- Jak plníte? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jak plníte?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: Jak plníte?

Příspěvekod Walter20 » 11 úno 2013 00:23

Stenatko_Kokrspanela píše:... většinou mě nebaví čekat dokud hrot a konvertor nevyschnou.

Jinak řečeno při každém plnění, před nímž proběhla očista pera bez dosušení, daný inkoust vždy drobet naředíš destilovanou vodou... :)
Naposledy upravil Walter20 dne 11 úno 2013 00:51, celkově upraveno 1
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Jak plníte?

Příspěvekod ypres_bass » 11 úno 2013 00:46

tak to já jsem asi dobytek, ale já narazím náhradní bombičku (modrý KIN nebo modrý parker*) a sleduju jak mi postupně ten černý pelikán modrá. ikdyž je pravda, že tohle jsem udělal naposledy tak před rokem, od té doby nebylo potřeba použít bombičku. úplně modrý je až tak po 1,5 A4

*koupil jsem předloni nějaké rodinné balení parker bombiček a šetřím si je jenom jako zálohu v batohu.
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Jak plníte?

Příspěvekod Judita » 17 srp 2013 16:19

Teda, to je bezva tip s tím plněním samotného konvertoru, když je hladina nízko :)

Já jsem asi extra čuně, protože používám různé barvy inkoustu (aktuálně Diamine Damson, Sunset, Teal, Deep Magenta a několik různých vlastních mixů) a plním střídavě přes hrot, takže si kromě míchání barvy písma, které mě vysloveně baví sledovat, asi trochu míchám i složením samotné lahvičky...
Judita
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17 srp 2013 15:38

Re: Jak plníte?

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 28 zář 2013 19:07

tak si k plnění dovolím nový poznatek.

Je jedno jaký inkoust, ale z konvertoru mi pera pouští mnohem více inkoustu než z bombičky. Takže světe div se, přešel jsem na injekční stříkačku a recyklaci :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků