- Bezpečné nošení v košili, nebo bundě - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Bezpečné nošení v košili, nebo bundě

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Bezpečné nošení v košili, nebo bundě

Příspěvekod Golfista » 18 pro 2012 21:05

Jsem také nadšencem a vlastníkem několika levných, čínských plnících per. Píšu s nimi hrozně rád, je to jiné než "plastová kuličkovka". Jen s nimi píšu výhradně doma. Bojím se, že mi vytečou do kapsy, nebo kožené dokladovky. Plním je z 90% dokumentním inkoustem.
Jak je zabezpečit proti nechtěnému "překvapení"? Vím, že to mohou udělat i dražší, značková pera. Není to sice moje zkušenost, ale mám to od pár lidí, co značková pera vlastní, potvrzené.
Děkuji.
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Bezpečné nošení v košili, nebo bundě

Příspěvekod tomas.hercik » 18 pro 2012 21:23

Ahoj, nosím téměř denně (škola) Parker Sonnet Dark Grey a za poslední 2 roky se mi to nestalo, kapsa u košile nebo u kalhot, pero mi nikdy nevyteklo, používám pouze konvertor...
tomas.hercik
 
Příspěvky: 5
Registrován: 29 úno 2012 17:46

Re: Bezpečné nošení v košili, nebo bundě

Příspěvekod Golfista » 19 pro 2012 20:58

To je bezpečné v případě Parkera, ale co třeba něco podobného? http://www.ebay.com/itm/LUOSHI-739-conf ... 1c2dc048f7
Podobných per od tohoto prodejce mám několik a zpracování je celkem solidní, až skvělé. Píše se s nima taky dobře. Nechci propagovat levné čínské pera, ale chci jich víc a nemůžu za ně dát řádově tisíce Kč.
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Bezpečné nošení v košili, nebo bundě

Příspěvekod Josef.Pope » 20 pro 2012 07:18

Ahoj. Píši plnícím perem od první třídy, tj. 32 let. Za posledních 12 let jsem problém s vytékáním pera nikdy neměl. Pokud pomineme to, že v kapsičce košile se nic nenosí ani pero, tak bych volil v aktovce spíše svislou polohu hrotem nahoru a nebo bych popřemýšlel o nějakém kvalitním pouzdru na pero. Na stránkách www.penshop.cz se jich dá najít mnoho.

Další rada se týká inkoustu. Tady bych zvážil plnění dokumentním inkoustem. Tento inkoust je agresivnější než klasický a po určité době zničí hrot pera. Já osobně bych doporučil inkousty Diamine. Jsou velmi dobré a barevná škála musí uspokojit každého grafomila.
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Re: Bezpečné nošení v košili, nebo bundě

Příspěvekod vlkys » 25 pro 2012 12:59

S vytékáním jsem se rovněž nikdy nesetkal, ale stává se mi, že se - pravděpodobně působením mého tělesného tepla - nejspíš odpařuje inkoust z hrotu a následně mi špiní grip...
My two fingers on a typewriter have never connected with my brain. My hand on a pen does. A fountain pen, of course. Ball-point pens are only good for filling out forms on a plane. -- Graham Greene
vlkys
 
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2012 18:57
Bydliště: Praha

Re: Bezpečné nošení v košili, nebo bundě

Příspěvekod tomsi » 15 led 2013 14:26

Přesně tak, na to bych se chtěl zeptat zkušenšjších, pravidelně se mi špiní ten nejkrajnější kus, nevím jestli je to ještě grip, nebo už to patří k hrotu, ale je to už kovové. je to tak nízko, že v těchto místech pero nikdy nedržím, proto jsem se o něj nikdy neumazal. Při každém plnění to samozřejmě utřu a vytřu víčko zevnitř, kde také vždycky najdu trochu inkoustu. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli je to normální.
Jinak nosím pero už rok v kapse, nebo v kapsičce batohu a nevyteklo nikdy. Mám Parker Urban Premium.
tomsi
 
Příspěvky: 8
Registrován: 05 lis 2011 11:58

Re: Bezpečné nošení v košili, nebo bundě

Příspěvekod jirka0426 » 10 úno 2013 21:45

V kapsičce u košile jen při courání po koncelářích, jinak vždy do poudra.
jirka0426
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 led 2011 01:47


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků