- Jinhao x750 - dotaz - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jinhao x750 - dotaz

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: Jinhao x750 - dotaz

Příspěvekod Tomtom8 » 25 čer 2015 07:40

Tak výsledek:
ani konvertor, ani jiný inkoust, ale ono sbroušení hrotu nakonec udělalo s perem to, co jsem chtěl. Teď má trošku tenčí stopu, což jsem chtěl (ne tak rozkydlou jako původně), začíná psát ihned po nasazení (jak to má slušné pero v popisu práce).
Sbroušení je možná dost brutální výraz, jednalo se spíš o takové jemné doladění. Rozhodně smirkový papír nepoužívat, už jsem takhle jedno pero poničil a pak jej dlouho dával dohromady. Používám takové molitanové pilníky na nehty a na doladění leštítka na nehty. Nevím kde to sehnat, holky to tahají v kabelkách a vypadá to jako špachtle do krku. Podle mne je jemnost ideální. Není to první pero, které jsem dolaďoval a mohu tento postup doporučit a nebát se. Z počátku je dobré nazkoušet na nějakém levném kousku, netlačit a nepospíchat s broušením. Určitě mít lupu a dopředu si rozmyslet, co vlastně broušením chci dosáhnout. Pravda, pera za 10.000,- a výš bych asi nechal radši na pokoji. Ale levnější jsou výborný tréninkový materiál, dají se vykouzlit zajímavé stopy pera.
Prosím, berte to jako zkušenost amatéra, nejsem profi opravář per a nechtěl bych, aby si někdo kvůli tomuto textu poničil své pero. Ale každý má svou hlavu, tak by ji měl při rozhodování používat.
Tomtom8
 
Příspěvky: 9
Registrován: 18 kvě 2015 15:59
Bydliště: Praha

Re: Jinhao x750 - dotaz

Příspěvekod trige » 25 čer 2015 10:20

Děkuji za cennou zkušenost, se kterou jste se navíc ráčil podělit :-) Příště udělat video :-)
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Předchozí

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků