- Diamine Shimmering Ink - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Diamine Shimmering Ink

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod vojtahlad » 13 zář 2015 17:05

Diamine ohlásil na přelom září a října deset výrazně třpytivých inkoustů - čtyři se stříbrným efektem a šest se zlatým. Tady je stručný přehled doprovázený odkazy na recenze, které se už objevily na webu Fountain Pen Network

http://blog.gouletpens.com/2015/08/introducing-diamine-shimmering-ink.html

Autor si chválí jejich chování. Použití bude hodně specifické, daňové přiznání bych tím nevyplňoval, ale čím jiným psát jmenovky na vánoční dárky?
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod vojtahlad » 24 zář 2015 15:11

Na Gourmet Pens začaly vycházet recenze. Podle prvních dvou to vypadá, že Purple Pazzazz (http://www.gourmetpens.com/2015/09/ink-shot-review-diamine-purple-pazzazz.html) je o poznání blýskavější než Brandy Dazzle (http://www.gourmetpens.com/2015/09/ink-shot-review-diamine-brandy-dazzle.html). Soudě podle cen v odkazovaném obchodě Cult Pens budou dražší než normální inkousty Diamine a zatím nejsou skladem.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod 3022 » 24 zář 2015 22:37

Byl bych k tomu znacne skepticky - mam dojem jako by do inkoustu nastrouhali jemne brusivo, coz je predstava ktera me moc nadsenim nenaplnuje (pri pomysleni na funkci plniciho pera a samotny "proces psani").

Kdyz jsem videl prvni obrazky, prislo mi to jako velmi zajimave a hezke, ale z tech dalsich se zda, ze ten efekt obstojne funguje jen u tlustych car a velkych ploch - coz je svym zpusobem asi logicke... obdobne tak bych odhadoval ze to chce pera s sirsim hrotem a za normalnich okolnosti spise velmi mokra, tedy s velkym tokem... nevim, ale kazdopadne se zda, ze pouziti techto inkoustu je velmi omezene... otazka zda na tech par radku ktere s tim clovek za rok asi napise nevzit jedno klasicke pero s sirokym hrotem a podobny efekt se tam nepokusit udelat napr. "teckovanim" dalsim perem, s velmi tenkym hrotem a jinym inkoustem (nevim mozna je to hloupost, ale pripada mi to tak).
3022
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 zář 2015 10:20

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod vojtahlad » 25 zář 2015 14:35

Vzhledem k tomu, že Diamine vyrábí inkousty už 150 let, nebojím se toho, že by do nich v rámci inovací začali strouhat brusivo. A odezvy z testů zatím vyznívají příznivě ohledně chování inkoustů v perech. (Ale samozřejmě nikdo zatím neměl žádný z těch třpytivých inkoustů v peru příliš dlouho, takže je tu ještě prostor na nějaká nepříjemná překvapení.)

Jejich použitelnost je pochopitelně velmi omezená - jsou hodně efektní, nehodí se na nic seriózního. Ale mému kaligrafickému Pilotu Parallel, který má širokou mokrou stopu, by mohly docela slušet.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod 3022 » 26 zář 2015 01:55

vojtahlad píše:Vzhledem k tomu, že Diamine vyrábí inkousty už 150 let ...

To mi neprijde jako prave relevantni argument - to ze je nekdo dlouho na trhu neznamena, ze nemuze pustit do obehu vyrobek se skrytymi vadami (v dnesni dobe bych mohl obdobne argumentovat napr. tim, jak dlouho uz Wolksvagen vyrabi auta). Casto tomu byva naopak tak, ze spolecnosti ktere maji dobrou pozici na trhu, si mohou dovolit lecos "risknout" pokud to je marketingove zajimave, zatimco novejsi a mensi spolecnosti (ktere musi o zakaznika bojovat a svou povest si vydobit), na kvalitu nezridkakdy dbaji daleko vice.

Nicmene, ma kritika byla zalozena spise na nepodlozenem pocitu, ktery to ve me vyvolava. Zdani nekdy klame... ale nekdy take ne. Takova zdani podle me neni dobre precenovat, ale ani podcenovat.
3022
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 zář 2015 10:20

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod vojtahlad » 26 zář 2015 09:39

To je zcela relevantní argument. Ti lidé mají velké zkušenosti, vědí, co fungovalo a kde se spálili, a také vědí, jak produkty před uvedením na trh testovat. Samozřejmě, že nemáme jistotu, že jim něco neuteče a s novými inkousty nebude průšvih. Proto jsem také napsal, že se toho nebojím, tedy že to považuji za málo pravděpodobné (nikoli vyloučené).
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod 3022 » 26 zář 2015 10:58

vojtahlad píše:Ti lidé mají velké zkušenosti, vědí, co fungovalo a kde se spálili, a také vědí, jak produkty před uvedením na trh testovat.

Pokud nejaka firma v nejakem oboru pracuje mnoho let, neznamena to bohuzel automaticky, ze se v ni stale akumuluji zkusenosti a stale vice a vice vybrusuji spravne postupy. Casteji naopak dochazi k urcite "degeneraci" ...a napriklad k pouhemu spolehani na prave takovou argumentaci, jako je ta vase (tzn. asi: delame to spravne proste protoze to delame dlouho). Mluvite o lidech, ale lide nejsou 100-leti. Staci, aby se zmenilo vedeni, par lidi odeslo do duchodu a cela firma jde do kytek. Takova je casto realita. Argument, ze nekdo neco delal uz pred 150-ti lety pro me zkratka nema zadnou hodnotu a povazuji to spis za "demagogii" - nic ve zlem.

Na druhou stranu chapu, ze inkousty Diamine maji velmi dobrou povest, vzniklou jak se zda opravdu predevsim na zaklade mnoha pozitivnich zkusenosti...
...ovsem pokud bych se chtel rypat i v tomto, jde o to, ze dnes nas zajima "povest", jez je vysledkem cinnosti v rekneme poslednich 15-ti let a ta se netyka toho, co dnes zacaly vyrabet, tim spis pokud jde o zela novou radu vyrobku. Cili maji dobrou povest mezi klasickymi inkosty ale toto nevypada na klasiku :)

Asi placam o necem jinem nez je tema, ale strucne receno jsem chtel rici, ze duvera ve znacku je svym zpusobem relevantni, i kdyz je jen castecne racionalne podlozena; ovsem duvera v historii znacky uz je spis je zcela iracionalni :).

Osobne se mi zda, ze tento produkt pro plnici pera neni prave optimalni - opravdu se zda, ze to chce znacnou siri stopy aby se efekt toho inkoustu projevoval, a nemyslim ze by se pak s perem takovych charakteristik psalo prilis casto. Ikdyz mam rad plnici pera, bylo by myslim lepsi kdyby nekdo s podobnou naplni udelal spis neco jako zvyraznovac - pokud je to s tou naplni technicky mozne.
3022
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 zář 2015 10:20

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod vojtahlad » 26 zář 2015 11:27

Svět by byl nudný, kdybychom všichni byli stejní. Já si tradice vážím (a jsem si vědom, že to není všechno).
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod Vlcacka » 29 zář 2015 16:15

Penshop už má v nabídce. Zatím (?) jenom na dotaz.
http://www.penshop.cz/shimmer-ink/diami ... ty/c-2370/
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod vojtahlad » 29 zář 2015 19:16

Zatím jsem nenarazil na obchod, kde by byl skladem. V Penshopu jsem o víkendu zaregistroval, že už na něj mají položku vlevo v menu, ale ještě tam nebyly žádné inkousty.

Ta cena je ovšem ohyzdná. U Goulet Pen je proti normálnímu inkoustu Diamine dražší o třetinu (20 versus 14,95 USD, pravda, normální Diamine je tu hodně drahý), u La Couronne du Comte je to o necelou polovinu (11,50 versus 8,50 Euro), v Cult Pens o dvě třetiny (9,95 versus 5,90 GBP) a v Penshopu více než dvojnásobek (599 versus 280 Kč).
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Další

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků