- Spatření plnicího pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Spatření plnicího pera

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Spatření plnicího pera

Příspěvekod tomkeb » 29 bře 2013 22:52

Nic moc se tu neděje, tak mě napadla taková prkotina. Před pár dny koukal na Branky body vteřiny a moderátor Jan Smetana měl v rukou psací nástroj, který vypadal úplně jako Parker Vector. Nevšiml si toho ještě někdo? Aby tohle téma bylo co k čemu, navrhuji sem dle libosti psát, v jakých situacích jste potkali/potkáváte někoho píšícího perem… Já snad před moderátorem BBV viděl pero jen u několika VŠ vyučujících, kteří mi jím psali do indexu… Vzácný úkaz ta pera.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Spatření plnicího pera

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 29 bře 2013 23:56

Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Spatření plnicího pera

Příspěvekod vyrbl » 03 dub 2013 09:17

Snad mohu i fiktivní postavu...
Vzhledem k době, kdy se děj odehrává, asi neměl jinou možnost psaní, ale perfektně to k němu pasuje!
Hercule Poirot ! ;)
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20

Re: Spatření plnicího pera

Příspěvekod Petr.T.M. » 05 dub 2013 13:53

To neplatí! V té době se ničím jiným přenosným snad ani nepsalo. 8-)
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Spatření plnicího pera

Příspěvekod Paracelso » 06 dub 2013 12:23

Já se teda s plnicíma perama takhle běžně u někoho bohužel prakticky nesetkávám :(
Výjimkou byl náš profesor latiny na fakultě, který byl, co se inkoustového psaní týká, fajnšmekr a s běžnou propiskou v ruce jsem ho nikdy neviděl.
Paracelso
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14 led 2013 22:09
Bydliště: Prague

Re: Spatření plnicího pera

Příspěvekod Paracelso » 29 pro 2013 09:08

Koukal jsem na Volejte Železnému (obdoba volejte ředitěli z Novy) na TV Barrandov a Železný tam měl v ruce pořád plnicí pero. Pryskyřicové tělo, taková tmavší žlutá s čenými konci. Vypadalo jako Visconti z kolekce Van Gogh. Bohužel tam s tím pořád mává, takže to lze jen těžko detekovat :-D Nevšiml jste si toho někdo, nebo nepoznat jste někdo, co je to za model??
Paracelso
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14 led 2013 22:09
Bydliště: Prague


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků