- S čím dnes píšete? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

S čím dnes píšete?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod hanah » 06 úno 2019 16:10

Pilot Lady White Sakura, hrot F a inkoust J.Herbin Larme de Cassis.

Pilot píše krásně (s Herbinem úplně hladce), ale něco se mi v něm pochroumalo a protéká, když je hrotem dolů. V místě, kam se dává konvertor to vypadá, jakoby se tam něco vylomilo. Je tam i celkem velký otvor. Ale nezkoumala jsem předtím, kam ten konvertor dávám, tak nevím, jak se mi to přihodilo. Zatím jsem nenašla žádný obrázek, jak to tam má vypadat. Třeba bych tam něco dolepila.

Dneska jsem si objednala Pilot Capless Decimo s EF hrotem. Jsem zvědavá, zda dojde (našla jsem e-shop ve Švédsku) a jak bude psát. Někdo tento hrot popisoval jako "skratchy" a to já moc nemám ráda, když slyším hrot.

Hana
hanah
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 srp 2018 21:19

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Laivine » 10 úno 2019 09:02

To s tím konvertorem se ni stalo taky - neprotéká nic ven, ale při plnění je vidět otvor a zůstává na něm inkoust, který pak samozřejmě zůstává i na mně. Přišla jsem na to porovnáním dvou stejných kusů, ta díra není od výrobce. Přitom pero se nehnulo ze stolu. Uvažuji o silikonové náplasti.
Laivine
 
Příspěvky: 26
Registrován: 13 říj 2018 17:19

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Pavel Kotrla » 10 úno 2019 11:41

Noodler's Ahab <Flex>. Celkem žrout inkoustu.

Obrázek

Obrázek
Pavel Kotrla
 
Příspěvky: 40
Registrován: 03 kvě 2013 19:39
Bydliště: Bystřička

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod hanah » 10 úno 2019 12:46

Laivine píše:To s tím konvertorem se ni stalo taky - neprotéká nic ven, ale při plnění je vidět otvor a zůstává na něm inkoust, který pak samozřejmě zůstává i na mně. Přišla jsem na to porovnáním dvou stejných kusů, ta díra není od výrobce. Přitom pero se nehnulo ze stolu. Uvažuji o silikonové náplasti.


Mám co hledat. Silikonovou náplast ještě neznám.

Ale nejprve musím přijít na to, co mám vlastně přelepit. Pilot je trochu jiný než Kaweco a Lamy. Já prostě nevím, jak velká díra mi tam má zůstat. Co mi tam vlastně chybí.

Ale pokud je pero v klidu, jen s ním píšu a nemám ho třeba v pouzdře v batohu, se kterým mávám, tak funguje v pohodě.
hanah
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 srp 2018 21:19

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Laivine » 10 úno 2019 13:09

Ad hannah: myslela jsem použít trochu klasického silikonu, nemyslím žádný speciální výrobek na záchranu per. Mně to vadí jen při plnění, ale opravdu netuším, jak se to mohlo přihodit. Aspoň v tom nejsem sama.
Laivine
 
Příspěvky: 26
Registrován: 13 říj 2018 17:19

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Toams » 10 úno 2019 19:25

Pavel Kotrla píše:Noodler's Ahab <Flex>. Celkem žrout inkoustu.


Nejake foto, ako pise, by nebolo? Mna ten hrot velmi neoslovil ani po dremelovej uprave a daroval som ho do tomboly.
Vyzadoval velky tlak a bol velmi nachylny na kolaje.
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Pavel Kotrla » 10 úno 2019 20:23

Toams píše:
Pavel Kotrla píše:Noodler's Ahab <Flex>. Celkem žrout inkoustu.


Nejake foto, ako pise, by nebolo? Mna ten hrot velmi neoslovil ani po dremelovej uprave a daroval som ho do tomboly.
Vyzadoval velky tlak a bol velmi nachylny na kolaje.


Obrázek

Tak jen rychlé cvaknutí. Na obyčejném papíru, tak do 160 g, bez problému. Na hrubém papíru a dost drsném papíru ze skicáku se koleje někdy objeví. Očekával jsem sice, že bude víc flex, ale G nib od Zebry to rozhodně není.
Pavel Kotrla
 
Příspěvky: 40
Registrován: 03 kvě 2013 19:39
Bydliště: Bystřička

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod hanah » 11 úno 2019 15:56

Laivine píše:Ad hannah: myslela jsem použít trochu klasického silikonu, nemyslím žádný speciální výrobek na záchranu per. Mně to vadí jen při plnění, ale opravdu netuším, jak se to mohlo přihodit. Aspoň v tom nejsem sama.


Dneska mi došlo DECIMO s EF hrotem. Naplnila jsem ho De Atramenentis červený dokumentní. Ale asi se vrátím k Opera Rouge. I když ty barvy, pokud je hrot tak úzký není úplně znát.

Hlavně ale jsem zjistila, že se mi asi udělala větší dírka v místě, kde se napojuje konvertor, ale jinak tam nic neprasklo ... nebudu ho teď tahat moc ven. Budu ho mít na psaní doma. A v práci budu mít Pilot Capless (do doby, než mi zase na cestách proteče.

Mám na podtrhávání Lamy Al Star se zeleným J. Herbinem - Lierre Sauvage. A vytekl také. Možná je to tím inkoustem. Někdo psal na fórech, že Herbin prostě někdy teče.
hanah
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 srp 2018 21:19

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod pet84rik » 08 bře 2019 08:40

Pelikan a Pelikan.

Obrázek
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Pavel Kotrla » 24 bře 2019 13:52

Centropeny na výletě. Tedy část. Asi jsem opsal kruh, který začal na základní škole. Takže posledních čtrnáct dní převážně tyto.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Pavel Kotrla
 
Příspěvky: 40
Registrován: 03 kvě 2013 19:39
Bydliště: Bystřička

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků