- S čím dnes píšete? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

S čím dnes píšete?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod pet84rik » 24 bře 2019 15:38

Pekné...
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod vanilka » 25 dub 2019 05:20

Nejraději píšu 20 let starým perem Pelikano (tady tím https://www.pelikan-collectibles.com/en ... g_toc_j_16), stále ještě je funkční, opravdová kvalita. Chtěla jsem si pořídit ještě i současný model Pelikano a jsem zklamaná, vzhledově je trochu podobné (také s okénky), celé z plastu, což ale není to nejhorší ... boužel píše strašně moc tlustě. Pořídila jsem si ještě před pár týdny Pilot 78G a z toho jsem také na rozpacích, má v sobě adaptér na inkoust a poslali mi k němu i bombičky, které tam ale nejdou použít, protože pero nemá takový ten trn na proražení otvoru do bombičky. Je to u 78g normální nebo mi poslali vadný kus? Máte s ním někdo zkušenost?
vanilka
 
Příspěvky: 8
Registrován: 05 bře 2019 15:36

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Pavel Kotrla » 12 pro 2019 20:18

Obrázek

Obrázek

Opus 88 Bela Red. Asi láska, jak by řekl Glum. Píše lehce vlhce, hrot prý Bock. Plnění kapátkem. Opravdu celkem velké pero (větší než Delta Journal Grande, 15 cm), ale poměrně lehké a v ruce příjemné. Spouští i po delší době bez problému. Píšu bez nasazeného vršku a psaní s ním nijak neunavuje. Snad jen jedna drobnost, která je lehce diskutabilní, a to že na sundání vršku jsou zapotřebí tři a půl otočky. Což není málo, jsou pera, kterým dvě otočky bohatě postačují. Jinak vršek jde na tělo nasadit, ale pak už se mi s ním přece jen píše méně pohodlněji.
Ach ty barvy! Prostě milášek. (Na chvíli...) Kupoval jsem u Appelboom https://appelboom.com/opus-88-bela-red-fountain-pen/
Pavel Kotrla
 
Příspěvky: 40
Registrován: 03 kvě 2013 19:39
Bydliště: Bystřička

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod A.Vomacka » 03 úno 2020 16:13

Dnes mám na psaní superlaciné, ale dobře píšící Jinhao 159 s italic hrotem, který stál jako 4 taková pera, s inkoustem Diamine Caramel Sparkle. A tričko s nápisem "My PEN IS bigger than yours". A obrázkem pera které jakoby vypadlo z oka mému obřímu peru - Jinhao...
A.Vomacka
 
Příspěvky: 26
Registrován: 12 bře 2014 12:23
Bydliště: Praha

Re: S čím dnes píšete?

Příspěvekod Gek » 05 úno 2020 15:35

Já dnes a tento týden používám Online Vision Dragon Black. Mám v něm sice bombičku s inkoustem Jinhao, ale už mi přišel inkoust Royal Blue - Online.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Předchozí

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků