- Parker Duofold Vest Pocket - nový hrot? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Parker Duofold Vest Pocket - nový hrot?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Parker Duofold Vest Pocket - nový hrot?

Příspěvekod Dusan » 24 led 2017 13:21

Na E-bay jsem koupil starý kousek Parker Duofold Vest Pocket a i když se mi tenhle prcek dost líbí, chová se trochu svéhlavě. Po několika minutách nepoužívání, i při zavřeném víčku, má problém spustit. Když s ním pak jednou nebo dvakrát "klepnu" inkoust začne téci, ale pak je zase stopa strašně mokrá a silná. Jde to nějak pořešit úpravou, seřízením nebo dokonce výměnou hrotu? Dá se například sehnat nový hrot, který by na tohohle dědečka seděl? Díky.
Naposledy upravil Dusan dne 24 led 2017 14:17, celkově upraveno 1
Dusan
 
Příspěvky: 4
Registrován: 02 dub 2016 06:28

Re: Parker Duofold West Pocket - nový hrot?

Příspěvekod tritrek » 24 led 2017 14:04

Správne je to Vest Pocket - kapesní, west pocket by znamenalo západná kapsa :D
Ale srandu stranou: treba sa pozrieť na hrot: jeho poloha voči feed-u z boku: či prilieha, či odstáva, zhora tzv. tines: aká je medzera?
Skús si mrknúť na toto:
http://www.jetpens.com/blog/guide-to-fo ... cks/pt/777
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Parker Duofold Vest Pocket - nový hrot?

Příspěvekod Dusan » 24 led 2017 14:19

Díky, název jsem opravil, ať nejsem za pitomce :-). Na článek kouknu, už teď se mi zdá, že bude potřeba tines srovnat, nejsou v rovině. Díky za tip.
Dusan
 
Příspěvky: 4
Registrován: 02 dub 2016 06:28


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků