- Kaweco sport Al versus Lamy Al Star - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Kaweco sport Al versus Lamy Al Star

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Kaweco sport Al versus Lamy Al Star

Příspěvekod plinha » 15 lis 2017 19:50

Zdravím, dlouho jsem tu nebyl, stále však píšu plničkou a miluji je. Mám dotaz, zda byste mi někdo neporadili. Rozhoduji se mezi Lamy Al Star a Kawecem sport Al. Potřebuji pero, které můžu nosit i do terénu, které něco vydrží. To by asi mělo splňovat Kaweco, které má ke všemu ještě šroubovací závit, který se mi zdá sakra praktický. Kaweco však nemá ergonomické držení, jako Lamy a je výrazně dražší. Do čeho byste šli prosím Vy? Jde mi skutečně o pero, které bude neustále v provozu, a budu ho brát i ven, kde působí i změny teploty. Předem všem díky za rady.
plinha
 
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2013 12:39
Bydliště: Lány

Re: Kaweco sport Al versus Lamy Al Star

Příspěvekod Toams » 15 lis 2017 21:35

Za mna Lamy, ci uz Safari alebo Al-star. Nema srobovaci zavit, ano, ale v terene otvorit jednou rukou je obcas vyhoda, tak isto ak si robis kratke poznamky, kde srobovacie viecko je skor otrava (viem, co hovorim, mam Safari a k tomu dalsich 15 so zavitom) ... na druhu stranu vytiahnut Safari z uzkeho puzdra sa obcas nezadari podla tvojich predstav :)
Tie lacnejsie Kaweca mi pripadaju take viac plastovejsie, nez Lamy (ale to je moj problem :))
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Kaweco sport Al versus Lamy Al Star

Příspěvekod vojtahlad » 16 lis 2017 08:55

Lamy Al-Star je dlouhé a docela subtilní, Kaweco je krátké a masivní, bez problémů se dá dát třeba do kapsy. Pro tahání ven mi připadá rozhodně vhodnější Kaweco.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Kaweco sport Al versus Lamy Al Star

Příspěvekod plinha » 16 lis 2017 09:08

Moc díky oběma, mám rád kovové, fortelné, věci, tak se zatím přikláním k tomu Kawecu, ale Lamy má skvělý úchop. Další věc je ta, že už jsem nespočet per poztrácel ve chvíli, kdy jsem je zahákl za klip do poutka u zápisníku, pera, protože nebyla šroubovací, někde vypadla. Zbylo jen víčko. Takže asi to Kaweco, bojím se ale, že mi bude při psaní (delšího textu) kvůli tomu úchopu nepříjemné.....
plinha
 
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2013 12:39
Bydliště: Lány

Re: Kaweco sport Al versus Lamy Al Star

Příspěvekod tritrek » 17 lis 2017 19:31

+1 pre Kaweco...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Kaweco sport Al versus Lamy Al Star

Příspěvekod Vlcacka » 20 lis 2017 20:57

Jsem taky pro Kaweco. Zrovna u Sportů ještě to šroubování není takový opruz jako třeba u Supry.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Kaweco sport Al versus Lamy Al Star

Příspěvekod tritrek » 21 lis 2017 09:15

Vlcacka píše:Jsem taky pro Kaweco. Zrovna u Sportů ještě to šroubování není takový opruz jako třeba u Supry.

Presne... je to presne jedna otočka a pri priemere necelých 1cm je to naozaj v pohode...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Kaweco sport Al versus Lamy Al Star

Příspěvekod Toams » 21 lis 2017 13:11

Silna Kaweco lobby :D
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Kaweco sport Al versus Lamy Al Star

Příspěvekod plinha » 22 lis 2017 10:13

Všem moc díky za komentáře...
plinha
 
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2013 12:39
Bydliště: Lány


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků