- Co když chci naplnit z poloviny plné pero? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Co když chci naplnit z poloviny plné pero?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Co když chci naplnit z poloviny plné pero?

Příspěvekod Firzen » 28 led 2012 21:32

Dobrý den všem,

už je to nějaká ta doba, co píšu vlastně skoro výhradně perem. Mám pero s konvertorem, a inkoust vydrží dostatečně dlouho, ale přecejen se mi už několikrát stalo, že mi inkoust došel a já musel zbytek psát třeba obyčejnou tužkou, protože další pero nemám (resp. ne spolehlivé ..).
Problém je totiž v tom, že nevím, jestli by nevadilo, kdybych plnil konvertor, ve kterém je třeba ještě polovina inkoustu. Musel bych totiž ten zbylý inkoust vytlačit ven a pak to znovu naplnit, a z toho mám právě obavy.

Vadí tedy peru, když člověk vytlačí ručně inkoust hrotem ven nebo to nevadí?

Předem děkuji za odpovědi.
Firzen
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 kvě 2011 16:06
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Co když chci naplnit z poloviny plné pero?

Příspěvekod maxowu » 29 led 2012 09:36

Ahoj,
peru to určitě nevadí-on ten zbytek inkoustu z konvertoru stejně neteče hrotem, ale kanálkem pro přísun vzduchu do konvertoru.
Takže směle do toho. ;)
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Co když chci naplnit z poloviny plné pero?

Příspěvekod vyrbl » 30 led 2012 11:13

Skoro bych řekl, že je to dobré, protože když se párkrát natáhne a zase vytlačí inkoust do (z) konvertoru, tak se tím vlastně pero čistí.
Když totiž někdo používá jen bombičky, měl by pero občas poctivě vyčistit.
Když se použije konvertor, tak se tím prodlouží cyklus čištění (teda aspoň tolik moje zkušenost).
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20

Re: Co když chci naplnit z poloviny plné pero?

Příspěvekod admin » 31 led 2012 15:07

Přesně, jak píše Vyrbl. Můžu jen doporučit, peru ani inkoustu by to vadit nemělo.

A nebo ještě doporučuji druhou možnost. Pokud máš pero v pouzdře, nosit v něm i jednu náhradní bombičky pro strýčka Příhodu. :-)
Luxusní pera - e-shop s nejen značkovými psacími potřebami
http://www.luxusni-pera.cz
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 18
Registrován: 05 led 2011 11:41

Re: Co když chci naplnit z poloviny plné pero?

Příspěvekod ls8 » 24 úno 2012 09:19

Peru to nevadí, právě naopak. Pero by se mělo vždy plnit přes hrot, viz např. diskuze na penshopu:

plnění pomocí konvertoru - Michal - 28.2.2011 10:16:18 [Odpovědět]
Dobrý den, mám pero Parker Jotter a rozhodl jsem se místo bombiček používat konvertor. Mám k tomu jednu (zřejmě hloupou) otázku: Jak se konvertor plní? Sundává se z pera, nebo se plní nasazený na peru přes hrot pera? pozn: mám tento konvertor http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=4639
RE: plnění pomocí konvertoru - operator - 3.3.2011 17:41:53 [Odpovědět]
Dobrý den, konvertor se v peru nechává a pero se plní přes hrot. Namočte hrot do lahvičky, ponořte jej celý, a pístem naplňte pero. Potom jen hrot otřete papírovou utěrkou nebo kapesníčkem.
Pera: Sailor Profit 21K <H-M>, Sailor Pro Gear 21K <H-B>, Pilot 912 <WA>, Kaweco Sport <F>, Lamy Safari <EF, F, M, B>
Inkousty: Iroshizuku (asa-gao, ku-jaku, momiji, shin-ryoku), Montblanc Beatles
ls8
 
Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2011 13:10

Re: Co když chci naplnit z poloviny plné pero?

Příspěvekod hlosan » 03 úno 2013 21:28

Ak vypíšem atrament (Parker Quink Blue) komplet, tak sa pri plnení konvertor (Parker De Luxe) nenatiahne úplne plný.
Keď mi raz v práci dochádzal atrament - vynechávanie, tak som zasunul piest konvertora, pero hrotom hore - nevyšla ani slza atramentu, potom som natiahol "kvapku" vody z vodovodu, zbytok vzduch aby bolo možné náplň premiešať a písalo sa veselo ďalej, len farba sa zmenila z blue na water blue.
Odvtedy plním tak, že pri posledných kvapkách atramentu v konvertore otočím pero hore hrotom, zasuniem piest kým sa zo vzduchových kanálov neobjaví atrament (vačšinou sa neobjaví ani s piestom na konci), a normálne natiahnem z fľašky atrament. Výsledkom je úplne plný konvertor a minimalizácia používania vody z vodovodu ;)
hlosan
 
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2013 12:43

Re: Co když chci naplnit z poloviny plné pero?

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 03 úno 2013 21:34

Všude se píše, že ke konvertoru vozit bombičku pro strýčka příhodu :)
Ale co s konvertorem, který jisto jistě bude špinit?

Jinak co se týká plnění tak určitě přes hrot... osobně když to není nutný konvertor nesundavám, aby nezačal prosakovat.
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Co když chci naplnit z poloviny plné pero?

Příspěvekod ypres_bass » 04 úno 2013 01:12

Stenatko_Kokrspanela píše:Všude se píše, že ke konvertoru vozit bombičku pro strýčka příhodu :)
Ale co s konvertorem, který jisto jistě bude špinit?

Jinak co se týká plnění tak určitě přes hrot... osobně když to není nutný konvertor nesundavám, aby nezačal prosakovat.

krom bombiček nosit ještě pytlíček dýleráček?
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Co když chci naplnit z poloviny plné pero?

Příspěvekod jirka0426 » 10 úno 2013 15:38

Určitě plnit, jak se zde psalo, hrot i kanálky se tím zároveň čistí. A je to vlastě i takový rituál, když připravuji paro sobě nebo drahé polovočce do práce :-)
jirka0426
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 led 2011 01:47


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků