- Obal na pero - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Obal na pero

Pera je nutné přenášet, uchovávat a ukládat do obalů, pouzder, deček a dalších pohodlných pelíšků.

Obal na pero

Příspěvekod soviska » 23 led 2012 23:44

Jaky pouzivate obal na pero? S jakym mate nejlepsi zkusenost?
Parker Frontier Stainless Steel GT
soviska
 
Příspěvky: 2
Registrován: 23 led 2012 23:29

Re: Obal na pero

Příspěvekod ChesterBen » 25 led 2012 23:53

Já ho nosim normálně v penálu, ale nějaký kožený by byl asi větší styl :)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: Obal na pero

Příspěvekod soviska » 27 led 2012 21:34

Ja uz penal nejaky ten rok nepouzivam takze potrebuji nejaky pekny reprezentativni pouzdro tak jsem se chtel nechat inspirovat ostatnimi cleny fora

Zatim si musim vystacit s tim plastovym, co byl k peru pri koupi, ale moc dlouhou zivotnost mu nedavam, mam strach, ze brzy praskne v tom plastovym pantu
Parker Frontier Stainless Steel GT
soviska
 
Příspěvky: 2
Registrován: 23 led 2012 23:29

Re: Obal na pero

Příspěvekod vyrbl » 30 led 2012 11:20

Já buď bez obalu, nebo různé "kapsičky" a podobně, které jsou ušité v tašce pro umístění pera.
A na Frontiera mám jednomístné pouzdro Parker na zip, které bylo u pera při koupi.

Ale myslím, že nejvíc reprezentativní je sako (respektive kapsička u saka ... některá saka mají speciální úzkou vnitřní kapsičku pro pero)
a nebo prostě kapsička u košile (proto mívají pera krásně zdobený klip a ozdobu na vrchlíku víčka - to je totiž to jediné, co z kapsičky vyčuhuje)
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20

Re: Obal na pero

Příspěvekod jirka0426 » 31 led 2012 23:56

To záleží na peru. Střídám Pelikána 1000, Parker Duofold a Mont Blanc. Pelikan je na nošení v kapsičce u košile moc veliký. Na něho a na Duofoldy jsem si nechal ušít kožené pouzdro. Mont Blanc nosím v kapsičce, ale i na něj mám kožené pouzdro. Je na tři pera, tak tam sedí s kuličkovkou a mikrotužkou jak ulitý a navíc vypadají ty MB vločky po otevření pouzdra moc pěkně.
jirka0426
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 led 2011 01:47

Re: Obal na pero

Příspěvekod katka.m » 25 bře 2012 19:27

Ja nosim pero v poutku v diari.
Talking is for now, writing is forever.
katka.m
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26 úno 2012 20:13

Re: Obal na pero

Příspěvekod kerad » 30 říj 2012 20:29

Opravdu dobra uroven vyroby, pekna kuze i siti, ale s Polska. Jest na vyber nemecky a anglicky. Kouknete si.
Neni to levne.
http://www.donat.com.pl/etui-na-piora-w ... pisy_10_pl
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Obal na pero

Příspěvekod tomkeb » 09 led 2013 00:22

Mám na pero samostatnou přihrádku v penálu, doma bývá umístěno v prachobyčejné skleničce na stole spolu s ostatními psacími potřebami.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Obal na pero

Příspěvekod jnm » 14 led 2013 00:48

Mám dotaz, snad k tématu - neměl byste někdo tip na nějaký "skladovací" penál, tj. cca na 20-25 per? Nejde o nic jiného než o nějaké větší pouzdro na zip, kde by po obou stranách byly gumičky držící pera a ideálně také nějaká tlumící vložka, aby se protilehlé kousky o sebe po zavření nedřely. Vcelku nezáleží na materiálu ani na vzhledu, bude to ležet v šupleti. Koukal jsem na inet, ale zatím bez úspěchu :(
jnm
 
Příspěvky: 27
Registrován: 08 říj 2012 14:17

Re: Obal na pero

Příspěvekod Robo » 14 led 2013 09:43

taky bych takové pouzdro potřeboval sice mám zatím jen dva kousky ale tak to určitě nezůstane o to se postarám a hledal jsem všude možně a našel jsem největší pouzdro zatím jen pro 5 ks
Robo
 
Příspěvky: 27
Registrován: 06 pro 2012 19:12

Další

Zpět na Pouzdra a obaly a stojánky na pera

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník