- Seřízení hrotu-jak na to? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Seřízení hrotu-jak na to?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod tomkeb » 31 led 2013 19:51

Obdivuhodné! Asi vezmu nějaké staré plastové pero a vyzkouším na něm něco podobného…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 31 led 2013 22:18

dlouhé hodiny si hraji se správným nastavením hrotu. Hodiny čtu návody... Nakonec se mi dostal do ruky papír, který nese reklamu, možná trochu křídový, ale zápis po zaschnutí drží, zápis je tenký a perfektní. Takže i když jsem si myslel, že jsem zkusil hodně papíru, tak jsem nezkusil asi ten správný a potom je to jako boj s větrnými mlýny. takže jdu řešit papír, který bude hlavním zdrojem problému
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod tomkeb » 31 led 2013 23:14

Pero, které funguje jen na křídovém papíře? To je něco jako koupit si nůž, který dokáže krájet jen mrkev a nic jiného, hm…? :?
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 31 led 2013 23:41

Zítra se pokusím něco vzorově sepsat... ono je možné, že má očekávání jsou úplně mimo možnosti hrotu F a ve výsledku řeším neřešitelné. momentálně mám pero ve stavu, kdy i po několika hodinách píše na první kontakt s papírem a nevynechává, sice bych řekl, že předtím, než jsem jej nešikovně zapůjčil tak psalo tenčeji... Jenže už to může být jen vlastní vsugerovaný názor :)

Ráno moudřejší večera
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 03 úno 2013 00:28

http://2.valheru.cz/sonnet.jpg
Tak se mi povedlo něco málo sepsat a teď nechám na vašem posouzení zda se náhodou nehoním za něčím co je vlastně v pořádku... Mě přijde, že by stopa inkoustu mohla být tenčí a řekl bych, že i v prvopočátcích po zakoupení byla.
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod tomkeb » 03 úno 2013 01:22

Mně se to líbí, přijde mi to i slušně tenké (když to porovnám se svým starým Lamy Safari EF, zdá se mi to dokonce tenčí), pěkné písmo… Co je to za inkoust? Přijde mi trochu víc doazurova než jsou standardní modré.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod Nefrita » 03 úno 2013 08:08

:)
Naposledy upravil Nefrita dne 03 úno 2013 08:31, celkově upraveno 1
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod Nefrita » 03 úno 2013 08:21

Ukázka písma se mi líbí. Od EF hrotu bych neočekávala větší rozdíl - jsem vlastníkem tohoto pera (Parker Sonnet Deep Red GT), vím o čem píšu. Plnicím perem jsem začala psát po dosti dlouhé době a bylo třeba si uvědomit, že to prostě není propiska :) . Přiznám se, že také já mám občas pocit, že plnicí pero dřívě psalo tenčí linkou. Buď se rozepsalo anebo já mám nějaké divné vidění :) .
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 03 úno 2013 08:23

Udělal jsem scan ještě scanerem - http://2.valheru.cz/sonnet2.jpg
Inkoust je originál Parker quink blue a první fotka je focená pod zářivkovým světlem (sice s korekcí vyvážení bílé, ale i tak může být ovlivněn barevný odstín).

Jsem velmi rád, že se písmo líbí ještě pracuji na doladění a pak už jen nějak přidat na rychlosti. Je krásný psát čitelně, ale informace k zápisu nesmí uniknout :)

Nefrita děkuji za srovnání o EF jsem uvažoval, protože pokud píši psací azbukou, tak mi se mi některé detaily písmenek rozpíjí.
A před plnícím perem jsem zásadně psal mikrotužkou kde se ani stopa tahu nerozpíjí a v podstatě jde udělat libovolný detail tak aby vynikl.
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Seřízení hrotu-jak na to?

Příspěvekod jirka0426 » 10 úno 2013 16:08

Tak koukám, že se nám tu rodí nová generace NIB MEISTERů :D
jirka0426
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 led 2011 01:47

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků