- Renovace povrchu pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Renovace povrchu pera

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Renovace povrchu pera

Příspěvekod tombik » 04 lis 2013 23:50

Hezký večer, nemáte někdo zkušenosti s lety používanými (lakovými nebo plastovými) pery Pilot. S nalezením tohoto fóra jsem prošel svá pera a přemýšlím jak bych mohl zlepšit stav kousku který jsem používal na střední škole. Nic moc o něm vlastně nevím, jen že jsem ho dostal když mi bylo 14 a za tu dobu utrpělo dost pádů z lavice a nošení v penálu, takže povrch není už tak perfektní jak bych si přál. :cry: Tak mě napadlo zda by jej nešlo nějak přeleštit vnější povrch a případně opravit povrch pístové mechaniky (mimochodem výborná věc, rychle se stisklo tlačítko na vrchu, čímž se vyhnal vzduch a pomalu se přisál z kalamáře inkoust....kam se hrabe konvertor místo bombičky se závitem) EDIT: Blbost, jde o konvertor CON70 takže spíš prostě sehnat nový

Nechci ho pravidelně nebo často používat, ale chtěl bych pro něj po těch odsloužených letech něco udělat a vyčištěné ho uložit do šuplíku v krabičcce od Parkera co jsem dostal od přítelkyně a psát s ním jen doma.

Budu rád za každou radu a pro představu škrábanců a odřenin přikládám foto:

Obrázek
Obrázek

EDIT2: Koukal jsem na video jak se vyrábí výzdoba na tomhle peru a tímto jakékoliv pokusy o renovaci a leštění zavrhuji, zničilo by to malby. Takže pokud tu někdo moderuje, asi klidně smazat ;)
tombik
 
Příspěvky: 6
Registrován: 04 lis 2013 23:04

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků