- [ IPG ] Iridium Poin Germany - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

[ IPG ] Iridium Poin Germany

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

[ IPG ] Iridium Poin Germany

Příspěvekod slavaondra » 14 čer 2014 13:10

Vlastním jedno pero s hrotem jež má nápis a je zkutečně vyroben v Německu a nese jejich kvalitu a jejich prvotřídní vlastnosti. Mám ho již dlouho, ani mne nenapadlo co se za tím vlastně skrývá. Ze zvědavosti jsem proto pročetl několik fór na internetu a kolem IPG se točí docela zajímavá diskuze.. :D
Jaké s tím máte zkušenosti vy a máte popř. nějaké pero z tímto hrotem?
Jaké máte zkušenosti?
Jsou nějací výrobci kteří tyto hroty sériově dávají do svých per?

A hlavně, to mne zajímá nejvíce, kde se dá sehnat IPG s zlatou a zároveň stříbrnou barvou jako je zde. http://soapturtle.net/fpn/nib.jpg

Nu, já o tom vím jen velmi málo, proto se ptám :)

Ondra
slavaondra
 
Příspěvky: 64
Registrován: 18 bře 2014 19:13

Re: [ IPG ] Iridium Poin Germany

Příspěvekod waldir » 26 říj 2014 20:58

O techto hrotech vpodstate nic nevim, ale take me trochu zajimaji. Mam takto oznaceny hrot na peru znacky Regal. Jemny, velmi dobre fungujici hrot (alespon dle me pameti na to jak fungoval nez jsem ho vpodstate znicil) (zespoda oznacen cislem 7).

Co je zajimave je, ze jsem pero od Regala koupil jeste jedno (puvodni s hrotem na fotce se mi zlomilo). Druhy hrot mel podobnou kresbu, ale byl oznacen pouze napisem Regal (jeho kresba byla vyrazne melci, zespoda oznacen cislem 3) - hruby hrot, jez jsem ani moc netestoval - rychle jsem dospel k zaveru, ze radeji pouziji onen IPG hrot ze stareho Regala. Obe pera celkove vypadala jako dve ruzna pera od dvou ruznych firem, ktere jako by se snazily nezavisle na sobe vyrobit ten samy vyrobek podle stejne specifikace. Odlisna vaha, odlisne detaily zpracovani. Do jednoho se vejde convertor, do druheho nikoli. Z jednoho sel feed s hrotem vyjmout snadno, z druheho se mi drive podarilo feed ukroutit nez vubec povolil hrot.

http://84.42.186.246/Up3/IMAG0039.jpg (hrot je jiz dost ponicen mou neodbornou vymenou a pozdejsimi snahami o jejich napravu)

Dalsi vec, ktere jsem si vsiml je http://olx.ro/oferta/stilou-penita-irid ... DTmOz.html - to pero ma nejenom stejny hrot, ale i stejnou cast, v niz je hrot ukotven (ta stredni plastova cast s kovovym krouzkem okolo hrotu samotneho, na kterou se sroubuje kovovy kryt z jedne strany a nasazuje vicko z druhe).
waldir
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2014 20:23

Re: [ IPG ] Iridium Poin Germany

Příspěvekod kerad » 29 říj 2014 21:26

Nejsem docela jisty v tom co napisu.
Na Polskem forum jsme objednavali pera u vyrobce Edisson model Pearl. Daval do svých per ocelove hroty od Scmitha nebo Bocka, nebo zlate, ale nevim od koho. Objednal jsem pro sebe hrot bez napisu, ale vzorek był jak od IPG.
Jak jsem cetl, nemci prodali Chine celou linku starsich stroju, ponevadz obnovovali svoji. Potom chinane taky vyrabeli hroty IPG. Povstal tehdy zmatek.

Mam několika per s temi hroty i jsou opravdu dobre. Regal je moc chvalil a byl z nich velmi nadseny. Bock a Schmidt vyrabeji hroty pro mnoho znacek.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků