- Vydrz bombicky - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Vydrz bombicky

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Vydrz bombicky

Příspěvekod Kniga » 30 srp 2013 19:01

Zdravim,
po dlouhe, dlouhe dobe (cca 10 let) jsem si koupila plnic pero. nejde o zadnou extra tridu, nechtela jsem za pero dat vic nez 3-4 stovky. Procitala jsem si vcera lehce tohle forum a uvazovala jsem o vsemi doporucovanem Pilotu 78G, lec kdyz jsem sla dneska do papirnictvi se podivat jakou maji nabidku zde a padlo mi tam do oka krasne (pro me :-) ) cervene pero.. A protoze bylo akorat za tech 300 kc tak jsem si ho koupila. Nac cekat :-). Jedná se o Sheaffer VFM a ted jsem zacla vyhledavat jaky konvertot k nemu dokoupit a docetla jsem se, ze pry nejde do tohohle pera pouzit, coz me mrzi, protoze jednim z duvodu, proc jsem se rozhodla to zase zkusit s plnicim perem je to, ze mi prijde ekologictejsi... A bombicky jsou stejne neekologicke jak naplne do propisek a hlavne se mi nezdaji ani ekonomicky vyhodne... sice si asi nebudu kupovat zadne extra vyberove, ale co jsme zkousela naposledy bobmbickove pero tak to byla hruza... Bylo to moc svetle, vytikalo to a hlavne me prislo, ze je hned bombicka prazdna, ze to snad i vysycha rychle. Na druhe strane to mohlo byt i perem, slo o nejake bezne pero pro skolaky. Predtim sjem mela krasne drevene pero, ale to bylo klasicky plnici (pres proste jak u strikacky) .Tak jsem si ted tedy koupila nejake obycejne bombicky - cerne - noname, jak se rika... Uvidim, jestli s nima budu spokojena, nebo jestli zkusim neco "lepsiho"... Ten Pelikan by snad jeste cenove sel. Diamine se mi s deviti korunami za bombicku zda uz prilis drahy. Ale je fakt, ze si nejak neuvedomuju jak dlouho mi vlastne bombicka vydrzela.

Vim, ze to bude dost individualni, ale pokud pouzivate bombicky ajk casto je menite? Kolik stranek zhruba popisete na jednu bombicku? Diky.
Kniga
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30 srp 2013 18:22

Re: Vydrz bombicky

Příspěvekod tomkeb » 30 srp 2013 19:39

Alternativou ke kupování nových bombiček by mohlo být plnění již použitých injekční stříkačkou z lahvičky.

Já to tak dělám s bombičkami od Pilotu, které jsou o něco větší než ty standardní (0,75 ml versus 1 ml), a vydrží zhruba týden. To je asi 2,6 Kč/naplnění při použití inkoustu Diamine z 80ml lahvičky.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Vydrz bombicky

Příspěvekod Kniga » 30 srp 2013 20:43

Na to uz jsem tu pri prolizani fora narazila. nejdriv me to nenadchlo, trosku jsme se toho bala, ale pustila jsem si ted na videu dve videa a vubec to nevypada slozite, takze bych to mohla zvladnout taky...
Kniga
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30 srp 2013 18:22

Re: Vydrz bombicky

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 30 srp 2013 22:28

Přímo k Bombičkám si dovolím říct že výdrž bude přímo úměrná tloušťce hrotu.
Osobně píši tence a pokud možno lehce a bombička v Parker Sonnet (F hrot) vydrží cca 14 dní a Pilot 78G vydrží nemálo podobně s F hrotem. když píši tak nějak průměrné množství.
Poku se pustím do mého spisování románů a jiných hloupostí, není problém udělat bombičku za den :)

Proti tomu jinhao mi dovolí vyplácat bombičku za pár dní když mnoho nepíši a dovolím si tvrdit že 1/3 - 1/2 odkape do víčka :(

Určitě svůj podíl na tom bude mít odkládání plnícího pera (bude to zanedbatelné množství, ale pokud bude pero často otevřené a bude se znova rozepisovat bude inkoust mizet rychleji

K tomu peru, neexistuje alternativa jiného výrobce, která by umožnila použít komfortnější užívání plnícího pera?
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vydrz bombicky

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 30 srp 2013 22:33

Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vydrz bombicky

Příspěvekod tomkeb » 30 srp 2013 22:45

To by asi šlo, ale bude nutné uříznout kousek vnitřku, vizte FPN: http://www.fountainpennetwork.com/forum ... r-vfm-diy/
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Vydrz bombicky

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 30 srp 2013 23:08

u toho monteverede (první odkaz) je často spojitost s tím, že to je dobrá náhrada za bombičky pro uvedené pero, ale proti bombičce více pouští inkoust
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Vydrz bombicky

Příspěvekod Kniga » 01 zář 2013 19:12

Tak kdybych objevila nejaky konvertor , ktery by tam sel tak bych byla rada. I kdyz ani to plneni tou jehlou se mi uz nezda tak extra spatne. Mam i dojem, ze je to asi i nejcistsi zpusob plneni pera, kdyz na to dojde...
Neco ve vnitr vydlabava a urezavat se mi fakt nechce. Je to sice obycejne pero, ale zatim "vobi" novotou.. Za par mesicu bych se mozna k nejakem vetsimu zasahu mnebranila, ale ted ho nechci poskodit. Pro me i ta jeho cena je prece jen vyssi... a co jsme se divala treba na aukro na jina pera v te cenove hladine +-300 - 400 kc, tak se mi zadne tak nelíbilo... tak ho proste nechci nejak ponicit a tak...

no a k vydrzi ja spis myslela jako papirove nez casove :) Je jasny ze nekdo da bombicku za den a jiny za tyden... Ale asi zalezi i na tom kolik pousti pero atd... Tak se necham prekvapit. Holt si koupim ty same bombicky jako inkoust a porste pro strycka prihodu budu mit u sebe nahradni bombicku a injekci strikackou budu plnit jen doma...
Kniga
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30 srp 2013 18:22


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků