- Dotaz - odborná oprava starožitného pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Dotaz - odborná oprava starožitného pera

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Dotaz - odborná oprava starožitného pera

Příspěvekod kofis » 23 črc 2014 11:49

Dobrý den,
rád bych vás poprosil o radu. Potřeboval bych opravit starožitné plnící pero Barclay 1305. Závada je roztržený "ink sac" - nevím jaký je odborný název v češtině, tak třeba 'vak na inkoust'. Víte prosím o někom, kdo by s opravou tohoto pera pomohl, nebo případně od koho by se daly náhradní díly koupit?
Předem děkuji za radu!

Jedná se o tento typ pera, pokud by moje určení nebylo přesné.
http://www.sberatel.com/diskuse/sberate ... pero-18106
kofis
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23 črc 2014 11:43

Re: Dotaz - odborná oprava starožitného pera

Příspěvekod mivym2 » 08 zář 2016 16:36

mámý problém u Barclay 1304 ten istý. podarilo sa ho nejako opraviť?
mivym2
 
Příspěvky: 6
Registrován: 05 dub 2016 19:38

Re: Dotaz - odborná oprava starožitného pera

Příspěvekod kofis » 09 zář 2016 06:52

bohužel ne, protože náhradní zásobníky na inkoust se už asi nevyrábí, co mi řekli v několika obchodech a několik restaurátorů. kdyby jsi ale ty na něco přišel tak budu rád za tip. :-)
kofis
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23 črc 2014 11:43

Re: Dotaz - odborná oprava starožitného pera

Příspěvekod tritrek » 09 zář 2016 14:18

Možno by stálo za to odmerať rozmery vaku a zistiť vaky pre iné značky, možno sedia... koneckoncom to je len gumový vak a ako také má istú plasticitu.
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Dotaz - odborná oprava starožitného pera

Příspěvekod kofis » 09 zář 2016 14:30

bohužel se mi nepodařilo ani toto - použít vak z jiného pera. i restaurátoři starých per prý používají náhradní díly z původních a poškozených per, takže jsem pochopil, že ani oni neznají jiný díl z jiného modelu, který by se dal použít. ale pokud něco zjistíš, bude velmi rád za radu. toto pero je velmi pěkné a rád bych ho uvedl do funkčního stavu.
kofis
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23 črc 2014 11:43

Re: Dotaz - odborná oprava starožitného pera

Příspěvekod tritrek » 09 zář 2016 15:20

Odporúčam fóum FPN... odmerať rozmery vaku a hodiť tam otázku s rozmermi či niekoho niečo napadne... väčšinou sa podarí vyriešiť...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Dotaz - odborná oprava starožitného pera

Příspěvekod lukas10 » 21 čer 2017 06:19

Zkus to přinést k nám na prodejnu na starožitnosti praha 5 a třeba to dokážeme vyřešit
lukas10
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 čer 2017 06:17

Re: Dotaz - odborná oprava starožitného pera

Příspěvekod Toams » 21 čer 2017 09:44

Trošku zapátrať ... veľa možností nie je, originál vaky už budú na hranici KO alebo nedostupné, takže tu máš pár "novodobých" riešení. Začal by som konaktovaním chlapíka z tohoto blogu

Alebo ak si zručný.

Ak nič z toho nepomôže, tak klasická ľudová tvorivosť a niečo vymyslíš :D
Obrázek
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Dotaz - odborná oprava starožitného pera

Příspěvekod kofis » 22 čer 2017 12:15

díky za tipy. jasně, nějak doma to smontovat by se třeba povedlo, ale protože se jedná o relativně cenné pero, skoro sedmdesát let staré, tak jsem si opravu představoval jinak než "guma z motorky a sekunďák" :-) , a chtěl jsem to svěřit odborníkovi.

nejsem sice z prahy, ale děkuju za odkaz na starožitnictví, pokud budu mít někdy cestu tak se zastavím.
kofis
 
Příspěvky: 5
Registrován: 23 črc 2014 11:43


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků