- Digitální mikroskop při úpravě hrotu - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Digitální mikroskop při úpravě hrotu

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Digitální mikroskop při úpravě hrotu

Příspěvekod vojtahlad » 19 led 2015 13:17

Na Pen Habit vyšlo video o přizpůsobování hrotu pera (další dva díly mají brzy následovat)

http://penhabit.com/2015/01/16/adjusting-your-fountain-pen-part-1-ink-flow/

Autor v něm pracuje s digitálním mikroskopem připojeným přes USB, kterým prohlíží výsledek. Zvětšení je dost impozantní a vypadá to docela lákavě, přitom na eBay se dají tyhle hračky koupit od nějakých 350 Kč.

Máte s tím někdo zkušenosti? Jsou nějaké problémy či zádrhele, na které by si člověk měl dát pozor?
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Digitální mikroskop při úpravě hrotu

Příspěvekod Strapi » 02 bře 2015 10:25

Zvětšit si hrot na obrazovku mikroskopem je určitě dobrý nápad. Ale to co tam tomu hrotu provádí na to bych neměl odvahu.
Strapi
 
Příspěvky: 14
Registrován: 06 led 2014 09:35

Re: Digitální mikroskop při úpravě hrotu

Příspěvekod quonax » 02 čer 2015 14:39

Vypadá to hodně zajímavě. Já teda při opravování per používám obyčejný binokulární mikroskop, digitální mi připadá moc neohrabaný. Ovšem ten se za 350 Kč nekoupí, spíš tak za desetinásobek - mám štěstí, že ho mám doma kvůli svému povolání. Ale nerozuměl jsem těm opracím, bez takovéhoto návodu bych se neodvážil tohle všechno s hrotem dělat. Tak snad se mi podaří některá svá pera dát zase do pořádku. Díky za ten odkaz!
quonax
 
Příspěvky: 7
Registrován: 02 čer 2015 12:43

Re: Digitální mikroskop při úpravě hrotu

Příspěvekod JakubL » 10 čer 2015 18:39

Tohle je třeba další věc, resp. služba, která mi u nás chybí. Vím, že je to mnou, ale s normálními hroty píšu jako prase, s odpuštěním. Proto mám tolik rád italic/stub hroty s kterými se mi to psaní daleko více líbí. Jenže hodně značek per možnost italic hrotů nenabízí. Potom si jedině nechat hrot upravit. Což v těchto končinách asi nikdo nedělá. To je škoda :/ Sám bych se do toho rozhodně nepustil....jedině mít tak někde tisíc levných hrotů, na kterých by se dalo trénovat :D Co se obtížnosti tohoto týče, tak to v podstatě není až zase taková věda. Je to hrot, kousek kovu. Člověk sice musí být precizní a opatrný (nedokážu si ani představit u odpovědnost u hrotů za několik tisíc), ale i tak jsou to jen zkušenosti. Ne, nedělám chytrého a ano, chci někoho motivovat, aby se do toho pustil :D
JakubL
 
Příspěvky: 47
Registrován: 16 dub 2014 21:38


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků