- S čím dnes píšete? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

S čím dnes píšete?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Ricchie » 09 bře 2017 10:42

Ricchie píše::arrow: Toams: A to jsem ti ten baklažán chtěl svěřit... :-)

V tom ti predsa nemôže nič zabrániť!!! ... i malý sampler by potešil, ak máš ten baklažán vo flaške ;)


:arrow: Toams: mám žel jen bombičky, ale pokud by to nevadilo, můžu 3 poslat (trocha inkoustu se z toho vytáhnout dá). Flaška je asi k nesehnání.
Parker 45, Pilot Metropolitan - White Tiger, Jinhao x750, Pilot 78G, Sheaffer 100, Lamy Safari Dark Lilac
Ricchie
 
Příspěvky: 19
Registrován: 05 led 2017 09:38

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Toams » 09 bře 2017 11:56

Ricchie píše::arrow: Toams: mám žel jen bombičky, ale pokud by to nevadilo, můžu 3 poslat (trocha inkoustu se z toho vytáhnout dá). Flaška je asi k nesehnání.


To by si ma veľmi potešil, ak Praha, tak si kľudne skočím, kam bude treba ...

Inak niečo k veci, Graf von Faber-Castell s natankovaným Sailor Jentle Ink Do-you.
Je to taká skoro-čierna s hnedým tónom, čo je fajn, konečne niečo, čo neťahá do fialova. Ale je teda mokrý až hamba, pre porovnanie, tie tenké čiary sú GvFC Stone Grey s rovnakým perom. Námornícky atrament zdrhá z toho pera nejak rýchlejšie, než by bolo žiadúce. Tak isto sa rozpíja na papieroch, kde iné držia úplne vpohode (jasné, 4001 je tak dehydrovaný, že sa z hrotu skoro sype, ale tiež napr. Iro Ku-jaku je oproti Sailoru sucháč).

Obrázek
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod pet84rik » 09 bře 2017 13:34

ja len pevne verím, že tým ani len v náznakoch nechceš povedať že Sailor atrament je zlý.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod trige » 12 bře 2017 12:41

Dnes vintage style Obrázek
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Skoupe » 12 bře 2017 14:21

Dnes s Kaweco Sport
Nosím ho v kapse a taky tak vypadá.

Obrázek
Skoupe
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016 15:07

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod tritrek » 12 bře 2017 14:22

Furt a fest...
Obrázek
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Toams » 13 bře 2017 00:19

S vintážom na večné časy a už nikdy inak ...

Obrázek
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Toams » 13 bře 2017 00:33

pet84rik píše:ja len pevne verím, že tým ani len v náznakoch nechceš povedať že Sailor atrament je zlý.


Zlý? Ale kdeže, takú pochvalu si nezaslúži :lol:
Na ceste mám Centropen 4064, trochu flex, ale pán dirigent hovoril, ze je to sucháč, kolajnice skoro neustále (ideálne mu tam vykopať ešte jeden kanál do feedu) ... takže tento tečúci zázrak by mu mohol vcelku pomôcť sa "predať"
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Toams » 13 bře 2017 10:40

Obrázek
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Toams » 16 bře 2017 13:29

Toams píše:P.S. Aby som nezabudol, nasleduje hodnotenie servisu Visconti (kedze tu nemame kolonku na opravy a servis, dam to sem).

Prvotna komunikacia s Talianmi bola strucna, poziadal som ich o vymenu hrotu (nib exchange) vramci moznosti zmeny po kupe. Ziadal som ich sice az pol roku po tom a co som s perom popisal par stranok, ale len preto, ze tato moznost mi nebola ponuknuta hned pri kupe pera, aj ked som sa na to pytal (podobny hrot v Visc. Divine o stojan vedla sa mi teda pacil neskutocne).

Mailovanie bolo na dlhe lakte, odpovedali po tyzdni, dvoch a s dotazom, ci hrot je novy bla-bla-bla, ze prejde inspekciou, ked dorazi a ze maju len B hroty (stuby dosli, predsalen sa prestalo vyrabat okolo 2010). Kedze ta Divina bola tiez s B-ckom, tak som velmi nerozmyslal, odkyval im to, pripisal, ze hrotom je napisanych par A4, ale ze inak je skoro ako novy. No a ze pero poslem zaciatkom roku.

Poslal som ho okolo 20. januara no a po 3 tyzdnoch je pero naspat. S novym hrotom a bonusovou bombickou :lol:
Zkazky o plateni postovneho ani o X mesacnom cakani sa nekonali, podane vcera po stvrtej, dnes na obed bolo dorucene, DHL poklona.

Zajtra ho naplnim, mozno tam vrazim tu bonusku a uvidime ...


Tak update, perko sice pise pekne, ale nie tak uzasne, ako by mohlo, "upstroke" je menej vydatne zasobovany stavou nez "downstroke" a bocne tahy tiez nie su 100% ako po masle. Takze email a telefonat do Florencie, s tym, ze chcem upravit alebo vymenit hrot za lepsi, pripadne nech poslu len hrot a ja si ho vymenim sam, aby sa usetrilo na postovnom. A ono to fakt ide, telefonicky mi potvrdili, ze mi hrot poslu, zo servisneho oddelenia dostanem navod na vymenu a kluc a ze im potom mam poslat ten povodny hrot naspat.
Tolko k servisu Visconti, sice QC je dost trystna a obcas je to s nimi na dlhe lakte (zlaty Pelikan), ale ochota tu je.

A k teme, momentalne pisem s Džinhaom 159 alias akožemontblanc149 s upraveným hrotom a prekladam to Lamy Safari s 1.5, ale fotit sa mi to uz nechce :lol:
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků