- problém s perem - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

problém s perem

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

problém s perem

Příspěvekod sejkorac » 08 říj 2013 19:03

Dobrý den,

dovoluji se takto dotáz ohledně problému s plnícím perem.
Mám plnící pero, zřejmě se jedná o levnou značku, které po asi 10 minutách psaní přestává psát. Pero musím rozmontovat, trochu přitáhnout konvertor (jedná se o konvertor s otočným mechanismem) a pokračovat se psaním. Zkoušel jsem již několikrát pero čistit, avšak bez kýženého efektu.
Nedávno jsem pořídil přítelkyni plnící pero zn. Parker s pístovým konvertorem a tento problém nemá. Zkoušel jsem její konvertor napasovat do svého pera, ale bohužel nepasoval.
Nemáte někdo zkušenost s podobným problém či nevíte, jak tento problém vyřešit?

Předem všem děkuji za odpověď
sejkorac
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 říj 2013 18:57

Re: problém s perem

Příspěvekod kerad » 09 říj 2013 18:53

Zkusel jsi psat s bombičkou, mas to stejne?
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: problém s perem

Příspěvekod sejkorac » 10 říj 2013 06:11

Přiznávám se, že mě to nenapadlo :D.

Děkuji, zkusím to
sejkorac
 
Příspěvky: 2
Registrován: 08 říj 2013 18:57

Re: problém s perem

Příspěvekod Wopat » 16 bře 2014 10:35

Zdravím všechny milovníky krásného psaní.

Koupil jsem si Parker I.M. Premium Metallic Brown (hrot F), píši s ním tři dny a začínám být značně nevrlý. Pero mi poměrně často vynechává jako nekvalitní propiska. Přibližně v každém třetím slově mi vynechá půl až tři písmena. S postupem času je navíc vynechávání stále častější a je to velmi nepříjemné se vracet a opravovat. Po hodině už se nedá psát a dávám si pauzu. Používám bombičku Parker s modrým inkoustem. Nevím čím to může být, v tomto oboru nemám moc zkušeností. Plnícím perem jsem začal psát asi před třemi měsíci. Začal jsem tím nejobyčejnějším plastovým perem z papírnictví za 30 Kč a nikdy se mi nic takového nestalo. S perem se psalo krásně. Předem děkuji za Vaše rady.
Wopat
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16 bře 2014 10:14

Re: problém s perem

Příspěvekod tomkeb » 16 bře 2014 14:42

Wopat píše:Zdravím všechny milovníky krásného psaní.

Koupil jsem si Parker I.M. Premium Metallic Brown (hrot F), píši s ním tři dny a začínám být značně nevrlý. Pero mi poměrně často vynechává jako nekvalitní propiska. Přibližně v každém třetím slově mi vynechá půl až tři písmena. S postupem času je navíc vynechávání stále častější a je to velmi nepříjemné se vracet a opravovat. Po hodině už se nedá psát a dávám si pauzu. Používám bombičku Parker s modrým inkoustem. Nevím čím to může být, v tomto oboru nemám moc zkušeností. Plnícím perem jsem začal psát asi před třemi měsíci. Začal jsem tím nejobyčejnějším plastovým perem z papírnictví za 30 Kč a nikdy se mi nic takového nestalo. S perem se psalo krásně. Předem děkuji za Vaše rady.


Doporučil bych reklamaci…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: problém s perem

Příspěvekod Dr.Watson » 16 bře 2014 14:49

To vypadá na něco s kapilárami a vzduchem.
Zkusil jste klasiku po zakoupení - vyprat pero ve vlažné vodě se saponátem? Možná špona ale spíš trochu prachu, smetí nebo maziva z výroby protože po chvilce inkoust zase spustí, kapiláry jsou úzké takže i prach dělá hodně.
Zkuste a uvidíte. Do složitějších věcí bych se nepouštěl a když to nepomůže tak zkusil (když je to Parker) reklamaci, může být hrot příliš přitlačen na zásobovací trubičce s kapilárami nebo rozříznutí hrotu stlačené na doraz takže to může špatně zásobovat ale většinou pomůže to proprání.
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22

Re: problém s perem

Příspěvekod Wopat » 17 bře 2014 20:26

Děkuji za Vaše rady a názory. Vyzkoušel jsem pero důkladně propláchnout vlažnou destilovanou vodou a nechal i pár minut odmočit (prozatím bez saponátu) a vůbec to nepomohlo :( Má smysl to zkusit ještě jednou s tím saponátem? Nebo třeba vyzkoušet nějakou jinou čistící metodu? Nebo mám zvolit tu reklamaci?
Wopat
 
Příspěvky: 2
Registrován: 16 bře 2014 10:14

Re: problém s perem

Příspěvekod Dr.Watson » 17 bře 2014 23:27

Asi bych zkusil tu reklamaci.
Přece jen, je to nový kus a Parker je značka, bylo by škoda něco pokazit - laborovat nemá cenu, pak by reklamaci neuznali.
Nové pero má psát a ne být automatika na morseovku, stejně to naštve a zklame.
Hlavu si s tím moc nelamte, sekají mraky kusů a něco jim uteklo. Nevím jak se provádí kontrola u Parkera, když jsem dělal v Centropenu, zkoušelo se každé pero - ale jen namočením do kalamáře a pár osmičkama na papíru - hrot to otestuje ale zásobování inkoustem ne. Na to se braly náhodné vzorky ale zase-je to statistika a právě teď zapracovala proti člověku.
Další (třeba to reklamované) Vám to vynahradí.
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků