- Prezidentská pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Prezidentská pera

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: Presidentská pera

Příspěvekod pfrista » 10 bře 2018 22:07

Jsem tady skutečně ze zvědavosti k psacím instrumentům, protože to mě zajímá prioritně. Dotklo-li se vás mé přirovnání, je to tak, ale stojím si za tím a nedá se nic dělat. Demokraticky však s vám souhlasím, že jste vyjádřil svůj nesouhlas a já vám za něj děkuji. Mimochodem, jestli jste nepostřehl, byla to reakce na příspěvek kolegy pet84rik , který měl vtipný leč netematický příspěvek. Co bylo bylo, není to zde podstatné.

Ale když už jste z toho udělal téma - Prioritně mne zajímají kvalitní příspěvky na téma "pera" "presidentů". A připomínám, že jsem poprosil o příspěvky především o presidentů jako byli TGM, Beneš a Havel. Také proto, že to byli aktivní a plodní spisovatelé a ne-jen státní úředníci jako E. Hácha. Samozřejmě je zajímavé čísti i o ostatních presidentech, jako byl třeba G. Husák (i ten byl literárně aktivní). Pokud vím, literárními pokusy k tématu pátrání po perech přináleží též práce Antonína Zápotockého či Ludvíka Svobody. O případných inkoustových stopách per v dílech K. Gottwalda či A. Novotného bych raději věděl jen málo, ale máte-li o nich poznatky, sem s nimi. Pera Václava Klause, ať už vlastní nebo jiná, jsou myslím dostatečně známá i mimo toto fórum.

Tedy děkuji všem za příspěvky a zdravím přítomné a ochotné spolubesedníky ;)

plinha píše:
pfrista píše::D :D :D :D :D :D
Jasně, čekal jsem to. Speciálně limitovaná edice z Chile. V tomhle kontextu je asi zajímavé, že včerejší ostudu podepsal Zeman přítomným Pelikanem;)
pet84rik píše:Mám pocit že Klaus používal hlavne zahraničné perá z vlastnej kolekcie "Steal nib"



Já myslel, že se na tyto stránky chodí kvůli psaní, kvalitním psacím potřebám a vším s tím spojeným. Určitě se zde lidé neschází kvůli politice. Proto myslím, že by bylo vhodné, abyste tu svou "ostudu" řešil na jiných internetových diskuzích, kde se nachází více "demokratů".....

Jinak otázka je dobrá, bez té politické agitky by byla ještě lepší....
Pfrista
pfrista
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13 dub 2013 17:35
Bydliště: Praha

Re: Prezidentská pera

Příspěvekod plinha » 10 bře 2018 22:25

Vážený pisateli, politiku řeším u voleb a ostatním do mých rozhodnutí nic není, stejně se nezajímám o rozhodnutí druhých. Staré čínské přísloví praví, že politika mezi slušné lidi nepatří ( tuším, že Sun Tzu). S čím souhlasíte, nebo nesouhlasíte je mi úplně fuk. Co kdo z oněch pánů, které spláchl čas, napsal, je mi také jedno. Zajímavé na tom všem je pouze onen slavnostní akt a nástroj, kterým se oni "potentáti" (Jaroslav Hašek - Dobrý voják Švejk) podepisovali. Ostatně Hašek ve svém Dekameronu v jedné povídce napsal "Slušní lidé do politiky nelezou, ti prodávají maximálně kradené psy...."
plinha
 
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2013 12:39
Bydliště: Lány

Re: Prezidentská pera

Příspěvekod pfrista » 10 bře 2018 22:49

Vážený pane, věřím, že to jde i bez hádek a půtek, které zbytečně rozpoutáváte. Přečtěte si prosím celé vlákno, kde je vše tak, jak je a nechytejte mne za jedno slovo, na kterém mám právo. Slušně jsem vám vysvětlil své požadavky i pohnutky. Nejsou politické, nicméně reagovat mohu a chci na každého, dle svého uvážení. Což jsem také udělal a dělat budu.

Chcete-li citovat - prosím, zde je citát Sun-C': "Světská moc nesmí do věcí vojevůdce zasahovat." - to, co citujete vy, je švejkovský hospodský nápis z Rakouska-Uherska, visící kde jen libo. Máte-li rád Švejka, vaše volba. Přesto s vámi souhlasím - bavme se o perech.

Zdravím
Pfrista
pfrista
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13 dub 2013 17:35
Bydliště: Praha

Re: Prezidentská pera

Příspěvekod pet84rik » 11 bře 2018 00:45

Nebudem reagovať na všetko, ale neťahať politiku do témy o perách jedného z politikov (prezidenta - aj keď áno, ten by mal byť apolitický) je asi nemožné, už spomenutím mena prezidenta sa do diskusie vtiahne politika.

Že osoba Zeman (aby to teda nebolo politické) podpísala ďalšiu 5 ročnú pracovnú zmluvu perom typu Pelikan M2xx ma prekvapuje. Minimálne čo som videl na YT, tak za B. Obamu sa zákony podpisovali nejakým mid-range Crossom a dostal ho každý kto sa na zákone podieľal. Jasné, ČR nie je USA, ale predsa len by na takú vec mohli zavolať Toams-a a požičať si od neho nejakého lepšieho Pelikána.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Prezidentská pera

Příspěvekod plinha » 11 bře 2018 10:22

Tak jinak vážený pane "frista", klasik hovoří o tom, že jinak se hovoří s koněm, a jinak s volem..... Nejsem v žádné politické straně (zřejmě na rozdíl od Vás), nikomu své politické názory nepodsouvám, a z duše nenávidím, když se někdo snaží někoho manipulovat.... Na vaše chování už nehodlám reagovat. Ať si každý udělá obrázek sám....
plinha
 
Příspěvky: 24
Registrován: 30 zář 2013 12:39
Bydliště: Lány

Re: Prezidentská pera

Příspěvekod vojtahlad » 11 bře 2018 14:51

Upřímně, M200 je výrazně nad mé očekávání. Od naší administrativy bych čekal nějakou propisku.

Podepisovat prezidentskou přísahu inkoustem, který má v názvu "Royal", mi připadá tak nějak z principu nevhodné ;)
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Prezidentská pera

Příspěvekod pfrista » 11 bře 2018 20:18

Psal jsem, že Royal Blue byl inkoust pro Medveděva s Obamou. Připraven hradním protokolem. O českých zvyklostech nikde žádná zmínka.
Pfrista
pfrista
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13 dub 2013 17:35
Bydliště: Praha

Re: Prezidentská pera

Příspěvekod Toams » 12 bře 2018 00:05

pet84rik píše:... Jasné, ČR nie je USA, ale predsa len by na takú vec mohli zavolať Toams-a a požičať si od neho nejakého lepšieho Pelikána.

Hmm, diskusia to je plodna, vazeny pan sem, vazeny pan tam :D
Tiez by ma zaujimalo, ake boli protokolarne pera CSR, hlavne teda 1918-1948, potom mi je to uz tak nejak sumak :)

Spoiler:
Sorry, ale keby zavolali, tak maju smolu, este by mi ho ten ujo posoplil ...
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Prezidentská pera

Příspěvekod pet84rik » 15 bře 2018 00:23

Ehm, každý má svoju cenu :-)

Úprimne, mňa viac bavia verejne známe osobnosti ktoré písali nejakým zaujímavým perom z vlastnej kolekcie a nie preto že bolo prichystané na stolíku k podpisu.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Prezidentská pera

Příspěvekod Vlcacka » 09 dub 2018 14:47

Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků