- Proč jsou pera Parker tak oblíbená??? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod lucinkaf » 23 bře 2016 20:15

Strašně dlouho jsem si přála pero Parker. Psala jsem hodně pery, a nejvíce mi vyhovoval Regal Hadrian. Nicméně pak přišel můj první Parker, coby dárek. Říkala jsem si tyjo, jiným už psát nebudu. Ale jsem zklamaná. Možná je to částečně i typem, mám Parker Jotter, nicméně při psaní pero vynechává, hlavně u prvního písmene. Myslela jsem si, že to je náplní, a začala experimentovat. Bombička nic moc. Konvertor trochu lepší. Konvertor deluxe taky lepší, nicméně i tak se potýkám s vynecháváním během psaní. Prostě můj starý dobrý Regal má mnohem lepší hrot, upřímně i mnohem příjemnější konvertor. Parker má zvučné jméno. Nicméně jsem odhodlaná zkoušet další typy per a třeba nějakému Parkeru doopravdy přijdu na chuť... ;)
Regal Hadrian, Parker Jotter "M"
lucinkaf
 
Příspěvky: 4
Registrován: 16 led 2014 08:45

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod pet84rik » 24 bře 2016 12:55

Ja mam IM a je to hroza.. ked pise, tak OK, ale zasycha ako drak.

a mam 40 rocny PArker 45 a ten pise uzasne.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod trige » 25 bře 2016 20:03

Tak to máte úplně dvě odlišná pera :-)

pet84rik píše:Ja mam IM a je to hroza.. ked pise, tak OK, ale zasycha ako drak.

a mam 40 rocny PArker 45 a ten pise uzasne.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod pet84rik » 25 bře 2016 21:09

ano, ale:

1. ak niekto ma vysnivaneho Parkera, tak asi na zaklade toho, ze kedysi bol popularny (a podla kvality tej 45-ky aj kvalitny), dnes uz lacnejsich modelov asi ani nie

2. IM ma stalo 900, 45-ka 1200, takze cenovo nie az taky rozdiel (plus v 45-ke je konvertor a v IM nie, takze rozdiel by bol este mensi) :-)
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod trige » 25 bře 2016 21:31

Proto jsem si prodal novodobý Pelikan Suveren M200 a koupil Parker Vacumatic Blue Diamond 1945; Black; 14K Solid Gold 'EF' Nib; NOS!
https://onedrive.live.com/redir?resid=3 ... hoto%2cjpg
a
https://onedrive.live.com/redir?resid=3 ... hoto%2cjpg
pet84rik píše:ano, ale:

1. ak niekto ma vysnivaneho Parkera, tak asi na zaklade toho, ze kedysi bol popularny (a podla kvality tej 45-ky aj kvalitny), dnes uz lacnejsich modelov asi ani nie

2. IM ma stalo 900, 45-ka 1200, takze cenovo nie az taky rozdiel (plus v 45-ke je konvertor a v IM nie, takze rozdiel by bol este mensi) :-)
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod Walter20 » 26 bře 2016 01:14

Z několika plnících per, která jsem od Parkeru vlastnil, mám nejraději Reflex (černá verze, Made in UK). Po funkční stránce výborné pero, stejně tak mi sedlo co se týče ergonomie. Vlastně kdo ho z mého okolí zkoušel, byl nadšený. Frontier bylo pero s trošku sušší stopou, leč psalo ku spokojenosti; pominul-li fakt, že jeho tvar mi s ohledem na držení ne zcela vyhovoval (vystouplý kroužek nad úchopovou částí). Model I. M. vypadal (design, materiály, zpracování těla), za ty peníze, parádně. Ovšem jak první, tak i druhý kus se ukázal jako v pravdě tragický výrobek (oba hroty byly nepoužitelné, respektive nedobroušené a nevycentrované; drhly o papír, nespouštěly napoprvé, vynechávaly, krom toho těsnění vršku nefungovalo - téměř jakýkoliv inkoust dříve či později neobvykle rychle zasychal; když jsem k peru místo originálního vršku použil plastový neděrovaný/uzavřený od jakési fixy, paráda...).

Osobní pohled: Co se týče kvality, Parker po dlouhá léta patřil mezi elitu. Měl totiž - mimo jiné - v nabídce i perfektní modely za nemnoho peněz. Když zapřemýšlím nad současnou produkcí, vím, že bych si v rámci plnících per Parker, až na výjimku z řady Duofold, nevybral. Proč taky, když tu máme konkurenci v podobě značek Pilot, Sailor, Pelikan, Visconti, nebo i Lamy, TWSBI, a mnoha dalších.

"Proč jsou pera Parker tak oblíbená???" Vlastně s ohledem na dnešní dobu mě tato otázka spíše udivuje. (...)
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod pet84rik » 26 bře 2016 08:55

Presne tak. Ono, mne sa práve IM tiež páčilo, hovorím si, že za 900 kovové pero, pomerne dobre vyzerajúce, paráda. Dokonca aj hrot píše OK. Ale ak po 10 hodinách pero otvorím a ono nepíše, je problém. Ak pero otvorím po 5 hodinách a ono so šťastím spustí ale prvých 5 slov je čiernych a ostatné modré, je problém.

Ja by som ešte Parker rád skúsil (zatiaľ je to 50:50 - IM nepoužiteľné, 45 výborná), ale tiež netuším, čo z ich ponuky za rozumný peniaz (dajme tomu do 3000) je použiteľné.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod trige » 26 bře 2016 11:50

Za 3 tácy se dá koupit už slušný Pilot se zlatým hrotem a tam u japonců "nedobroušení" hrotu opravdu nehrozí.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod pet84rik » 26 bře 2016 14:19

Ja mám slušného japonca (námorníka) za 5, mám slušného Grófa za 7, mám jeho negrófskeho bratranca za 1500, mám šejfrov od 400 do 12000, mám veľkého vtáka za 2500 - všade sú hroty OK. Ale u lacného moderného Parkera nebol. A keďže je toto vlákno o Parkeroch, pýtal som sa na túto značku, inak by som si pera za 3000 podľa vlastných preferencií vedel vybrať (Taranis, CdA Ecridor zo zahraničia za 3600, ...).
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod vojtahlad » 26 bře 2016 18:39

Mám Sonnet v provedení Stainless Steel GT s hrotem EF (cena pod 2500) a nemohu na něj říct křivého slova. Píše spolehlivě, hrot trochu pruží, do mé menší ruky je velikostně tak akorát. Navýsost spokojen jsem byl i s Frontierem, který už nevyrábějí. Po několika letech častého používání mu bohužel napraskl úchop a začal si po naplnění slintat do víčka. Mám ještě Urban, který také píše dost spolehlivě, ale nesedí mi jeho celková tuhost. Čili u mě to má Parker celkem dobré.

A když jsme u těch Pilotů se zlatými hroty, můj Custom 74 měl obě poloviny hrotu tak těsně u sebe, že bez tlaku skoro nepsal. A jeho M je mnohem širší než M u Pilot 78G, což mě vážně nepotěšilo.
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků