- Identifikace pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Identifikace pera

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Identifikace pera

Příspěvekod Karolko » 09 čer 2014 18:21

Dnes jsem dostal od sousedky za opravu domácího přístroje dvě stejná pera a nevím co to je. Jsou obyčejná, ale pocitově při držení se mě zdají dobrá. Zatím jsem je jen vyčistil. Byly v nich obyčejné bombičky. Fotky jsem poskládal v Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=oAmGP28 ... e=youtu.be

Zná někdo toto pero?

Díky. Karolko
Pero: Parker Frontier GT - "F+M", Waterman Expert Black GT - "F", Centropen 5270 - "M", Neznámá značka - "F"...
Karolko
 
Příspěvky: 13
Registrován: 22 pro 2013 12:14
Bydliště: Hranice

Re: Identifikace pera

Příspěvekod JakubL » 11 čer 2014 17:27

Karolko píše:Dnes jsem dostal od sousedky za opravu domácího přístroje dvě stejná pera a nevím co to je. Jsou obyčejná, ale pocitově při držení se mě zdají dobrá. Zatím jsem je jen vyčistil. Byly v nich obyčejné bombičky. Fotky jsem poskládal v Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=oAmGP28 ... e=youtu.be

Zná někdo toto pero?

Díky. Karolko


Hmm, když jsem viděl pero poprvé - hrot, zakončení s pístovým mechanismem, napadl mě Pelikan. Ovšem vršek a klip.....hmm, přesně si netroufám říct, protože to nevím. Ale přijde mi to jako kopie Pelikan.
JakubL
 
Příspěvky: 47
Registrován: 16 dub 2014 21:38

Re: Identifikace pera

Příspěvekod slavaondra » 11 čer 2014 19:44

Nevím proč, ale hrozně moc mi to připomnělo pera cerruti ...
slavaondra
 
Příspěvky: 64
Registrován: 18 bře 2014 19:13

Re: Identifikace pera

Příspěvekod Karolko » 12 čer 2014 08:21

Děkuji Vám za názory.
Zajímá mě to, protože pocitově i hmatově padne do ruky o hodně líp, než Parker Frontier. Jsem sice absolutní laik, co se per týká, ale je takové masivní a ten velký široký hrot... Stopu má pravděpodobně "F" a pěkně spouští inkoust (Parker modročerný).
Pero: Parker Frontier GT - "F+M", Waterman Expert Black GT - "F", Centropen 5270 - "M", Neznámá značka - "F"...
Karolko
 
Příspěvky: 13
Registrován: 22 pro 2013 12:14
Bydliště: Hranice

Re: Identifikace pera

Příspěvekod Gek » 20 lis 2014 12:54

Dobrý den.
Také bych prosím rád požádal o pomoc. Mám pero a nevím co je zač. Pokud ho prosím poznáte podle značky, můžete mi prosím sdělit, co to je ??
Pero má zespoda na hrotu 3. Píše dobře, nezasychá. Podle stopy v porovnání s PAKER M píše tenčí linku, tedy si myslím, že hroz je F.
Děkuji.

Pero obr.1
Pero obr.2
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků