- Levní číňani - plnicí pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Levní číňani - plnicí pera

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Levní číňani - plnicí pera

Příspěvekod Sharí » 07 črc 2015 10:50

Ahoj, jsem tady nová, ale už asi rok se zajímám a píši plnicím perem značky Regal, které jsem si koupila v Poprokanu asi za 200,- Kč. Toto pero jsem volila na zkoušku, cenově vzhledem ke svému studijnímu životu, kde na pera bohužel čekají nástrahy jako shazování a utlačování těžkými knihami v tašce (přestože ho mám v pouzdře).
Nyní bych si k narozeninám chtěla udělat opět radost a nějaké pero si koupit, ovšem opět abych se vešla i s poštovným do 500,- Kč (na ta dražší mám ještě plno času, neb je mi teprve 19 a s mým Regalem se mi píše opravdu dobře, takže zatím lepší nepotřebuji). Líbí se mi číňan Kaigelu 220, na jedné české stránce jsem ho našla, kde s poštovným vyjde kolem 400 (http://www.plnici-pero.cz/12_20-kaigelu ... u-220.html). Na základě pročtených příspěvků v tomto foru jsem ale zjistila, že mnohem levněji se nakupuje na ebay a že se tam dají pořídit i opravdu laciná pera, která vzhledově nevypadají zle a možná by na to moje školní psaní stačila, případně stála za zkoušku.
Nicméně mám problém, že na ebay nakupovat neumím a netroufám si to riskovat. Chtěla jsem se zeptat, zda někdo z vás s tím nemá zkušenosti, případně by neobjednal spolu s nějakou svou objednáckou a pak v rámci čr mi neposlal mnou vybraná pera? Nebo alespoň prosím o názor na tento můj problém? Hodně totiž přemýšlím, že do toho Kaigelu ty 400 vrazím, ale zase se mi nechce, pokud by to šlo laciněji nebo bych za tu samou cenu jich mohla mít více.. (jsem se dívala a některá hezká pera jsou na ebay i kolem 20 korun v dražbách nebo kolem 60-70 za kus, což je cena naprosto parádní i s poštou..)

Díky moc za všechny vaše příspěvky k mému tématu.. ráda pročítám toto forum.
Sharí
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 črc 2015 10:39

Re: Levní číňani - plnicí pera

Příspěvekod Vlcacka » 08 črc 2015 08:04

A co se mrknout po levnějších i tady u nás? Já jsem si taky pár levných číňanů přes eBay koupila (přes kamaráda, sama účet nemám) a celkem dobré je i Jinhao X450, které jsem viděla i v našich shopech. Je pravda, že je to ale dost mokré pero. Taky nemůžu moc rozhazovat, takže pera do pětistovky taktéž často okukuji. Mými posledními úlovky jsou Sheaffer VFM (v Penshopu 410,- Kč) a FranklinCovey Freemont (tam už je to lehce nad limit - 504,- Kč). Ale jsou obě na bombičky. Nicméně s Franklinem se mi píše hezky. Dalším v hledáčku je pro mne Pilot Middle Range. Snad na něj taky dojde.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Levní číňani - plnicí pera

Příspěvekod graphophilus » 08 črc 2015 16:49

Pozor! Neutrácejte zbytečně. Sheaffer VFM jsem koupil v Praze na Václavském náměstí v Luxoru, ve stánku vlevo u vchodu, za 300 Kč! Ve vitríně mají zmatené cedulky, tak je třeba se zeptat, co mají v počítači. I zmatené cenovky jsou levnější než Penshop.
Velmi se mi zalíbil a píše celkem dobře vzhledem k ceně. Zkoušel jsem bombičky Pelikan fialové a modrého Pilota (plnění bombičky injekční stříkačkou). Píše velmi tence, napřed hrot nepatrně škrabal, ale po vypsání jedné bombičky se srovnal. Tělo je kovové, barva a povrchová úprava velmi zajímavá.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Levní číňani - plnicí pera

Příspěvekod Lada » 08 črc 2015 18:07

Taky bych doporučil plnicí pero Pilot Middle Range. Mám ho asi 3 měsíce, s hrotem M (s jiným neprodávají) píše velmi dobře. Mám ho mnohem raději, než Parker Sonnet Deep Black, který za 3000,- Kč s hrotem F nepíše tenčí stopu.
Parker mě s plnicími pery vůbec dost zklamal. Vzhled a povrchová úprava velmi pěkná, ale psaní ne.

Tak třeba zde:
http://www.penshop.cz/plnici-pero-pilot ... /dp-15774/
Lada
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 čer 2015 18:17


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků