- Seřízení hrotu-jak na to? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Seřízení hrotu-jak na to?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod maxowu » 21 kvě 2011 12:50

Mimochodem to seřízení hrotu...jak na to?
Zatím všechna moje pera-Centropen SHARK a 3ks Číňan za 7kč, strašlivě krvácí-úplný proud inkoustu a na některých papírech se to rozpíjí. :cry:
Podotýkám, že mám lehkou ruku a opravdu netlačím.
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod jersey.se » 23 kvě 2011 13:41

Přiznám se že v tomto případě nemám tušení. Ve všech případech směřovalo mé snažení při seřizování spíše k zlepšení průtočnosti a přinucení pera psát ihned jakmile se lehce dotkne papíru. Zde se asi přisává vzduch kolem vloženého hrotu. Každopádně Centropen či Číňan za 7CZK asi nelze považovat za zcela regulérní psací nástroj :lol:
jersey.se
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2011 15:35

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod Josse » 23 kvě 2011 13:59

no to ja se většinou modlím k rozepsání a zaběhnutí:) ale to se nedá moc mluvit o cíleném seřízení...
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod jersey.se » 23 kvě 2011 14:10

No u mě si nové nebo nově koupené pero musí projít iniciačním obřadem, ve kterém se ukáže jestli je kvalitně vyrobené :lol: Většina hrotů z výroby (i u dražších per) přichází ve stavu, kdy se jeho konce dotýkají. Takto nám obvykle nebude psát už při lehkém nasazení na papír. Dotýkat konce hrotu se mají v klidovém stavu pouze u pružných hrotů, které se dnes již bohužel moc sehnat nedají. Takže já si zpočátku pěkně zareju. Hezky ze strany na stranu až se konce trochu oddálí a pero hezky hladce píše. Někdy také ostrou jehlou rozšířím přívodní kanálek.
jersey.se
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2011 15:35

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod maxowu » 23 kvě 2011 20:08

Aha-takže 1. po koupi pera nasadit hodinářskou lupu a zkontrolovat hrot.Když jsou ty dvě půlky přimáčklé na sebe-dotýkají se, tak napravit...nějak šetrně ;)
Jen aby se neuštípla iridiová kulička...
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod Walter20 » 19 led 2013 14:35

Návštěva v Nakaya Fountain Pen Shop aneb Pan Katsuhiko Kubo v akci (seřízení hrotu, ...):

http://www.youtube.com/watch?v=_5kt94XE5os&NR=1
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod ypres_bass » 19 led 2013 22:33

no já mám právě problém, že mám linku takovou střepatou a nevím jestli je to perem, inkoustem, papírem, nevhodnou sílou hrotu nebo neseřízeností. dělá mi to právěže u všech per, u některých vždy u některých někdy.
Není tady někdo z Pardubic/Hradce který by mi to seřídil nebo se mi na to aspoň podíval?
dík
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod Nefrita » 20 led 2013 07:30

ypres_bass píše:no já mám právě problém, že mám linku takovou střepatou a nevím jestli je to perem, inkoustem, papírem, nevhodnou sílou hrotu nebo neseřízeností. dělá mi to právěže u všech per, u některých vždy u některých někdy.
Není tady někdo z Pardubic/Hradce který by mi to seřídil nebo se mi na to aspoň podíval?
dík


Snad by bylo vhodné podívat se, jakým způsobem píšete, jak držíte plnicí pero. Možná, že hrot otáčíte příliš do boku - pak mohou nastat problémy s hladkostí psaní.
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod ChesterBen » 26 led 2013 12:33

ypres_bass píše:no já mám právě problém, že mám linku takovou střepatou a nevím jestli je to perem, inkoustem, papírem, nevhodnou sílou hrotu nebo neseřízeností. dělá mi to právěže u všech per, u některých vždy u některých někdy.
Není tady někdo z Pardubic/Hradce který by mi to seřídil nebo se mi na to aspoň podíval?
dík

Spíš si myslím, že je to horší kvalitou, respektive vyšší savostí papíru. Zkus nějaké jiné papíry, ne ty, na které běžně píšeš :)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod tomkeb » 26 led 2013 14:27

Měl bych podezření, že hrot pera Parker I.M. prostě je takový, nepříliš kvalitní. Stačí si projet pár recenzí na Fountain Pen Network, dost lidí to tam tvrdí…

Když jsem si pořizoval plnicí pero, taky jsem se obával jak bude vybíravé k papírům… a nakonec je opak pravdou, píše skvěle např. i na recyklovaný papír školních sešitů, které mi zničily nejednu propisku.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Další

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků