- Plnění konvertoru - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Plnění konvertoru

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Plnění konvertoru

Příspěvekod TheSpixxyQ » 20 lis 2015 18:39

Ahoj, rozhodl jsem se koupit plnící pero a nechtěl jsem do toho na začátek dát nějak moc peněz. Včera jsem v obyčejném papírnictví objevil pero Cresco Aston a za 115Kč mi přišlo jako nejlepší volba, jinde měli jen buď plastové pro děti nebo dražší Parkery atd.
Koupil jsem si do toho taky konvertor a mám dotaz k plnění. Když ponořím do inkoustu pero a natáhnu, tak při otírání hrotu kapesníkem mám na kapesníku velké fleky inkoustu a na špičce stále jsou vidět malé kapky, musím to otřít jen rožkem okolo toho "kanálku" a přijde mi to tak strašně zdlouhavé. Taky pak nahoře mezi hrotem a místem pro držení zůstane moc inkoustu a podle mě by tam tolik být nemělo. Možná blbá otázka ale co když to natáhnu přímo do konvertoru, půjde normálně, ne? Popř. nějaké "rady" na to otírání? :)
Díky za rady ;)
TheSpixxyQ
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 lis 2015 18:18

Re: Plnění konvertoru

Příspěvekod vojtahlad » 21 lis 2015 16:29

Natáhnout inkoust jen do konvertoru samozřejmě lze. Opakovaným vyndaváním a nasazováním se po čase nejspíš zhorší těsnění spoje mezi konvertorem a tělem pera, ale k tomu nejspíš dojde až po desítkách naplnění, příliš velkou hlavu bych si z toho nedělal.

Jinak nějaká ta kapička inkoustu na hrotu je prostě normální. Snažit se jej dokonale otírat podle mě nestojí za námahu.
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Plnění konvertoru

Příspěvekod Walter20 » 21 lis 2015 17:53

V podstatě jak napsal vojtahlad. Osobně plním pouze s nasazeným konvertorem v peru, tedy přes hrot. (Té ztráty páru kapiček při otírání pera je sice člověku líto - kdo by schválně plýtval..., ale z druhé strany..., případné opotřebení lepšího konvertoru Tě v důsledku může vyjít dráž než do ubrousku setřený inkoust.)
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Plnění konvertoru

Příspěvekod graphophilus » 23 lis 2015 16:29

Konvertor (aspoň Cross) se skutečně výrazně opotřebovává, takže ho nevyndávám. Doporučuje se v návodu po naplnění pera vypustit zpět 2-3 kapky, pero otočit hrotem vzhůru a pístem opět pootočit, aby se odsála přebytečná vlhkost na hrotu.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Plnění konvertoru

Příspěvekod TheSpixxyQ » 23 lis 2015 18:40

Díky všem za odpovědi
Šlo mi hlavně o to, že jsem na videích viděl, že když kapesníkem přejeli přes ten "kanálek" na hrotu, tak tam tolik inkoustu co já neodsáli, tak jsem myslel, že je někde chyba.
A ten tip s odkápnutím se taky hodí ;)
TheSpixxyQ
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 lis 2015 18:18


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků