- Online Eleganza Black - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Online Eleganza Black

Diskuze o perech německé značky Online.

Online Eleganza Black

Příspěvekod czkluk » 11 črc 2014 12:42

Tohle plnicí pero jsem si pořídil teprve před několika dny a od doby ranných školních let je to vlastně moje prvotina. Hlavním kritériem byla cena do 500 Kč. Než si pořídím stylovku, musím v tom mít jasno. Buď to bude láska na celý život, nebo hned po prvních řádcích zmizí někde v propadlišti šuplíku. Zároveň ve svém okolí neznám nikoho, koho bych případně s povděkem podaroval a také nemám rád plýtvání.
Padlo mi do oka kovové pero s matným povrchem značky Online Eleganza Black v obchodě luxusni-pera.cz za 360 Kč. V této cenové relaci klasicky s ocelovým hrotem, který je vyveden do velikosti M. Plnění je možné buď bombičkami, nebo konvertorem, který není součástí balení.
K samotnému psaní. Nemám sice srovnání, ale píše se s ním celkem příjemně, lehce klouže po papíru, bez nějakého skřípání, nebo vrzání. Úchop je jistý, neklouže v prstech a díky kovovému tělu je dobře cítit v ruce. Hrot velikosti “M“ zanechává poměrně širokou stopu, což bych před dalším nákupem určitě zohlednil. Na obyčejném notesu z papírnictví se dají vykouzlit pěkně souvislé tahy, bez vynechávání. Při denní frekvenci psaní není třeba rozepisovat, pero píše okamžitě, nikde neteče. Malé zklamání přišlo při seznámení s plánovacím zápisníkem Moleskine. Pero neuvěřitelně vynechává a text místy prosvítá z druhé strany. Otázkou je použitý inkoust, který je “no name“ (součást balení). To už ale je na jiné téma.
Pro lidi, kteří jsou podobného smýšlení a koketují s myšlenkou začít se psaním plnícím perem, za sebe mohu doporučit. Jaké zkušenosti s touto značkou máte vy?
czkluk
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 črc 2014 12:30

Zpět na Online

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník