- Montblanc Andy Warhol - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Montblanc Andy Warhol

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod V12\V8 » 14 pro 2016 14:31

Ahojte,
potreboval by som "pocut" vas nazor na kupu setu MB A. Warhola. Predajca predava 2 ks (ballpoint a plnicku) dokopy za 600 €, co je slusna cena, ale zaroven aj pofiderna (vsetci vieme, ze je plny trh fakeov...).
Pero vraj predava za znameho, ktorý ho dostal od niekoho z rodiny. K peram je sice certifikat, ale pri otazke, preco druhe nema boxe, povedal, ze to bolo "k tej kazete" (co je podla mna totalna p...), takze som vo velkej neistote. Zdravy rozum vravi, nechaj to tak, ale srdce presny opak... Preto potrebujem aj nazory inych. Dik za ne.
Este dodatok:
Na druhej strane suhlasil k tomu, aby sme sa stretli v obchode, ktory vystavil cerifikat (Aupark Watchdeluxe), takze je sanca, ze by to tam mohli pozriet a dat "definitivnu" odpoved.

Par fotiek:
Obrázek

Obrázek

Dik za vase nazory. Co myslite, je to jasny fake?
Naposledy upravil V12\V8 dne 15 pro 2016 00:29, celkově upraveno 1
V12\V8
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 bře 2016 17:13

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod vojtahlad » 14 pro 2016 19:53

Rozhodně nejsem odborník na pera Montblanc, zatím od té značky mám jeden inkoust a tohle ;)

Kdysi jsem koukal na nějaká videa ohledně padělků a bylo tam řečeno, že padělky typicky mívají konvertory, zatímco pravý Montblanc je pístový. Pokud to bude pero s pístovým plněním a obchod potvrdí pravost certifikátu, asi by se tomu dalo věřit. Při zběžném hledání jsem našel diskusi, kde se řeší podobný problém. Úplně moc informací tam není, ale zato fotografií habaděj.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod V12\V8 » 14 pro 2016 21:23

Dik. Ten prípad z tvojho linku som videl, a vysledok je, ze to bola to krabica z duty free shopu, aby sa to nemuselo vybalovat pri kontrolach - takze pero bolo originalne. Tu to vyzera na originalnu krabicu, len nechapem, preco ponuka dve pera a nema k druhemu krabicu (moznych vysvetleni je urcite dost, napriklad, ze mal jedno vo vitrine, druhe bolo pouzivane apod).
V12\V8
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 bře 2016 17:13

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod tritrek » 14 pro 2016 22:23

Aby som ti ešte viac roztoto rozum: a môže sa stať, že aj certifikát je fake, ako aj pero, alebo certifkát je origoš a pero k tomu je fake. Tak alebo tak, je to ako ORIGINÁL parfém od cigáňov v električke pri Poluse, či originál vŕtačka na parkovisku pred Hornbachom... RUKY PREČ. Na 99% je to fake, alebo lopka...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod tritrek » 14 pro 2016 22:27

Chápeš, čo "známy" je nepríčetný? Prečo predáva zaňho? Kupovať pre niekoho (napr. niečo, čo bude preňho prvé a nevyzná sa, ale ty hej) je pomerne bežné, ale predávať? Prečo? Má na to, aby si kúpil MB pero za X sto či tisíc, ale nevie to hodiť na Bazoš? Come oooon....
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod V12\V8 » 14 pro 2016 23:26

Vsetky tieto moznosti aj mna napadli. Ale skusim sa stretnut u toho predajcu v Auparku, co na to povie, lebo nechapem jeho ochotu ist priamo tam a nechat to pero skontrolovat a porovnat.
V12\V8
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 bře 2016 17:13

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod Toams » 15 pro 2016 00:23

Tak odbornik tiez nie som, ale variant moze byt viac ... fejky Warhola (min gulickovych pier), je plny internet, napr. hned prve za 57Juro. Ak je to plniace pero piestove, je slusna sanca, ze je prave, co sa tyka toho gulickoveho, moze to byt "bonus" k tomu plniacemu pochybneho povodu alebo aj nie.
600Juro za set je trochu pod cenou, ale aj zazraky sa deju. Len ten zazrak je dobre si pre vyplatenim penazi tak 3x preverit.

Idealne nechat urobit fotky detailov s vysokym rozlisenim a porovnat s netom, z tych rozmazanych obrazkov je prt poznat. Druhy krok je to zobrat do Auparku / Eurovei na overenie, ale co sa tyka odbornosti, nie je to ziadna slava, radsej poslat fotky do prazskeho butiku, tusim, ze maju "ziveho" Warhola aj vo vitrine (ale mozno kecam). Kontakt na nete, alebo poslem spravou, idealne rovno oslovit p. Koehlera.
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod V12\V8 » 15 pro 2016 00:43

Ak budem mat co i len trochu zly pocit, idem od toho urcite prec (co uz teraz vidim "triezvymi ocami" tak 95 k 5, ze to tak aj dopadne). No minimalne si ho skusim pozriet na zivo - ved som potencialny kupca, tak vyuzijem svoje pravo obzriet si tovat. Original gulickoveho Warhola som niekoľkokrat drzal a obzeral, tak uvidime. Hlavne 6 kil je dost blizko cene noveho plniaceho pera, a o to mi ide v prvej rade, takze velmi pravdepodobne pockam a prihodim tie cca dve stovky a bude vybavene. A kedze mam naplanovany program v Auparku, tak si hopredtym aspon obzriem a pripadne ho aj nafotim na mobil a dam sem potom nejake fotky.

Napadlo mi, ze by som zobral MB atrament, aby som odskusal mechanizmus - s tym ale asi nebude dotycny suhlasit.

A vdaka za spravy.

PS: ak by niekto chcel byt pritomny, je vitany ;)
V12\V8
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 bře 2016 17:13

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod Toams » 15 pro 2016 01:38

Pozeram na ten inzerat a je to tak 50/50 ... pripadne chlap len potrebuje rychlo prachy, alebo coro-moro, neviem, kedze je to z pred roku, chcel by som k tomu aj fakturu.
Som zvedavy, ako to dopadne :)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Montblanc Andy Warhol

Příspěvekod pet84rik » 15 pro 2016 04:54

tak faktúra je zradná, ani ja nemám k GvFC a ku všetkému ostatnému som našiel. jednoducho sa mi niekde stratila.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Další

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků