- Mícháte si vlastní barvy inkoustů? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Mícháte si vlastní barvy inkoustů?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Mícháte si vlastní barvy inkoustů?

Příspěvekod A.Vomacka » 08 dub 2014 12:43

Pořídil jsem si pár základních barev inkoustů (většina Diamine) , lahvičky, injekční stříkačky a míchám, dokud není barva přesně podle mé představy. Většinou neměním barvy zcela, ale jen posouvám odstíny.
Dělá to zde někdo také?
A.Vomacka
 
Příspěvky: 26
Registrován: 12 bře 2014 12:23
Bydliště: Praha

Re: Mícháte si vlastní barvy inkoustů?

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 08 dub 2014 17:27

zkoušel jsem, ale nakonec jsem sáhl po správném odstínu diamine.
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Mícháte si vlastní barvy inkoustů?

Příspěvekod kerad » 08 dub 2014 18:29

Trosku, nekdy se tim bavim. Nepamatuju kolik jsem ceho daval, ale mam tyto mixy:

- zeleny a hnedy,
- modry a turkus (vic modreho)
- cerveny a cerny (tak aby byl cerny s odstínem cerveneho)
- modry a cernomodry - Parker, Pelikan, Scheafer a Hero.
- modry a cerny - Koh-i-Noor.

Jsem mile prekvapeny mixem Parkera. Ztrati se zeleny odstin s Blue-Blacka a dava hranat.

Do toho mam lahvičku v kterou slivam všechny zbytky inkoustu z per nebo s jinych lachvicek. Ale vychazi to na "svetlo cerny" ;)
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Mícháte si vlastní barvy inkoustů?

Příspěvekod A.Vomacka » 10 dub 2014 08:57

moje pokusy se zásadní kombinací barev (podle RGB) zatím nedopadly moc dobře.
Spíše měním odstíny.
Tuhle mi zelená přijde jako málo zelená, tu zas červená moc křiklavá.
Rád píši různými barvami, hnědou, fialovou, červenou, oranžovou a rád je střídám...
Odstín inkoustu se mi často mění podle toho, jak pero pouští, podle papíru, podle šířky stopy.
Tak si ho doupravím aby vyhovoval právě mé představě.
A.Vomacka
 
Příspěvky: 26
Registrován: 12 bře 2014 12:23
Bydliště: Praha

Re: Mícháte si vlastní barvy inkoustů?

Příspěvekod Sufin » 13 dub 2014 11:33

Jednou jsem dopsal konvertor s Diamine Steel blue a chtěl jsem vyzkoušet vzorek Majestic purple, co jsem dostal v penshopu. A v konvertoru zbyla opravdu jen kapička Steel blue a řekl jsem si, že se to nějak požere navzájem. A vznikla taková tmavší fialová. A když jsem pak plnil podruhé Majestic purple, tak jsem byl okouzlen, že se najednou ta barva tak změnila a zamiloval jsem se do té originál barvy. Takže ano, míchám, ale jen omylem :D
Ale jinak si vyberu většinou dle chuti z odstínů Diamine.
Pokud píšu nesrozumitelně, omlouvám se - zhoršený psychický stav.
Sufin
 
Příspěvky: 10
Registrován: 15 pro 2013 15:21
Bydliště: Svémyslice

Re: Mícháte si vlastní barvy inkoustů?

Příspěvekod bodlin » 02 kvě 2014 10:09

Podobně jsem dopadl jako Sufin. V peru jsem měl oranžový inkoust a byl jsem líný pero vyplachovat. Po dopsání oranžového odstínu jsem dal do pera bombičku s blue-black inkoustem a vznikla světle hnědá barva. Paradoxně se mně ta hnědá barva líbí víc jak ty původní inkousty :lol:
bodlin
 
Příspěvky: 8
Registrován: 19 dub 2014 15:30

Re: Mícháte si vlastní barvy inkoustů?

Příspěvekod JakubL » 02 kvě 2014 11:32

Chtěl jsem si namíchat lepší odstín Teal od Diamine. Je více takový zelený, než modrý. Chtěl jsem lepší čírkovou, resp. více modré, nebo aspoň takových 50/50 modré a zelené. Ale ještě dodnes jsem se k tomu nedostal a asi ani nedostanu. Na míchání inkoustů asi ještě nemám :D
JakubL
 
Příspěvky: 47
Registrován: 16 dub 2014 21:38

Re: Mícháte si vlastní barvy inkoustů?

Příspěvekod Jaroslav » 09 lis 2017 19:10

Jednou jsem zkusil smíchat černý a modrý koh-i-noor v poměru 1:1 a vznikl z toho toxicky zapáchající inkoust, kterým se nedalo psát. Odstín byl téměř stejný, jako u samotného černého inkoustu, ale inkoust špatně tekl.
Jaroslav
 
Příspěvky: 13
Registrován: 09 lis 2017 19:05


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků