- První plnicí pero ??? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

První plnicí pero ???

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod ChesterBen » 09 lis 2011 15:04

50 dolarů není až tak moc, si myslím :) A ten piston filler je super, nevím, jak to nazvat česky. Pístovej plnič? :D
Koupil jsem ho přímo od TWSBI z Taiwanu, vyšlo na 60 dolarů s poštovným.
K recenzi bych se rád dostal, ale nějak na to nemám čas ani chuť, ale snad to přijde :)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod kerad » 09 lis 2011 22:12

Ja toto pero nemam, ale moc mojich znamych na polskych forech zakoupilo tyto pera TWSBI 530 a 540 a nemuzou se jejich nachvalit. Jsou to, jak pisou, moc dobre pera s vybornymi hrotami.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod František Lampaský* » 31 led 2012 15:57

Tak to bylo v první třídě r. 2003- standartní levný Centropen na bombičky, barva zelenočervená. A od té doby je to už osm a půl let, co píšu stále pery! :D :D Miluju hlavně ty, co s nimi jde nasávat inkoust z lahviček. :)
František Lampaský*
 
Příspěvky: 4
Registrován: 31 led 2012 15:45

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod Mišiší » 17 říj 2012 16:25

Trošku oživíme téma :-). Moje první plnicí pero v první třídě - na výběr bylo ze dvou barev - červené a žluté. Už si ale přesně nevzpomenu, které jsem měl. Myslím, že žluté. Byl to takový malý plasťák. Ale pamatuji si to plnění. Strašné! Taková gumová pumpička. Nikdy se nepodařilo naplnit to celé. Vždy pouze polovina. ..... hm, to je zvláštní - nevím, co bylo včera, ale první pero si pamatuji velice dobře (a to už je nějakých 27 let) :-)
Mišiší
 
Příspěvky: 7
Registrován: 17 říj 2012 15:28

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod vlkys » 17 pro 2012 15:23

Moje 1. plnicí pero, které jsem si koupil někdy v prváku na gymplu (hádám tak únor/březen 2007) byl Parker Frontier Stainless steel CT. B-hužel jsem ho asi někde ztratil nebo zabordelil, tak jako tak - s Montblanc 146 se píše rozhodně příjemněji :)

První pero:
Obrázek

Současné pero:
Obrázek
My two fingers on a typewriter have never connected with my brain. My hand on a pen does. A fountain pen, of course. Ball-point pens are only good for filling out forms on a plane. -- Graham Greene
vlkys
 
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2012 18:57
Bydliště: Praha

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod tomkeb » 27 pro 2012 20:52

U mě bylo prvním perem LAMY Safari v provedení Matt Charcoal s hrotem EF, který zdaleka nebyl tak EF, jak jsem si představoval. Konvertoval jsem proto k japonským hrotům. Safari jsem dal rodinnému příslušníkovi, který s ním však byl navýsost spokojen…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 27 pro 2012 23:35

Ahoj všem,
Své první plnící pero si nepamatuji, vím jen, že nebylo bombičkové :) a určitě stejné sloužilo nejednomu žáčkovi první a druhé třídy.
U plnícího pera jsem jako většina žáčků vydržel nezbytně dlouhou dobu a poté hurá propisky... Propisky nahradila klávesnice, tiskárna, mobil... diktafon.... kdo by psal s dnešní technikou???

A kdo zažil tu atmosféru, když na výběrové řízení přiletí tuna přihlášek CV atp? To asi zažil každý kdo má cokoliv společného s uvedeným... Mě se jednoho dne objevilo na stole mnoho dopisů, ale jeden mi dal najevo kdo má předpoklady být vybrán... Ten jediný dopis byl psaný ručně čitelně a lidsky. A musím uznat, že to ve mne zanechalo natolik silné emoce, že jsem chtěl jít stejnou cestou. Rozhodl jsem se, že se naučím psát čitelně i bez počítače a s notnou dávkou stylu.

Moje první kroky vedly k rolleru, nechtěl jsem řešit inkoust, kaňky a špinavé ruce... Vydržel jsem dlouhé 2 roky... 2 roky jsem pozvolna zápasil s písmem, s držením psacího nástroje a s rozpíjením se napsaného textu... Ale pořád jsem byl nespokojený...Až do letošních vánoc.

Vánoční dárek jsem si mohl vybrat a vybral jsem si brášku k rolleru PARKER SONNET STAINLESS STEEL GT v podobě plnícího pera. Sice je krátká doba na nějaké závěry, ale první dojmy jsou nad očekávání. Proti rolleru je hrot F jemnější, hrot lítá po papíru snáze a ten rituálek s plněním inkoustu :) to zkrátka žádná propiska a ani roller nemohou trumfnout.
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod Nefrita » 28 pro 2012 19:00

Mě se jednoho dne objevilo na stole mnoho dopisů, ale jeden mi dal najevo kdo má předpoklady být vybrán... Ten jediný dopis byl psaný ručně čitelně a lidsky. A musím uznat, že to ve mne zanechalo natolik silné emoce, že jsem chtěl jít stejnou cestou. Rozhodl jsem se, že se naučím psát čitelně i bez počítače a s notnou dávkou stylu.

Takovéto rozhodnutí jsem učinila před rokem a půl, koupila jsem si plnicí pero, písanky pro 3. ročník základní školy a začala jsem trénovat psaní. Později jsem si nakoupila české i anglické knihy o kaligrafii a začala jsem studovat zákonitosti písma. Opisuji si texty do zápisníku, ve kterém je změna písma patrná. Dnes je více pravidelné, méně chybuji v textu, nestydím se napsat dopis vlatní rukou a udělat radost druhému člověku. Přeji Vám, abyste i Vy měl radost z této činnosti a vypiloval své písmo ke spokojenosti.
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod Josef.Pope » 04 led 2013 09:18

Moje první pero bylo klasické prvňákovské od Centropenu a kdy ostatní už psali čínskými propiskami (v té době velmi ceněné, 1980), tak mě učitelka stále nutila psát perem, protože jsem prý psal jako kopáč.
Psaní perem mi vydrželo do současnosti a vystřídal jsem hromady per. Do teď mám plnící pero po dědovi, zlacené a ani značku nelze zjistit. Už s ním nepíši, ale mám ho spíš z nostalgické vzpomínky na osobu velmi blízkou.

V současnosti má per několik, od per na úplně běžné psaní (čínská pera), tak po pero se kterým si "dělám radost".

Má sbírka:

Waterman Charleston Ebony Black CT, Waterman Hemisphere Stainless Steel CT, Parker I.M. Black GT, Parker I.M. Premium Deep Gun Metal, Parker I.M. Premium Metallic Brown, Pilot Namiki a pak několik těch čínských per.
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Re: První plnicí pero ???

Příspěvekod Robo » 08 led 2013 20:11

mé první pero http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=12816 je toto koupil jsem ho cca před půl rokem a za tu cenu je báječné v každém případě když už píšu něco důležitého a chci si na tom dát záležet píšu se svím novým miláčkem
Obrázek
Robo
 
Příspěvky: 27
Registrován: 06 pro 2012 19:12

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků