- Problém s gumou u Pilot Birdie fountain ink pen - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Problém s gumou u Pilot Birdie fountain ink pen

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Problém s gumou u Pilot Birdie fountain ink pen

Příspěvekod Nikol » 04 lis 2013 01:37

Mám potíž s gumovým zásobníkem na inkoust u svého pera. Asi v roce 2005 jsem si koupila od Pilotu plnící pero (Birdie fountain ink pen), které má gumovou natahovací bombičku, která když se zmáčkne, tak nasaje inkoust. Už asi po roce jsem měla dojem, že ta gumová bombička mění trochu objem - do šířky, tak jsem vzala tenký proužek izolepy, oblepila to dokola a pak jsme to neřešila a po čase pero x let nepoužívala. Teď jsem ho oprášila, izolepu jsem sundala, naplnila inkoustem do plnících per od Koh-I-Nooru a dnes jsem ho chtěla naplnit znova, jenomže ouha, vnitřek zůstal vevnitř těla pera, a když jsem to vypreparovala, tak jsem zjistila, že se guma zkroutila, natáhla do délky i do šířky zřejmě, a já nevím, čím to je a co s tím - izolepa je sice čaroděj, takže bych to tím zas mohla oblepit, gumu trochu přeložit na konci, nicméně nevím, čím to je a jestli to mohl způsobit ten levnější inkoust? Paní v krámě mi tehdy říkala, ať do toho dávám ten od Pilotu, což jsem na jednu stranu považovala za reklamu, ale hlavně jsem předpokládala, že Pilot je veskrze kvalitní a takové rapidní zničení té gumy bych neočekávala, kor, když jsem ho tak často nepoužívala. Je to myslíte opravdu tím levnějším inkoustem? Nedokážu si to vysvětlit a nechci ho zahodit. Díky předem za odpověď.
Nikol
 
Příspěvky: 6
Registrován: 04 lis 2013 01:30

Re: Problém s gumou u Pilot Birdie fountain ink pen

Příspěvekod tomkeb » 04 lis 2013 09:08

Ten gumový zásobník by měl jít vyndat, bude to pravděpodobně ošizená verze konvertoru CON-20 (na obrázku nahoře) s vykukujícím gumovým balónkem. Stačí sehnat nový konvertor a pero bude možné používat dál. Co se vlivu inkoustu týče, to nedokážu posoudit…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Problém s gumou u Pilot Birdie fountain ink pen

Příspěvekod Nikol » 06 lis 2013 15:31

Děkuji, to je přesně ten problém, vůbec mě nenapadlo, že je to ošizená verze. Nemáte tip, kde bych ten náhradní díl mohla sehnat? Projíždím internet a nemohu nic najít, mám obavy, jestli se to ještě vyrábí nebo prodává. Jsem z Prahy, takže bych mohla zajít i do nějaké prodejny, kde by to mohli mít, ale netuším kam.
Nikol
 
Příspěvky: 6
Registrován: 04 lis 2013 01:30

Re: Problém s gumou u Pilot Birdie fountain ink pen

Příspěvekod ChesterBen » 06 lis 2013 15:50

Koukám, že tu frčí dvě stejné diskuse, tak to zkusím spojit do jedné :)

Konvertor jde sehnat, v Praze například tady:
http://www.penshop.cz/konvertor-pilot-con20/dp-10933/
Nicméně vyjde na 160 Kč.

Pokud bys objednala tady:
http://www.ebay.com/itm/2-PCS-Pilot-con ... 53ec1c79f4
tak Tě vyjde jeden zhruba na 100 Kč (přijdou dva za cca 190 Kč). Ale volba je samozřejmě Tobě ;)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: Problém s gumou u Pilot Birdie fountain ink pen

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 06 lis 2013 16:43

Osobně bych asi volil CON-50 přeci jen ten šroubovací mechanismus je rychlejší na naplnění
(teda pokud se con 50 vejde do pera)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Problém s gumou u Pilot Birdie fountain ink pen

Příspěvekod tomkeb » 06 lis 2013 17:46

Tou "ošizenou" verzí jsem nemyslel, že by měla být nějak méněcenná a že právě to může za její nefunkčnost, ale pokud chcete koupit konvertor od Pilotu, nabízí se jen CON-20 (to samé, akorát celé kryté kovem) a zmíněný šroubovací CON-50. V PenShopu jistě mají oba, a snad by nebyl problém v obchodě vyzkoušet, zda třeba šroubovací CON-50 do pera pasuje – pravděpodobně s tímto však nebude problém.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Problém s gumou u Pilot Birdie fountain ink pen

Příspěvekod ChesterBen » 06 lis 2013 21:16

Na FPN network jsem našel v jednom příspěvku, že CON - 50 do pera nepasuje, nevejde se tam, ale s tím Penshopem je to skvělý nápad! :)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: Problém s gumou u Pilot Birdie fountain ink pen

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 06 lis 2013 21:35

potvrzuji, že CON-50 je o kousek delší a hlavně v horní části širší
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Problém s gumou u Pilot Birdie fountain ink pen

Příspěvekod tomkeb » 06 lis 2013 23:53

Já je tu mám vedle sebe všechny tři, a CON-20 a CON-50 jsou oba o kousek delší než "ošizený CON-20", přičemž CON-50 má, jak bylo již zmíněno, ještě o něco větší průměr na konci… možná tam nakonec půjde jen to, co tam bylo původně, kdoví… což můžu nabídnout za symbolickou částku a předat v Praze, kdyby na to nakonec došlo.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Problém s gumou u Pilot Birdie fountain ink pen

Příspěvekod Nikol » 11 lis 2013 11:26

Tak moc děkuji za vaše odpovědi :) beru cokoliv, ale jestli tvrdíte, že ty náhradní tam skutečně nepasují, tak se klidně ujmu toho, co tam byl původně... ovšem asi hrozí, že se stane to samé, ne? Každopádně ho beru. Jsem z Prahy, můžeme se domluvit na schůzce.
Nikol
 
Příspěvky: 6
Registrován: 04 lis 2013 01:30

Další

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků