- Materiál hrotu - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Materiál hrotu

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Materiál hrotu

Příspěvekod Kametec » 27 úno 2017 13:59

Ahoj,
prohlížel jsem si na penshopu japonská pera.
Všiml jsem si, že se dají rozdělit do několika cenových kategorií, které se liší hrotem a tak se chci zeptat:

Hrot z nerez oceli pokovené zlatem, nerez oceli pokovené rhodiem, 14 karátového zlata pokoveného 24 karátovým zlatem, 14 karátového zlata pokoveného rhodiem, 21 karátového zlata pokoveného 24 karátovým zlatem a 21 karátového zlata pokoveného rhodiem: Jsou rozdíly jen kosmetické, nebo se i nějak liší stopa, případně jiné vlastnosti?
Kametec
 
Příspěvky: 10
Registrován: 22 úno 2017 11:28

Re: Materiál hrotu

Příspěvekod Toams » 27 úno 2017 15:06

Kosmetika ... na funkci rostlináře to nebude mít vliv :)

Inak trochu nechápem tu námornícku mániu pokoviť zlatom všetko, čo sa pokoviť dá ... mám tri teórie:
A) sú mantáci a nevedia poladiť farbu zliatiny na hroty tak, aby odpovedala 24k pokoveniu ostatných častí
B) sú posadlí precíznosťou a boja sa, že ... vlastne opakujem A) :D
C) viac pokovenia 24k, viac adidas ... viac prachov do ryžovej misky

Čo sa týka rhodia, tam je to jasné ...

Inak rozdiel medzi materiálom hrotov nerez vs. zlato 14k vs. zlato 18k vs. zlato 21k je v dnešnej dobe asi takýto $<$$<$$$<$$$$ ... za našich mladých čias sa z 14k zlata robili parádne flexibilné hroty (občas sa zadarilo aj z nerezu), ale teraz už je to všetko tvrdé ako kopyto ... aj keď Aurora tento rok prekvapila
Ak budeš vyberať z nerezu, tak sa vykašli na mikronovú zlatú vrstvu a ber v nepokovenom stave, časom pokovenie odíde a už to nebude tak kúúúl.
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Materiál hrotu

Příspěvekod tritrek » 27 úno 2017 16:18

Toams píše:Kosmetika ... na funkci rostlináře to nebude mít vliv :)

Inak trochu nechápem tu námornícku mániu pokoviť zlatom všetko, čo sa pokoviť dá ... mám tri teórie:
A) sú mantáci a nevedia poladiť farbu zliatiny na hroty tak, aby odpovedala 24k pokoveniu ostatných častí
B) sú posadlí precíznosťou a boja sa, že ... vlastne opakujem A) :D
C) viac pokovenia 24k, viac adidas ... viac prachov do ryžovej misky

Čo sa týka rhodia, tam je to jasné ...

Inak rozdiel medzi materiálom hrotov nerez vs. zlato 14k vs. zlato 18k vs. zlato 21k je v dnešnej dobe asi takýto $<$$<$$$<$$$$ ... za našich mladých čias sa z 14k zlata robili parádne flexibilné hroty (občas sa zadarilo aj z nerezu), ale teraz už je to všetko tvrdé ako kopyto ... aj keď Aurora tento rok prekvapila
Ak budeš vyberať z nerezu, tak sa vykašli na mikronovú zlatú vrstvu a ber v nepokovenom stave, časom pokovenie odíde a už to nebude tak kúúúl.

+1
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Materiál hrotu

Příspěvekod Kametec » 28 úno 2017 13:42

Toams píše:Kosmetika ... na funkci rostlináře to nebude mít vliv


Výborně, přesně tohle jsem chtěl slyšet, díky moc!
Kametec
 
Příspěvky: 10
Registrován: 22 úno 2017 11:28

Re: Materiál hrotu

Příspěvekod Toams » 28 úno 2017 14:11

Samozrejme musíš ale dávať pozor aj na konštrukciu hrotu, či má iridiový "tipping" alebo je to len výlisok ... potom to už nebude kozmetika, ale odrazí sa to aj na kvalite písania a výdrži.
Ale u Sailoru to, myslím, má všetko iridium na špičke.
Lisované sú väčšinou reklamné / lacné perá, prípadne niektoré "italic/stub" hroty
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Materiál hrotu

Příspěvekod trige » 28 úno 2017 14:20

S tím nemohu zásadně souhlasit. Mám pera s různými hroty a pero s hrotem s 24K zlatem je naprosto jiná liga než ocelový hrot. To nemůžete myslet ani vážně!
Můžete napsat, jaká pera s hrotem z 21K (oprava) zlata máte??

Toams píše:Kosmetika ... na funkci rostlináře to nebude mít vliv :)

Inak trochu nechápem tu námornícku mániu pokoviť zlatom všetko, čo sa pokoviť dá ... mám tri teórie:
A) sú mantáci a nevedia poladiť farbu zliatiny na hroty tak, aby odpovedala 24k pokoveniu ostatných častí
B) sú posadlí precíznosťou a boja sa, že ... vlastne opakujem A) :D
C) viac pokovenia 24k, viac adidas ... viac prachov do ryžovej misky

Čo sa týka rhodia, tam je to jasné ...

Inak rozdiel medzi materiálom hrotov nerez vs. zlato 14k vs. zlato 18k vs. zlato 21k je v dnešnej dobe asi takýto $<$$<$$$<$$$$ ... za našich mladých čias sa z 14k zlata robili parádne flexibilné hroty (občas sa zadarilo aj z nerezu), ale teraz už je to všetko tvrdé ako kopyto ... aj keď Aurora tento rok prekvapila
Ak budeš vyberať z nerezu, tak sa vykašli na mikronovú zlatú vrstvu a ber v nepokovenom stave, časom pokovenie odíde a už to nebude tak kúúúl.
Naposledy upravil trige dne 01 bře 2017 14:03, celkově upraveno 2
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Materiál hrotu

Příspěvekod trige » 28 úno 2017 14:23

Samozřejmě že je diametrální rozdíl mezi 21K (oprava) hrotem od Sailoru (Parkeru a pod) a ocelovým hrotem s iridiovou špičkou z Číny, z Německa a pod.. To snad ani nemůže někdo myslet vážně napsat takový nesmysl.

Kametec píše:
Toams píše:Kosmetika ... na funkci rostlináře to nebude mít vliv


Výborně, přesně tohle jsem chtěl slyšet, díky moc!
Naposledy upravil trige dne 01 bře 2017 14:03, celkově upraveno 1
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Materiál hrotu

Příspěvekod Toams » 28 úno 2017 16:45

:-D ale môže ... aký je teda pre užívateľa rozdiel (v slepom teste)?

len v bodoch
  • zlatý/platinový povlak nemá na písanie vplyv
  • sa stavím o moje slepé črevo, že v dnešnej dobe človek nepozná zo zavretými očami rozdiel medzi dobre urobeným hrotom z nerezu alebo zo zlata (samozrejme, sú výnimky ako GvFC, Peli M1000, nová Aurora 88, ale myslím bežnú kvalitnú produkciu), na konci hrotu je furt len iridium, takže rozdiel je asi ako písanie s konvertorom a bombičkou ...
  • o nejakom rozvrzanom "Iridium Point Germany" hrote sa tu nebavíme, treba pomalšie čítať

P.S: 24k hrot od Sailoru by som rád videl, nie sú v dnešnej dobe veľmi dostupné
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Materiál hrotu

Příspěvekod Toams » 28 úno 2017 16:54

trige píše:S tím nemohu zásadně souhlasit. Mám pera s různými hroty a pero s hrotem s 24K zlatem je naprosto jiná liga než ocelový hrot. To nemůžete myslet ani vážně!
Můžete napsat, jaká pera s hrotem z 24K zlata máte??

Kto sa tu baví o hrote z 24k zlata??? Môžem sa ja spýtať, aké 24k hroty mate vy?

Edt. Aby som odpovedal na dotaz, ja som bohužial len chudobný príbuzný z východu a skončil som len na 18k hrotoch, ani na ten 21k Sailor som to nedotiahol ...
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Materiál hrotu

Příspěvekod tritrek » 01 bře 2017 10:02

Obrázek
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Další

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků