- Pero a inkoust pro diář a občasné poznámky - jde to ? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pero a inkoust pro diář a občasné poznámky - jde to ?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Pero a inkoust pro diář a občasné poznámky - jde to ?

Příspěvekod Miyuki » 05 led 2016 10:22

Zdravím všechny,
řeším tu problém, vybírám psací nástroj k diáři a na občasné poznámky okolo, protože jinak zapomenu i hlavu :roll:
Otázka je, dá se skloubit požadavek na rychlost zasychání inkoustu při psaní a zároveň aby pero vydrželo i týden nebo dva bez použití a stále připravené na psaní ?
Miyuki
 
Příspěvky: 4
Registrován: 05 led 2016 09:56

Re: Pero a inkoust pro diář a občasné poznámky - jde to ?

Příspěvekod trige » 05 led 2016 10:41

Pokud víčko dostatečně těsní, není problém okamžité psaní ani po několika týdnech. Podle pera a inkoustu (už se to tady řešilo), můžeš mít pero bez víčka i několik minut a píše ihned.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Pero a inkoust pro diář a občasné poznámky - jde to ?

Příspěvekod jakub.s » 06 led 2016 15:24

a pokud jde o zasychání inkoustu na papíře, řeším to tím, že ve všech sešitech na poznámky mám pijáky
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná

Re: Pero a inkoust pro diář a občasné poznámky - jde to ?

Příspěvekod trige » 06 led 2016 15:30

Různé inkousty různě zasychají (cca od 2s do 15s). Někteří testéři to uvádějí https://dizzypen.wordpress.com/2010/08/ ... uaro-wine/
jakub.s píše:a pokud jde o zasychání inkoustu na papíře, řeším to tím, že ve všech sešitech na poznámky mám pijáky
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Pero a inkoust pro diář a občasné poznámky - jde to ?

Příspěvekod vojtahlad » 06 led 2016 17:58

Doba zasychání je celkem standardní součástí recenzí inkoustů. Problém je, že velmi závisí na papíru a peru. Takže pokud člověk nemá zrovna zápisník Rhodia, stejně si musí dobu zasychání vyzkoušet.
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Pero a inkoust pro diář a občasné poznámky - jde to ?

Příspěvekod jakub.s » 06 led 2016 19:04

trige píše:Různé inkousty různě zasychají (cca od 2s do 15s)...


A právě abych tohle nemusel řešit (a hlídat/pamatovat si každý inkoust), mám všude piják, který používám pro rychlé zaklapnutí i jako záložku:-)
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná

Re: Pero a inkoust pro diář a občasné poznámky - jde to ?

Příspěvekod penman » 06 led 2016 19:59

Taky jsem to kdysi řešil. Pro mě je ideální roller PILOT s náplní BLS-G2-5. Píše skvěle, okamžitě i po mnoha dnech, tenká stopa, v diáři stopa zasychá, vzhled pěkného pera s víčkem. Ale jen PILOT, zkoušel jsem i jiné rollery, nedá se s PILOTEM srovnávat.
penman
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 led 2016 19:49

Re: Pero a inkoust pro diář a občasné poznámky - jde to ?

Příspěvekod Vlcacka » 08 led 2016 08:51

Do diáře Moleskine píšu jenom Pilotem 78G s hrotem F, protože papír je tenký a i tak jsou písmena z druhé strany vidět. Schne to hned, problém nemám.
Do zápisníků Paperblanks se mi osvědčily hlavně F hroty, i když opět písmo prosvítá, mokřejší M hroty už prosakují a B či BB vůbec nemám. Tady pro jistotu nechávám chvíli zaschnout.
Do JotPadu od Crossu jsem napsala jen pár řádek, trochu to prosvítá a mokřejší hroty prosakují na druhou stranu. Vypadá hezky, ale má děsně úzké linky a sice bílý, ale tenký papír. Tenší sušší hroty schnou taky hned.
Vyzkoušela jsem i malinký Clairefontaine, papír je hlazený až moc, občas mi na něm pera, která v Oxfordu píšou plynule, vynechávají. Nic ale neprosvítá a nepropíjí se. Opět zasychá skoro hned.
Do zápisníku Oxford píšu vším, krásný hlazený bílý papír, neprosvítá nic. I mokřejší hroty schnou téměř okamžitě. Ten mám hodně ráda.
Rhodii jsem bohužel ještě neměla tu čest vyzkoušet, ale chystám se na to.
Zkusila jsem i zbytek trhacího bloku od Filofaxu, co jsem měla ve Slim Flexu a ten papír je dost "chlupatý" a pero na něm krvácí, každopádně to byl papír pár let starý, třeba Filofax změnil recepturu.
Snad vám to k něčemu bude, i když jsem si vědoma, že je to drobet mimo vaši otázku, přesto se domnívám, že to možná časem řešit můžete.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Pero a inkoust pro diář a občasné poznámky - jde to ?

Příspěvekod trige » 08 led 2016 09:03

Je to přesně jak píšete. Moleskine jsem už dávno vyměnil (i z důvodů ceny) za Oxfod. Používám bloky, papír je úžasný, nepropíjí, zasychá poměrně rychle.

Vlcacka píše:Do diáře Moleskine píšu jenom Pilotem 78G s hrotem F, protože papír je tenký a i tak jsou písmena z druhé strany vidět. Schne to hned, problém nemám.
Do zápisníků Paperblanks se mi osvědčily hlavně F hroty, i když opět písmo prosvítá, mokřejší M hroty už prosakují a B či BB vůbec nemám. Tady pro jistotu nechávám chvíli zaschnout.
Do JotPadu od Crossu jsem napsala jen pár řádek, trochu to prosvítá a mokřejší hroty prosakují na druhou stranu. Vypadá hezky, ale má děsně úzké linky a sice bílý, ale tenký papír. Tenší sušší hroty schnou taky hned.
Vyzkoušela jsem i malinký Clairefontaine, papír je hlazený až moc, občas mi na něm pera, která v Oxfordu píšou plynule, vynechávají. Nic ale neprosvítá a nepropíjí se. Opět zasychá skoro hned.
Do zápisníku Oxford píšu vším, krásný hlazený bílý papír, neprosvítá nic. I mokřejší hroty schnou téměř okamžitě. Ten mám hodně ráda.
Rhodii jsem bohužel ještě neměla tu čest vyzkoušet, ale chystám se na to.
Zkusila jsem i zbytek trhacího bloku od Filofaxu, co jsem měla ve Slim Flexu a ten papír je dost "chlupatý" a pero na něm krvácí, každopádně to byl papír pár let starý, třeba Filofax změnil recepturu.
Snad vám to k něčemu bude, i když jsem si vědoma, že je to drobet mimo vaši otázku, přesto se domnívám, že to možná časem řešit můžete.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Pero a inkoust pro diář a občasné poznámky - jde to ?

Příspěvekod Vlcacka » 08 led 2016 09:07

Já dostala teď první diář, dárek nezahodím a psát do něj jen Pilotem mi nevadí, jsem ráda, že to vůbec nějakým perem jakž takž jde. Trochu mne zklamal ten Cross Star Wars, zápisník skoro za tisícovku a ten papír žádná hitparáda. Asi už chápu, proč se prodává v setu s propiskou. Takže do něj opravdu jen F nebo EF.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Další

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků