Stránka 1 z 1

O nás

PříspěvekNapsal: 15 kvě 2011 19:10
od Josse
zjistil jsem že o sobě nic nevíme ... a tím že nás tu je pět a pul je to škoda

Takže ja jsem Josef(22), jsem z Ostravy, ale dlouhodobě jsem v Uherském Brodě kde chodím na školu a budu tři roky pracovat abych si udělal povinnou praxi. Jsem vyučeny obráběč kovu a teď si dodělávám maturu jako technik puškař a pote musím do procesu udělat si praxi jestli chci dostat licenci na zbraně. Mám spoustu koníčku, hlavnim pro mě je práce prostě mě to baví, něco tvořit rukama a vidět hmatatelný výsledek.

Tak práskněte něco na sebe;)

Re: O nás

PříspěvekNapsal: 15 kvě 2011 23:34
od kibi
obvykle svych nekolik internetovych identit moc nevystavuju... :D
vsichni mi rikaji "kibi", pratele "kybliku", 47, Praha, IT specialista
konicky? hodinky, fotky hodinek, psani o hodinkach ( http://photowatches.eu a http://info.photowatches.eu), bojova umeni, strelba, na vic neni cas... :)

Re: O nás

PříspěvekNapsal: 05 lis 2011 12:23
od tomsi
kibi píše:obvykle svych nekolik internetovych identit moc nevystavuju... :D
vsichni mi rikaji "kibi", pratele "kybliku", 47, Praha, IT specialista
konicky? hodinky, fotky hodinek, psani o hodinkach ( http://photowatches.eu a http://info.photowatches.eu), bojova umeni, strelba, na vic neni cas... :)

Tak na těhle stránkách jsem strávil chvíli času, když jsem si dělal zálusk na Archimede Arcadia. Skvěle nafocené hodinky.

Re: O nás

PříspěvekNapsal: 26 úno 2012 20:48
od katka.m
ahoj, jmenuju se katka a prave jsem vas objevila :D Mam rada kvalitni psaci nastroje, diare, papir a vlastne vsechno, co lezi na psacim stole.

Re: O nás

PříspěvekNapsal: 01 dub 2012 19:30
od kibi
tomsi - dekuju! :)

Re: O nás

PříspěvekNapsal: 19 led 2013 21:11
od ypres_bass
Jmenuju se Standa, jsem ze Zlína, ale bydlím v Pardubicích. Jsem ročník 87.
Jsem student historie, fotograf, sběratel a staromilec.
Zabývám se historií 1.pol.20.stol (konkrétně Spor o Těšínsko a krize parlamentárních demokracií v Evropě), krom toho se zajímám o historickou fotografii, dějiny umění a architekturu. Mám rád jazz ale nepohrdnu ani jinými odvětvími. Jako staromilec i působím, mám rád obleky, plnící pera, fotím na planfilmy, kouřím dýmku a chci si pořídit klobouk.
Přivydělávám si prodejem nátěrových hmot a sním o vlastní galerii.

s.

Re: O nás

PříspěvekNapsal: 31 led 2013 16:30
od Golfista
Já tomu nerozumím. Já su kluk z města a budu u Vás bydlet... :D

Re: O nás

PříspěvekNapsal: 28 dub 2013 23:27
od Karel z Kalebovky
Ahoj jsem Karel - 57 let, a na tohle fórum jsem se dostal přes reklamní propisky. Sbírám je přesně - vlastně asi - 11 let a mám jich velmi zhruba 3.000 . . . a proč registrace do Penfóra ??? Před týdnem jsem probíral - NÁHODNĚ VYBRANOU - typizovanou papírovou škatulku, do jedný se vejde průměrně 200 propisek, a našel jsem 4 zaschlý Parkery. Všechny měly velký zaschlý bombičky, a všechny se "propadly" do škatule s reklamními propiskami a omylem (nebo spíš leností při zakládání propisek) byly po přinesení domů považovány za "reklamní propisky".
Koupil jsem bombičky - malý - černý - Rotring, kočka v šopu říkala že jsou bombičky spíš do obyčejných kaligrafických per, ale že Rotring je natolik kvalitní inkoust - tak nějak geniálně chemicky zpracovanej, že bude dobře sloužit i v Parkeru.
A protože jsem byl týden hodnej a šetřil jsem na houskách, gothaji a lahváčích, vzniknul mi finanční přebytek a udělal jsem si radost a dívce v šopu taky . . . koupil jsem si hezký pero . . . no pro vás znalce asi nic moc, ale já mám radost . . . mimochodem můj práh radosti je dost nízko. Pero se jmenuje Manuscript a stálo bombastických 280,- Kč. Manuscript píše hezky lehce - jemně.
A zpátky k Parkerům - Parkery mají vygravírovaný stejný reklamní nápis - ještě z doby mé pseudo-kariéry. Parkery psaly naposled v letech 2000 až 2003, později už ne. A proto teda "ZÁSUN" první bomby Rotring do jednoho ze čtyř Parkerů nedopadl moc dobře, sice píše, ale jen když hodně tlačím . . . a v mým věku už holt tlačit se nevyplácí.
Tak jsem pročítal vaše (teď už naše) fórum a našel info o namáčení zaschlejch per v destilce. Tak mám ve flaštičce s destilkou čtyři Parkery . . . a co dál ???
A propos, jestli někdo sbíráte reklamní propisky, napište svoje zkušenosti jak to děláte, "když narychlo" potřebujete napsat nákup v sámošce !!! Doma není čím psát, všechny tužky co vidím zaberu, což ostatně dělám i v úřadech, u známých . . . . tak když potřebuju napsat nákup, zapálím plynovej hořák, napálím špejli a uhlíkem napíšu na papírek - 5 dk got 1 hou 40 lahv - špejli ve vodě zchladím, špinavou špičku zalomím a špejli zastrčím mezi talíře . . . a plíživě vyrazím po bytě, jestli někdo z rodiny nepřines novou propisku.
Ozvěte se prosím kdokoliv, jak nejlíp rozchodit zaschlý Parkery, ahoj mějte se hezky.
A propos No.2 - včera jsem v papírnictví koupil nový bomby Parker Quink Blue black - 5 kusů bratru za 100,- Kč . . . vlastně už jsem si udělal v letošním roce druhou radost, a obě se hodí do tohohle fóra.

Re: O nás

PříspěvekNapsal: 29 dub 2013 19:14
od Nefrita
Karel z Kalebovky píše:A protože jsem byl týden hodnej a šetřil jsem na houskách, gothaji a lahváčích, vzniknul mi finanční přebytek a udělal jsem si radost a dívce v šopu taky . . . koupil jsem si hezký pero . . . no pro vás znalce asi nic moc, ale já mám radost . . . mimochodem můj práh radosti je dost nízko. Pero se jmenuje Manuscript a stálo bombastických 280,- Kč.


Vítejte Karle, ať zde naleznete odpovědi na své otázky. Domnívám se, že u psacích nástrojů není vždy nejdůležitější vysoká pořizovací cena. Důležitá je spokojenost a radost. V mé kazetě mají své místo plnicí pera a další psací nástroje od 40 Kč a ze všech mám radost.

Re: O nás

PříspěvekNapsal: 16 říj 2013 09:26
od plinha
Ahoj, jmenuju se Petr a k plnicím perům jsem se dostal dílem náhodou a dílem svým zájmem o filatelii. Vždy jsem byl při prohlížení starých známek fascinován krásnými rukopisnými nápisy na starých obálkách (když se zachovaly). Nikdy jsem ale nepřemýšlel, že bych začal psát perem. Až nedávno, je mi 44, mě dcera dala jakési staré plastové plnicí pero, které sama dostala od tchána. Ze zvědavosti jsem do něj zasunul bombičku (tu jsem také dostal od kolegy v práci, když jsem se zmínil o dárku od dcery), a to, co jsem zažil, mě dostalo. Neskutečně krásná linka písma, příjemný pocit lehce klouzajícího hrotu po papíře a za ním blankytná stopa. Plastové pero, neznámé značky mám stále a píšu hlavně s ním. Od té doby jsem si koupil další pero, čínské Hero 720 A, které také píše pěkně, ale na ten plasťák prostě nemá. Chystám se koupit nějakého Parkera, ale myslím, že na ten obyčejný plasťák stále nedám dopustit. Ke všemu jsem zjistil, že mé ubohé pokusy se začínají vzdáleně podobat té kráse na těch starých obálkách. Pero se stalo nástrojem, který mi dělá den prostě lepším. Je to něco, co nestojí takřka nic, a přitom to dokáže zlepšit obyčejný den. Petr

Tak se mi podařilo zjistit značku toho mého plasťáčku. Jedná se o korejskou značku Micro. Hlavně vyrábí mechanické tužky