- Proč jsou pera Parker tak oblíbená??? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod Golfista » 31 led 2013 16:09

Nejsem jejich obdivovatelem, (líbí se mi od nich jenom jedno - Parker Frontier matně černé) ale ani je neztracuji. Jenom pozoruji že, spousta lidí, tuto značku považuje za "něco". Proč? Jsou opravdu tak dobré? Já s nimi nemám žádnou zkušenost, proto mě to zajímá.
Martin.
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod ypres_bass » 31 led 2013 16:52

no s Parkerem je to jako s čímkoliv jiným, můžu porovnávat s nářadím a foťákama,
* Každý jde první po Bošu a Blekendekru
* každý jde první po Canonu a Nikonu

protože je jich všude na první pohled plno, protože stejně jako Parker mají relativně slušně pokrytou celou
"ceno-výkonovou" škálu. a až po prvních stycích si lidi pořizují montblancy, Aurory a podobně (čti: Mamyie, Hasselblady, Narexy, DeWalty a podobně)
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod tomkeb » 31 led 2013 17:34

Pěkně vypadají, mají spoustu variant vzhledu, ze kterých si člověk snadno vybere. A dále proto, že jsou u nás snadno dostupná a má je hodně lidí… což je spolu provázané. Pro ostatní značkové psacích potřeb prostě nestačí jít do nejbližšího obchodu…

Já osobně mám se značkou Parker veskrze špatné zkušenosti. Kdysi dávno jsem se nějak dostal k rolleru Sonnet Stainless Steel CT a založil ho do šuplíku, protože psal jednoduše strašně. Zkoušel jsem si známého plnicí pero Duofold zdobené platinou, jehož psaní mě taky zrovna nenadchlo. Jediné co od nich uznávám je ocelový Jotter s náplní QuinkFlow, což je taková pěkná kapesní propiska.

Sarkasticky a přehnaně řečeno: Psací potřeby Parker mají jedinou nevýhodu – nepíšou.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod Josse » 06 úno 2013 21:02

Dobrý marketing a Public relations.
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod Josef.Pope » 07 úno 2013 10:04

Zdravím,
mám per Parker několik a i 2 propisky a musím konstatovat, že píšou. Ale Waterman je Waterman.

Co se týče otázky Proč.

Je to možná i tím, že když se řekne plnící pero, tak 80% lidí si představí prezidenty s perem Parker Duofold. Je to prostě synonimum plnícího pera. Existuje určitě daleko více "kvalitnějších" značek, ale Parker je jen jeden. A je to také tím, že pera Parker tu je asi od roku 1890. To už je přeci jenom kus historie.
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod Paracelso » 09 úno 2013 18:42

Podle mě má prostě většina populace "Parker" v podvědomí s rovnítkem k "plnicímu peru". Mimo feinschmeckery většina lidí ani netuší kolik je výrobců kvalitních per. A jak tady už padlo, Parker je dostupný všude a má spoustu modelů za nízké ceny.
Osobně bych radikálně netvrdil, že všechny Parkery píšou špatně nebo dokonce vůbec. Co se týká historie, Waterman je minimálně stejně starý, pokud ne starší a z "laiků" (co se per týká) tu značku zná stejně minimum.
Velkým přínosem Parkera je ale to, že jsou to taková přestupní pera k vyšším metám a zájmu o kulturu psaní inkoustem...
Paracelso
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14 led 2013 22:09
Bydliště: Prague

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod Nefrita » 09 úno 2013 21:31

Paracelso píše:Podle mě má prostě většina populace "Parker" v podvědomí s rovnítkem k "plnicímu peru". Mimo feinschmeckery většina lidí ani netuší kolik je výrobců kvalitních per. A jak tady už padlo, Parker je dostupný všude a má spoustu modelů za nízké ceny.
Osobně bych radikálně netvrdil, že všechny Parkery píšou špatně nebo dokonce vůbec. Co se týká historie, Waterman je minimálně stejně starý, pokud ne starší a z "laiků" (co se per týká) tu značku zná stejně minimum.
Velkým přínosem Parkera je ale to, že jsou to taková přestupní pera k vyšším metám a zájmu o kulturu psaní inkoustem...

U nás v prodejnách papírnictví nabízejí především plnicí pera zn. Parker. Není zde nějaká chyba? Určitě by se neměla zatracovat nějaká značka pro nespokojenost s jedním výrobkem. Někdy má člověk jen smůlu na špatné zboží. Mám ale pocit, že se v současné době kvalita zboží všeobecně vytrácí.
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod ypres_bass » 09 úno 2013 22:49

Nefrita píše:... Mám ale pocit, že se v současné době kvalita zboží všeobecně vytrácí.
Nefi, odborně se tomu proscesu říká marketing...
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod jirka0426 » 10 úno 2013 15:25

Zdravím všechny,
také bych neřekl, že jsou pera Parker špatná, nebo že nějaká značka je lepší. Od Parkera mám už mnoho per a je zde znát cenová kategorie. Srovnávat komfort při psaní s Jotter a s P51 nebo s Duofoldem prostě nelze. Já osobně jsem postupně přešel k MontBlanc 146, ale vždy mám nějakého Parkera u sebe také.
Jinak jak již zde bylo napsáno, u Parkera pořídíte pero od pár stovek do x tisíc a z takové nabídky si vybere většínou každý.
jirka0426
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 led 2011 01:47

Re: Proč jsou pera Parker tak oblíbená???

Příspěvekod kerad » 11 úno 2013 21:20

Myslim si, ta znacka pracovala na svoji kvalitni hodnotu poradne mnoha let. Je taky pravdou, ze posledni leta uroven jejich vyrobku klesla, ale pouze u levnych modelu. Hranicni model je Parker Sonnet. On a vyssi modely jsou opravdu dobre a drzi vysokou tridu.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Další

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků