- Denní diář A5, TUSCON, od R-line, Reda a.s. Brno - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Denní diář A5, TUSCON, od R-line, Reda a.s. Brno

Vše o značkových diářích.

Denní diář A5, TUSCON, od R-line, Reda a.s. Brno

Příspěvekod 3022 » 26 zář 2015 22:55

Denní diář A5, TUSCON, od R-line, Reda a.s. Brno
http://eshop.reda.cz/detail/359581

Můj popis:

Diář upoutá nejdřív asi pěknými a kvalitními "polstrovanými", koženkou obalenými, deskami (tloušťka skoro 5mm), docela odolnými a příjemnými na dotek. Diář je celkem tlustý, celkem má asi 25mm. Rohy desek diáře bohužel nejsou zaoblené. Na jedné vnitřní straně desek je mapa ČR, na druhé mapa Evropy.

Na prvních několika listech je:
- přehledový roční kalendář
- tabulka silničních vzdáleností větších měst ČR a Evropy
- tabulka mezinárodních telefonních předvoleb společně s nouzovými tel. čísly různých evropských zemí
- mapa časových pásem
- tabulka státních svátků Evropských zemí, během roku

Hlavní obsah diáře tvoří stránky jednotlivých dní. Mimo horních 3cm stránky a 1cm okrajů na ostatních stranách tvoří jejich hlavní část pěkné 5mm řádky, v pravo předepsané půlhodinovými intervaly - den zde začíná v 7:00 a končí 21:30 hod. Soboty a neděle jsou vždy společně na jedné stránce a předepsané hodiny zde chybí. Na obvodu po straně jsou jednolivé měsíce "odskákaně" odlišeny barevným pruhem, bez výřezu. Na horních 3cm stránky je napsané číslo dne v měsíci, název dne v týdnu (Pondělí, Úterý... uvedený česky, slovensky, anglicky a rusky), jméno člověka který daný den má svátek v čechách, předepsaný kalendářní týden a malý kalendářík s dny/pracovními týdny v měsíci. Bývají zde pár řádky zapsané i státní svátky v daném dni, bohužel ale pouze pro Českou a Slovenskou republiku. Na spodním rohu stránky je napsaný číselně kalendářní datum ve formátu den, tečka, měsíc, tečka... a růžek je polokruhově "vydirkovaný" takže se dá odtrhnout a vytvořit zde cosi jako záložku. Blok jinak má ve vazbě šňůrku jako záložku.

Na posledních stránkách diáře je abecední seznam jmen/svátků, několik listů pro zápis kontaktů a několik zcela prázdných řádkovaných listů.


Moje zkušenosti a hodnocení:

Diář byl původně koncernový "reklamní" předmět. Poté co bylo poněkud pozapomenuto na jejich včasné rozdání... byl rozdán řadovým kancelářským zaměstnancům, pro osobní potřebu dle jejich vlastního uvážení. Jeden se dostal i ke mě. Vzal jsem ho, ikdyž tyto diáře běžně nepoužívám, protože zmíněnou alternativou bylo vhození ho do sběru...

Jak se říká darovanému koni na zuby nekoukej... a cenu bych tedy ani z pochopitelného důvodu rozebírat neměl, ale jak tak na ni teď koukám na internetovém obchodě, zdá se mi vzhledem ke kvalitě a provedení opravdu velmi příznivá.

Prvních několik listů diáře považuju za docela praktické, ikdyž některé mohou být posuzovány jako přežitek. Například časová pásma a státní svátky v Evropě jsem si z něj i oskenoval.

Já tento diář nepoužívám jako klasický diář, ale spíš jako linkovaný blok - k ruzným záznamům myšlenek, poznámek apod. které se nevztahují ke dnům a kalendářní uspořádání je pro mě tedy zbytečné a na závadu. Celkem husté 5mm řádky mi ale vyhovují, na stránce je celkem dost prostoru pro text. Z mého pohledu bych ocenil umístnění i sobot a nedělí na vlastní listy a trochu menší horní oblast s "mrtvou vahou". Okraj na spodní straně by myslím naopak mohl být o něco větší.

Kvalita papíru je myslím opravdu velmi dobrá - psal jsem do něj grafitovými tužkami různé tvrdosti (od F do 4B), obyčejnou no-name propiskou, gelovým rollerem Pilot G-2, inkoustovým rollerem Herliz my.pen, technickým perem s tuší a samozřejmě i plnícím perem s levnými inkousty různých barev. Ve všech případech se mi papír zdál být víc než dostatečně kvalitní, ikdyž možná mohl být o něco tlusčí - tuš viditelně prosvítá na druhou stranu a obdobně by dělaly asi i mnohé fixy a linery.

Hlavní věc která mi na tomto diáři vadí je, že desky nemají zaoblené rohy - neprospívá to jejich odolnosti, pokud ho neustále taháte v nezpevněné tašce, bez nějakého zvláštního upevnění... mě se růžky začínají málo, ale přesto viditelně prodírat asi po ekvivalentu měsíčního denního použití.

Další velká nevýhoda pro mě je, že diář je tlustý - celkem má tloušťku asi 25mm. Budí tak dojem solidní knihy, ale psaní na silnou stranu s mnoha listy, šířkou tak nahoru odskočenou od desky stolu není právě pohodlné, zvlášť pokud píšete na spodní polovinu stránky.

Kdybych diář používal opravdu jako diář, pracovně, vadilo by mi také, že u jednotlivých dnů nejsou uvedené zahraniční státní svátky.

Moje hlavní poučení je, že jde o celkem dobře udělaný diář z dobrého papíru, dobře svázaný. Cena se zdá být příznivá. Osobně bych ale preferoval diář, který má zaoblené rohy desek a je podstatně tenčí. Vzhledem k absenci zaoblených rohů se myslím ty celkem tlusté desky nemohou nijak pozitivně podílet na skutečně odolnosti tohoto diáře a jen zhoršují tu šířku, která se negativně projevuje výškou, při psaní na tlustou stranu.
3022
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 zář 2015 10:20

Zpět na Diáře a plánování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků