- První plnicí pero ??? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

První plnicí pero ???

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

První plnicí pero ???

Příspěvekod jirka0426 » 05 čer 2011 00:35

Vzpomenete si ještě, jaké bylo Vaše první plnicí pero?
S touhle myšlenkou jsem si chvilku lámal hlavu a jak si tak marně vzpomínám, tak moje první pero bylo HERO 330. Pak už to byl CENTROPEN na bombičky. Typ ani obrázek jsem nenašel ani na netu, holt to byl jen takový světle modrý plasťák, který toho moc nevydržel a na základce jsem se k nim ani zvlášť dobře nechoval.
Opravdu „PRVNÍ“ plnicí pero, které před skoro 18 lety odstartovalo mojí zálibu v psacích potřebách byl HARLEY DAVIDSON. Kupoval jsem ho v papírnictví ve Václavské pasáži v Praze včetně koženého pouzdra a kuličkového pera. Z pouzdra mi zbyl už jen ten znak, pero a kuličkovku mám stále a do nedávna spolehlivě sloužili.
jirka0426
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 led 2011 01:47

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod kibi » 06 čer 2011 22:37

na skolni pera si uz nevzpomenu... ale na prvni pero v "dospelem veku" byl Parker Vector v bile barve, to bylo tak v roce 1995, mam ho doted :)
kibi
 
Příspěvky: 14
Registrován: 14 kvě 2011 20:30

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod Josse » 07 čer 2011 00:12

za mě už se ve škole psalo prupiskou:D (teda uplně prvni tužkou než jsme nepřestali prorývat pul sešitu:D) a uplně první pero je Pelikán po strejdovi:)
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod kerad » 02 říj 2011 21:37

Sve pirvni pero uż nepamatuju. Ze skoly v Polsku pamatuju take male pero Mikrus. Vypadalo to jak 1/2 Mont Blanca, psalo tluste, ale vyborne. Potom dlouha prestavka. Asi pred 5 lety jsem koupil LAMY Alstar, vyborne pero, slouzi dodnes. Ted taky mam nekolik jinych.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod tomsi » 05 lis 2011 12:02

První plnící pero budu mít zítra, bude to Parker Urban Premium Matt Black, tak jsem zvědavý.
tomsi
 
Příspěvky: 8
Registrován: 05 lis 2011 11:58

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod ChesterBen » 05 lis 2011 12:04

Vypadá pěkně, pak dej vědět, jak se s ním píše :)
Já bych rád napsal o svým peru, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod tomsi » 08 lis 2011 14:23

Vzhledem k tomu, že jsem nikdy nepsal ničím jiným než nejobyčejnější reklamní propiskou, tak to asi těžko posoudím. Ale píše se s ním dobře. Baví mě s ním psát. Je celkem těžké, je už cítit že mám něco v ruce. Mám v něm modrý inkoust Pelikan. Nevynechává stopu a i když ho nechám třeba 20 minut otevřené (víc jsem nezkoušel) tak okamžitě po doteku papíru píše. No a vypadá opravdu krásně, moderně a luxusně. To jsou mé první dojmy.
tomsi
 
Příspěvky: 8
Registrován: 05 lis 2011 11:58

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod tomsi » 08 lis 2011 14:31

Totiž, ani by mě nenapadlo si kupovat takové pero, ale byl jsem před asi 3mi týdny v Technickém muzeu v Praze a zhlédl jsem tam výstavu Parker. Originály z podepisování slavných smluv, zajímavé texty, historie... No a to mě tak nakoplo, že jsem potom chvíli googlil a teď už jedno mám. A chtěl jsem jedině Parker, protože si mě získal tou pěknou expozicí :)
tomsi
 
Příspěvky: 8
Registrován: 05 lis 2011 11:58

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod ChesterBen » 08 lis 2011 17:16

Co jsem tak četl, lidi si na Parker hodně stěžujou, hlavně na Sonnet, ale snad budeš spokojenej :)
Já plánoval koupit Vector, no nakonec jsem skončil u tohohle krasavce :)
http://dizzypen.files.wordpress.com/201 ... inside.jpg (Tohle je ještě 530, 540 má větší kapacitu na inkoust :))
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod vyrbl » 09 lis 2011 09:41

A kdes ho přesně koupil - je to fakt krása, ale co jsem koukal, tak nepatří k nejlevnějším (na ebay $50).
A taky bys mohl udělat nějakou recenzi.

btw. já mám několik Parkerů a jsem spokojen - Urban ještě pořád patří k levnější kategorii :) (Premium je sice dražší, ale to je jen o vzhledu, ne o hrotu a fungování) - Sonnet už by mělo být lepší pero, tak mě překvapuje :o , že jsou s ním problémy :shock:
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20

Další

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků