- Kolik plnicích per máte v provozu? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Kolik plnicích per máte v provozu?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: Kolik plnicích per máte v provozu?

Příspěvekod Nefrita » 30 črc 2013 14:23

Petr.T.M. píše:
Nefrita píše: Aurora Ipsilon

:o :shock: U jóviše... :?:

http://www.exclusivepen.eu/sk/ipsilon-d ... pero.html#
Koupila jsem ho v papírnictví za velice příznivou cenu. Naprostá spokojenost.
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: Kolik plnicích per máte v provozu?

Příspěvekod Petr.T.M. » 06 srp 2013 13:23

Tak to teda čumim. Nikdy by mě nenapadlo, že někdo dá název "Ipsilon" - hrubka coby název. :D 8-)
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Kolik plnicích per máte v provozu?

Příspěvekod bodlin » 20 dub 2014 08:19

V provozu mám 2 plnící pera. Jedno na doma - Visconti Homo Sapiens a jedno na ven - Parker Esprit Carbon. Bohužel pro mě, většinou plnícím perem píšu venku, ale o je to větší slast si sednout doma s Visconti H.S. a kvalitním papírem a v klídku si něco napsat sám pro sebe :)
bodlin
 
Příspěvky: 8
Registrován: 19 dub 2014 15:30

Re: Kolik plnicích per máte v provozu?

Příspěvekod trige » 20 dub 2014 12:30

V práci na stole mám tři pera, která jsou provozuschopná :-), ale většinou sahám po mém oblíbeném Pilot Prera hrot F a inkoust Sailor Red :-) Doma jedno pero, ale většinou si s ním zapisuji jen požadavku na nákup :-)
Není mi ovšem líno naplnit podpisové pero Cerruti se zlatým hrotem, když jde o něco důležitého. A potom jej hned vymyji.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Kolik plnicích per máte v provozu?

Příspěvekod JakubL » 27 dub 2014 19:48

Člověk by řekl, že spisovatel bude mít více per. Ale zatím mám Lamy Al-Star, na psaní dopisů jsem si k němu pořídil 1.1.mm hrot. Pero je pohotové, ihned schopné psát i třeba když na něj týden nesáhnu, což je to hlavní, co potřebuji - pohotovost. Jinak design Lamy per teda upřímně nemám vůbec rád. Teď mám ale v hledáčku Pelikan M200. I tak si myslím, že víc jak 3 pera potřebovat nebudu. Plnící pero používám cca 8h denně a tak mě kupř. kolekce plnících per vůbec neláká. To bych musel třeba co hodinu používat jiné a to se mi moc nezamlouvá :) Co se inkoustů týče, tak mám pár Diamine - Teal, Rustic Brown, Syrah, Havasu Turquoise
JakubL
 
Příspěvky: 47
Registrován: 16 dub 2014 21:38

Re: Kolik plnicích per máte v provozu?

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 27 dub 2014 22:04

co sem se zamiloval do barevných inkoustů tak mám 7 per a 3 bych ještě uvítal :D
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Kolik plnicích per máte v provozu?

Příspěvekod A.Vomacka » 30 dub 2014 14:00

v aktivním provozu mám tři. Práce (cerruti 1881), doma pilot 78g B nib a dvě stále sebou. Cerruti Bicolore kvůli odolnosti a kaligrafický Online Vision s hrotem 1,4.
V krabičce kterou vytáhnu na hraní cca 2x týdně jich je ještě pár co po použití vymývám.
A.Vomacka
 
Příspěvky: 26
Registrován: 12 bře 2014 12:23
Bydliště: Praha

Re: Kolik plnicích per máte v provozu?

Příspěvekod Marty » 09 kvě 2014 09:08

Denně u sebe nosím v pouzdru tři plnicí pera - Lamy Al-Star a dva kousky Parker Vector (jeden plastový a jeden kovový).
Píšu Lamy (inkoust Diamine Marine); jeden Vector je na zvýrazněné texty - s inkoustem Diamine Coral, druhý Vector je záložní s klasickým modrým inkoustem.
NEW: Pilot 78G Teal F • Jinhao 650 Rosewood 18K GP M
Vtg: Montblanc Model 22 • Parker Jotter ball Čs.Filharmonie
Daily: Lamy AL-star F • Parker Vector SS F • Parker Vector Black Resin M • Cross Tech3 Black
Inks: Diamine & Waterman
Marty
 
Příspěvky: 9
Registrován: 23 lis 2013 12:18

Re: Kolik plnicích per máte v provozu?

Příspěvekod Davyd » 11 úno 2015 21:02

Tři. V brašně u notebooku Pilot Custom 74 (Diamine Imperial Purple). Na stole v práci leží Jinhao X750 s obyč. modrým inkoustem Koh-I-Noor a doma s totožným inkoustem Jinhao 159. Další pořizovat nebudu, asi jsem se na nějakou dobu nabažil :D
Davyd
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03 pro 2014 12:38

Předchozí

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků