- Montblanc Andy Warhol - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Montblanc Andy Warhol

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod V12\V8 » 16 pro 2016 11:27

Nakoniec to dopadlo takto:
Obrázek
V12\V8
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 bře 2016 17:13

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod Toams » 16 pro 2016 12:48

No parada, gratulujem k vybornemu peru. Co ma za hrot? Ak nevies, na nalepke na krabici je to napisane (EF, F, M, B, BB) ... teda ak si ho majitel nenechal vymenit za iny (ja som Dickensa poslal do Nemecka poslal na vymenu M za B).

Kazdopadne som zvedavy na prve dojmy a mala recenzia by neuskodila :)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod V12\V8 » 16 pro 2016 18:27

Vďaka. Je to M hrot, co mi dost nevyhovuje, lebo mam male a "nahustene" písmo, takze ho asi casom poslem na vymenu. Este som ho neplnil, len som skusil piestovy mechanizmus a naplnil som ho destilovanou vodou, aby som pozrel, ci nim nebolo pisane. A vysla uplne cira voda, takze nim pravdepodobne nikto nepisal. Aj hrot je uplne cisty, nikde nie je zaneseny. Prezrel som si ho aj pod lupou a podla mna je uplne bezchybny.
Skontroloval som aj cistotu pisma a plastickych prvkov na povrchu pier a vsetky su, (mn sa zda) velmi precizne a myslim, ze bezchybne a s rovnomernym povrchom na danych castach. Rovnako je aj "vola" mechanizmu plnenia a aj vysuvania pier velmi plynula a pri poslednej otacke pri srobovani vrchnaku plniaceho pera je potrebne vyvinut vacsi tlak. Pri gulickovom pere je chod zasuvania a vysuvania pocitovo rovnako velmi presny, a po rozlozeni pera sa objavia vyborne spracovane "vnutornosti"... Vsetko z kovu a presne licujuce. Kupil som aj druhu orig. tuhu, ktora do pera perfektne sadne (odskusane uz v predajni).
Gulickove pero je ok.

Ok, urobim pocas vikendu par fotiek a skusim aj nieco napisat.
Naposledy upravil V12\V8 dne 20 pro 2016 12:14, celkově upraveno 1
V12\V8
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 bře 2016 17:13

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod Toams » 16 pro 2016 22:34

Tak super. Perko vyzera super, fotky cim skor, tym lepsie ... aj ked podla recenzii davaj bacha pri otvarani / zatvarani, zavit je hlboko vo vrchnaku a poskodit hrot nie je uplne tazke.

Inak vymenu hrotu zadara si uspesne prepasol o par tyzdnov, limitky maju rocny limit. Takze novy hrot bude kostovat cca 250 Juro, nepamatam presne.
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod V12\V8 » 18 pro 2016 12:31

Prva cast slubenych fotiek. Ospravedlnujem sa za zle nasvietenie...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil V12\V8 dne 18 pro 2016 12:50, celkově upraveno 1
V12\V8
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 bře 2016 17:13

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod V12\V8 » 18 pro 2016 12:33

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
V12\V8
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 bře 2016 17:13

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod V12\V8 » 18 pro 2016 12:59

A este par spolocnych fotiek...
Naposledy upravil V12\V8 dne 01 led 2017 23:30, celkově upraveno 1
V12\V8
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 bře 2016 17:13

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod Toams » 18 pro 2016 13:40

Zle nasvietenie, srandista :) softbox?
Inak pero je vymako, hlavne to plniace. Je to sada (rovnake SN)?
Videl si Warhol LE 1928, pripadne tu 100ks limitku?
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod V12\V8 » 19 pro 2016 22:19

Hej videl, ale az tak sa mi nepacia. Maju moc farieb a neposobia ani trochu decentne (nie, ze by toto tak posobilo, ale z tych troch asi najviac)... Z limitiek sa mi paci este JFK, Tolstoy a Defoe - jedno z nich by som si casom vedel predstavit na stole. Na teraz vsak stacia tie co mam naplnene. Teda nove by boli len do vitriny a to nejak neponahla...
V12\V8
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 bře 2016 17:13

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod Toams » 20 pro 2016 00:52

Warhol by mal posobit decentne? Mozno v paralelnom vesmire, ale tu synonimom uplne niecoho ineho :)
Pravdupovediac ani mne sa tie limitky az tak nepacia, ale trochu viac odpovedaju AW. Na tomto ma trochu stve kovovy motiv s polievkami, co vyzera ako valec z rotacky, Warholove najznamejsie printy su serigrafie ... ten valec si mohli schovat pre Guttenberga, kde by to tiez nebolo uplne ono, ale uz by sa to aspon blizilo :D

P.S. tiez mam doma jedneho "warhola", len som tu nechcel machrovat, aby nebolo prewarholovane :D
Obrázek
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků