- Oprava zásobníku u pera Esterbrook - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Oprava zásobníku u pera Esterbrook

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Oprava zásobníku u pera Esterbrook

Příspěvekod GunaPen » 23 črc 2015 21:58

Ahoj všichni. Mám a používám staré pero Esterbrook 9668. Jedná se o pero s pákovým plnícím mechanismem (na boku násady páka, pomocí které se nasává inkoust do pryžového zásobníku-vaku "ink sac"). No a právě ten vak mi po létech používání prasknul. Nevíte někdo, kde se dá (nejlépe v ČR) takový pytlík na inkoust sehnat, či nějaký způsob, jak pero opravit. Dobře se mi s pérem píše, docela jsem si na něj zvyknul (mimo jiné mi vyhovuje, že má šroubovací uzávěr) a nerad bych pero "odstavil". Děkuji za jakékoliv konstruktivní odpovědi.
GunaPen
 
Příspěvky: 3
Registrován: 26 bře 2013 22:57
Bydliště: Hlučín

Re: Oprava zásobníku u pera Esterbrook

Příspěvekod trige » 23 črc 2015 22:34

Na Youtube.com bys nějaké návody mohl najít.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Oprava zásobníku u pera Esterbrook

Příspěvekod GunaPen » 23 črc 2015 23:16

trige píše:Na Youtube.com bys nějaké návody mohl najít.

No toť se ví, že jsem našel. A taky vím, že na e-bay se dají náhradní "pytlíky" zakoupit. Ale spíše bych preferoval dostupnost tohoto dílu v ČR popř. info na servis či někoho, kdo by za přijatelný peníz zásobník měl. Nicméně díky za rychlou odpověď ;).
GunaPen
 
Příspěvky: 3
Registrován: 26 bře 2013 22:57
Bydliště: Hlučín

Re: Oprava zásobníku u pera Esterbrook

Příspěvekod jakub.s » 24 črc 2015 01:13

Na Ebay je prodejce JonakiMusic, který je z Prahy
nabízí spoustu starých per a mám pocit, že je sám opravuje, zkusil bych se ho zeptat, jestli nemá jeden šlaufek a kus šelaku na prodej...
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná

Re: Oprava zásobníku u pera Esterbrook

Příspěvekod GunaPen » 24 črc 2015 22:23

Díky za info. Už jsem mu poslal e-mail, jsem zvědav, zda bude vstřícný.
GunaPen
 
Příspěvky: 3
Registrován: 26 bře 2013 22:57
Bydliště: Hlučín

Re: Oprava zásobníku u pera Esterbrook

Příspěvekod Befop » 10 říj 2016 23:42

Mohu se zeptat, jestli jsi pochodil s tou opravou nějak, mám stejné pero a potřeboval bych na něho víčko, krásně píše, ale bez víčka je to jaksi problém ho používat. :(
Parker 51, Pelikan M250 B, Pilot Metropolitan M, Lamy Al Star F, Centropen 3068, Centropen 4064, Jinhao x450, Jinhao 250, Jinhao 159,...
Befop
 
Příspěvky: 36
Registrován: 10 črc 2016 23:20


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků