- Konzultace - posouzení papíru - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Konzultace - posouzení papíru

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Konzultace - posouzení papíru

Příspěvekod Prytanis » 03 dub 2014 15:51

Ahoj, hledám někoho zkušeného kdo by mi za odměnu pomohl s jedním projektem. Potřeboval bych posoudit/vybrat papír (minimálně 150g) vhodný pro plnící pera. Ostatní po e-mailu: prytanis@volny.cz. Děkuji.
Prytanis
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2014 09:02

Re: Konzultace - posouzení papíru

Příspěvekod slavaondra » 03 dub 2014 19:54

Zkus zapátrat v sekci viewforum.php?f=30
Tam jsem já osobně našel haldu informací. Ale obecně platí, že i na levný papír se dá psát velmi dobře :)
Mě se kupříkladu velmi dobře píše na velmi hladký povrch. Zkoušel jsem psát i na deník mého známého, který si aktivně zaznamenává materiál a i když to byl velmi drahý notes psalo se na něj nepohodlně a písmo se rozpíjelo. Já jsem si prostě nakoupil 20 sešitů (samo. ne najednou) a zkoušel jsem co a jak. Obecně my vyhovují sešity z papírnictví co mají červené desky a jsou určené např na kreslení pastelkami.
Ondra
slavaondra
 
Příspěvky: 64
Registrován: 18 bře 2014 19:13

Re: Konzultace - posouzení papíru

Příspěvekod Prytanis » 03 dub 2014 22:12

Díky, tam jsem už sbíral informace. Ale já potřebuju nějaký zkušený posudek konkrétních papírů. Já sám to neposoudím, nemám žádné srovnání.
Prytanis
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2014 09:02

Re: Konzultace - posouzení papíru

Příspěvekod kralp » 04 dub 2014 10:02

Ahoj,

a co tady ses koukal? http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php/topic/202428-paper-pen-paraphernalia-index/ ? Jsou tam recenze papírů a různých bloků, podle názvu.

Pavel.
kralp
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 bře 2013 19:02

Re: Konzultace - posouzení papíru

Příspěvekod Prytanis » 04 dub 2014 10:30

Ahoj - děkuju za link, vypadá hodně zajímavě a ještě si to prostuduju. Pro mně je to ale bohužel nepoužitelné. Pokud jsem si všiml, hodnotí tam různé zápisníky a sešity, ale mě jde spíš o grafické papíry větší gramáže, jaké dělá např. Fabriano, Gmund a pod. Prodávají se většinou v arších formátu B1 nebo někde i nařezané a nemyslím, že by je někdo běžně používal k psaní :) . Je to speciální věc. Potřeboval bych to s někým pronozultovat a potom mu třeba poslat několik vzorků aby to vyzkoušel - jednak jak se na to píše a potom jak na tom vypadají různé inkousty. Tedy subjektivně říct jaký má z toho psaní pocit a já bych se pak ještě podíval jak to ladí s některými běžnými inkousty. Tohle nikde nevyčtu a sám to neudělám - leda bych se teď tomu věnoval nekolik měsíců :geek: .
Prytanis
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2014 09:02

Re: Konzultace - posouzení papíru

Příspěvekod A.Vomacka » 04 dub 2014 14:33

já bych se v takovém případě obrátil na mladou tmavovlasou slečnu z penshopu.
Ta bude vědět.
A.Vomacka
 
Příspěvky: 26
Registrován: 12 bře 2014 12:23
Bydliště: Praha

Re: Konzultace - posouzení papíru

Příspěvekod kevin » 15 dub 2014 21:35

Travlo mi docela dlouho, než jsem si našel vhodný papír. Nyní používám papíry Fabriano Disegno 220 gramáž.
pera:
Parker 75 Sterling Silver 1966 14K nib „M”
Rotring APC System 2003 nib „F”
inkousty:
Sailor Kiwaguro Black
Sailor Seiboku Blue Black
kevin
 
Příspěvky: 8
Registrován: 28 led 2014 22:27
Bydliště: Praha

Re: Konzultace - posouzení papíru

Příspěvekod Prytanis » 23 dub 2014 12:59

Děkuji za informaci!
Prytanis
 
Příspěvky: 4
Registrován: 29 bře 2014 09:02


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků