- 1945 Parker Vacumatic Blue Diamond - NOS - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

1945 Parker Vacumatic Blue Diamond - NOS

Zde můžete nabídnout k prodeji svá pera ostatním uživatelům.

1945 Parker Vacumatic Blue Diamond - NOS

Příspěvekod trige » 21 kvě 2018 10:30

Mám na prodej plnící pero Parker Vacumatic Blue Diamond 1945; Black; 14K Solid Gold 'EF' Nib; NOS! Původní papírová krabička. Nádherné pero ve stavu novém, jen odzkoušeno, měl jsem jej jednou naplněné, potom jsem pečlivě vyčistil.

U pera byla původně provedena preventivně výměna membrány. Když jsem jej zakoupil, mělo pero ještě původní cenovku (malá samolepka) $ 8,75. Tu jsem odsstranil, chtěl jej používat, původně jsem nepočítal s prodejem.

Plnicí jednotka pracuje dobře a hladce. Na těle je snadno čitelná - "5", takže pero bylo vyrobeno ve 4. kvartálu roku 1945. Parker zastavil výrobu tohoto modelu Vacumatic v roce 1948 v USA a 1953 v Kanadě.

Toto pero má krásný a náležitý Parker "Arrow" 14K Solid Gold hrot, datovavaný kódem "5", stejně jako tělo, byl i hrot vyroben ve 4. kvartálu roku 1945.

Hrot píše opravdu lehce, tenkou linkou, řekl bych "EF" a má jen jemnou flexi. Parker dělal velmi kvalitní hroty, a tohle není výjimkou - vynikající zpracování a to i pod 10ti násobným zvětšením.

Na peru nevidím žádný známky použití, žádné vlásečnnice - je to prostě nové pero! Na zlacení je jen mírné zakalení, ale to mu dává lehkou patinu, myslím, že se to dá na peru 60 let starém očekávat. Klip je ve tvaru šípu a je na něm Parker Blue Diamond, vypadá to skvěle. Blue Diamond byl na klip přidán v roce 1938 a ukazuje na doživotní záruku. Víčko vypadá opravdu skvěle, nevidím žádné škrábance.

Parker dělal Vacumatic v mnoha velikostech, a to jak délky, tak tloušťky. Jednalo se o velikosti: Debutant (nejmenší), Standard, Major, a Over (později změněno na Maxima). Toto pero je Standardní a má tyto rozměry (v palcích): Posted Length 6", Capped Length 5 1/8" a Barrel Diameter 0.47".

Pokud hledáte pero pro denní psaní tenkým hrotem "EF", přirovnal bych jej k japonskému "F", nebo chcete přidat do své sbírky Parker Vacumatic, je to přesně pro vás. Myslím, že nenajdete Parker Vacumatic v lepším stavu.
Foto zde: https://www.dropbox.com/sh/c0pkdrri3z9s ... QlvLa?dl=0

Cena 4.800,- Kč, pošta v ČR v ceně. Rozumné dohodě se nebráním.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: 1945 Parker Vacumatic Blue Diamond - NOS

Příspěvekod bedy44 » 21 kvě 2018 21:54

Nadherne pero!
bedy44
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26 zář 2014 21:00


Zpět na Prodám - soukromá inzerce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků