- Proč jsou pera Parker tak oblíbená??? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod tritrek » 26 bře 2016 19:12

Každá stará značka má svoje obdobia: začiatky, vrchol, úpadok, skúška nových vecí, nových marketingových ťahov, a pod. S týmto kolísa aj paleta výrobkov, aj ich kvalita. Meno, ako Parker, si určite nemôže dovoliť NEMAŤ dobré pero a tak si kvalitu vyšších radov držia na úrovni, ale "spodok" pustili vodou, okresali výdavky vo výrobe a teda asi hlavne: v testovaní. A tak, meno stále prežíva a myslím si, že je skvelý marketingový ťah napr, to IM-ko: sú to pekné perá, väčšinou v pekných darčekových krabiciach spolu s ceruzkou, či rollerom, atramentom. Kto ich kupuje? No, buď nadšenci, ako svoje prvé pero s veľkým P, alebo manželky/matky/priateľky/kolegovia/a pod. niekomu blízkemu, komu chcú kúpiť pekný darček, lepšejšie pero. Keďže je to darček a nestojí až tak veľa, nikto to nevráti, alebo si myslia, že je to ich chyba, že to pero nepíše, ako treba a takto aj tento segment stále prináša prachy.
Akurát píšem so svojou IMkou. Odkedy som prišiel na to, že keď ho skladujem vodorovne (nie hrotom hore/dole) tak nevysychá a píše. Ale keby som ho chcel mať, ako pero do tašky, nadával by som...
Takže prečo sú obľúbené? Asi kvôli šikovnému marketingu.
Naposledy upravil tritrek dne 26 bře 2016 20:54, celkově upraveno 1
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod pet84rik » 26 bře 2016 19:34

Tak ja samozrejme rozumiem tomu, že top modely musia (jednoducho musia, inak to nejde) byť minimálne z technického hľadiska OK. Ale kde je tá hranica? IM to zjavne nie je. Je Urban už OK? Je Sonnet už OK? Alebo až Premier či dokonca Duofold?
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod tritrek » 26 bře 2016 20:52

Ja neviem, Duofold je už určite OK. Na Urbany a Sonnety som ešte čítal dosť veľa negatívnych kritík typu "Ďakujem, Parker už nikdy viac" - ale zase aj pozitívne. Tak teraz neviem, či je to rôznym levelom očakávania, čo je OK, alebo brutálne kolísajúcou kvalitou, čo je sakra nie OK... horšie, ako zle.

Sám mám len IM, a keďže je kopec dobrých pier a značiek mimo Parkra a mňa to IM-ko rozhodne nenadchlo, tak to asi ostávam s jedným Parkrom, možno raz pôjdem do nejakého vintidžu...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod pet84rik » 26 bře 2016 23:01

No práve. Ak by som ostal u IM, tak si napchám do hlavy "Parker nie, Parker nie, Parker nie".. ale mám 45-ku a to je tak brutálne dobré pero, že...

Inak aj ja som u iných značiek. Sailor, Faber, Sheaffer, Pelikan, Waterman, Lamy, .... od každého aspoň jeden model a všetky sú OK. Bez ohľadu na cenu
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Předchozí

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků