- Proč jsou pera Parker tak oblíbená??? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod Davyd » 11 úno 2015 20:53

Měl bych jeden důvod - krom prestiže a známosti značky taky to, že se s nimi většinou asi docela dobře píše. Nedávno jsem porovnal Parker Sonnet vs Pilot Custom 74 a Parker měl pocit v ruce, pocit ze psaní...všechno o třídu lepší.
Davyd
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03 pro 2014 12:38

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod vojtahlad » 12 úno 2015 16:57

Šlapete mi v bábovičkách. Vždycky, když píši s levným Pilotem 78G, který s přehledem strčí do kapsy všechny mé Parkery (Sonnet nevyjímaje), říkám si, jak asi úžasně musí psát Piloty se zlatými hroty. A ona to možná není taková hitparáda, jak jsem si myslel...
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod Davyd » 21 úno 2015 18:11

Jo, ale je to doufám vada kusu, budu muset sehnat pořádnou lupu a srovnat hrot (pořád doufám, že je to tím). Protože mi nepříjde OK, aby Jinhao 159 nebo X750 psalo hladčeji, než Pilot. Opravdu pocit ze Sonnetu vs. Pilotu 74 vychází až neuvěřitelným způsobem ve prospěch Sonnetu. Mi jen nevyhovuje, že ten Sonnet je moc úzký. Pravda Jinhao 159 už je trochu moc, tlouštka Pilotu nebo Jinhao x750 je pro mě akorát.
Třeba to X750 ze začátku místo psaní spíš lilo inkoust proudem, taky stačilo trochu přihnout hrot a hotovo. Věřím, že až si pohraju s hrotem Pilotu, tak se taky rozplynu nadšením :)
Davyd
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03 pro 2014 12:38

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod ondra.j » 28 bře 2015 12:01

Od Parkeru mám Vector Premium F a několik I.M. (Premium i normálních) s hroty M a F. Bylo to první pero které mi bylo doporučeno ("Dobrý den, chtěl bych nějaké pero pro začátečníka." "A co třeba Parker IM?"), a výborně se s ním psalo a píše. I když co se týká zpracování, tak to že víčko netěsní mi způsobilo už dost problémů - např. to že na meetingu jsem vypadal jako šílenec když jsem se snažil pero rychle přimět ke psaní. Na druhou stranu - je hezké, dobře se s ním píše a bez něj bych se k jiným perům asi nedostal. Navíc všechny Parkery vypadají klasicky a decentně. Třeba Lamy Vista je takové hrozně "moderní" ale má dobrý hrot. Pilot 78g píše luxusně, snese snad všechny inkousty ale je to "plasťák". Kdybych si mohl vybrat a složit si pero přesně podle sebe, tak bych chtěl pero které by mělo vzhled Parkeru, šroubovací víčko Pilota a hrot Pilot nebo Lamy. To by bylo opravdu super ;)
ondra.j
 
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2012 18:51

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod ondra.j » 28 bře 2015 12:02

Jinak další oblíbená pera jsou třeba Waterman, i když první Waterman Expert musel jít hned na opravu, protože ani čerstvě po naplnění nespouštěl. V tomto ohledu bylo I.M. opravdu bezproblémové.
ondra.j
 
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2012 18:51

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod Vlcacka » 20 kvě 2015 09:19

Nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady: Jelikož mám v merku Parker Vector, našla jsem si recenzi Stephena Browna a překvapilo mne, že porovnává plastový Vector s kovovým. Dá se v ČR sehnat kovový, nebo jen plastový?
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod vojtahlad » 20 kvě 2015 15:46

Podle všeho oba - barevné jsou plastové, stříbrný je kovový. Poznáte je i podle ceny :?
http://www.penshop.cz/vector/parker/c-512/?PN=Type&Typ=41&SORT=
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod Vlcacka » 21 kvě 2015 09:32

Děkuju, mne zmátl název. :-)
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod JakubL » 10 čer 2015 18:46

Mám docela dlouhou zkušenost s plnícími pery Parker a musím říct, že chápu jejich oblibu. Pokud bych to měl hodnotit jako někdo, kdo zase tak moc plnícím perům nerozumí, ale chce si nějaké pořídit, tak bych určitě mohl říct, že se s nimi píše dobře. Do začátků proč ne. Ale pokud bych je měl hodnotit jako někdo, kdo plnící pera používá dlouho tak bych po této značce už nesáhl. Hodně hrotů se mi nezdá tak hladkých jako třeba i u levných per Lamy, měl jsem problémy s vysycháním, některé hroty byly vyloženě suché při psaní. A to se mi upřímně řečeno ani tak moc nelíbilo. Ale já jsem šťoura. Mám jiné nároky, než někdo jiný. 100 lidí, 100 chutí. Ale jinak je Parker docela fajn a rozhodně se dá bez problému využít, o tom žádná :)
JakubL
 
Příspěvky: 47
Registrován: 16 dub 2014 21:38

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod quonax » 25 čer 2015 10:23

Zkušenost s vysycháním můžu potvrdit, i když jen na mých dvou perech - Parker po pár dnech nepsaní zadrhává, vynechává. Je to REFLEX (dnes už se nevyrábí), tuto zkušenost jsem udělal s dvěma hroty - M, později jsem dokoupil ještě F. Pořídil jsem si potom pero LAMY, a to píše perfektně. Je to LAMY Cp1, za 1100 Kč, do obou per používám ten stejný inkoust Parker.
Musím taky říct, že nejmíň stejně dobře, bez zasychání, píše starý CENTROPEN 1526.
quonax
 
Příspěvky: 7
Registrován: 02 čer 2015 12:43

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků