- Pero teče - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pero teče

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Pero teče

Příspěvekod kralp » 01 lis 2013 13:16

Ahoj všem,
v poslední době píšu denně perem Cross Townsend, a stává se mi, že pero najednou začne špinit - mám modré prsty. Když pero rozšroubuju, konvertor je celý mokrý a vypadá to, že teče. Myslím si, že v místě nasazení do pera, že nesedí úplně přesně. Připadá mi, že to předtím nedělalo, a že to začalo, až když jsem naplnil jiný inkoust (měl jsem vzorky z Gouletpens) přes inijekční stříkačku. Nesetkal jste se s tím někdo? Vyřeší se to koupí nového konvertoru, nebo to bude vada pera?

Díky za rady,

Pavel
kralp
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 bře 2013 19:02

Re: Pero teče

Příspěvekod tomkeb » 04 lis 2013 09:17

Co zkusit na ústí konvertoru dát trochu silikonové vazelíny? Třeba by to začalo těsnit…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pero teče

Příspěvekod kralp » 04 lis 2013 14:49

Už jsem objednal novej konvertor, tak uvidíme.

díky,

P.
kralp
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 bře 2013 19:02

Re: Pero teče

Příspěvekod benzin » 13 lis 2013 10:29

Stejný problém sem měl u montblancu, taky s konvertorem. S bombičkami tenhle problém není. Takže sem si za 5 Kč koupil v lékárně injekci i s jehlou a plním si přímo bombičky. Je to čistější, nezřídka se do bombičky vleze více inkoustu než do konvertoru a pokud mne přestane inkoust bavit, tak ho z bombičky injekcí vytáhnu a naplním si jiným. Konvertor teď používám jenom pokud chci propláchnout hrot.
benzin
 
Příspěvky: 40
Registrován: 13 zář 2013 07:56

Re: Pero teče

Příspěvekod kralp » 28 lis 2013 16:30

Tak už je to jasné - po vyjmutí a vypláchnutí konvertoru je vidět, jak je plastová průhledná část hned na spodu prasklá! Tudy to teklo a zašpinilo celý konvertor z venku. Při nasazeném konvertoru to nebylo vidět, bylo to schované v té spodní části pera. Takže nový konvertor to vyřešil.

P.
kralp
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 bře 2013 19:02

Re: Pero teče

Příspěvekod sofiajoe » 07 lis 2014 05:55

Ahojte,

má někdo z Vás zkušenosti se značkou Elysee? Kde bych nalezl více info o dané značce?

Děkuji
sofiajoe
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 lis 2014 05:54


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků