- Zasychající Parker - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Zasychající Parker

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Zasychající Parker

Příspěvekod Johny004 » 08 úno 2016 11:25

V perech mi po delsim nepoužívání zaschnul Parker inkoust a musel jsem je znovu naplnit. Jedno po kratším čase nepoužívání šlo hůře rozepsat. Dělá to taky někomu? Nebo je lepší přejít na jinou značku ?
Naposledy upravil Johny004 dne 08 úno 2016 11:27, celkově upraveno 1
Johny004
 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 led 2016 10:55

Re: Zasychající Parker

Příspěvekod Walter20 » 08 úno 2016 23:18

Pokud si najdeš čas, prolistuješ zdejší fórum, zjistíš, že problematika "zasychání" se tu řeší docela často. Obecně: Chyba může, ale také nemusí být v inkoustu. Doporučuji využít funkci vyhledávání ("Hledej...", popřípadě "Pokročilé hledání"). ;)

P. S. Chceš-li získat dobrou odpověď, s popisem Tebou uvedeným si nevystačíš. Uveď: Jaké pero používáš, v jakém je stavu. Podobně tak s inkoustem (typ, stáří, stav). Co v Tvém podání znamená "delší/kratší" používání. Atd.

(Ahoj. Nemáš zač.)
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Zasychající Parker

Příspěvekod graphophilus » 09 úno 2016 10:06

Problematika Parkerů i zasychajících Parkerů je v

Obecná diskuse/Proč jsou pera Parker tak oblíbená?

Podle mě, když netěsní víčko, tak pokud se pero podaří rozepsat, tak už s ním během psaní problémy nejsou. Pokud je špatný inkoust, nebo nečistoty v peru, zlobí i během psaní. Do per s netěsným víčkem jsou ideální řídké inkousty, jako modrý KIN, který má tak bledou barvu, že je normálně skoro k nepoužití, ale netěsným víčkem se postupně odpařuje a inkoust získává stále krásnější sytou barvu. Nebo červený KIN, ten je po odpaření také krásně sytě červený.
Ale celkem je takové pero s netěsným víčkem spíš k zlosti a ani kouzelné proměny barev inkoustů to nezachrání.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53


Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků