- Výroba plnícího pera... - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Výroba plnícího pera...

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Výroba plnícího pera...

Příspěvekod Josse » 09 kvě 2011 13:53

Jsem takový kutil do všeho a již delší dobu se zabývám myšlenkou výroby plnícího pera (klasické kuličkové mám zvládnuté... dřevo, kov...)
U plnicího pera mi, ale dělá největší problém inkoustová spára na hrotu. Laser i ruční ryti ji udělá moc širokou. A jediné náhradní hroty co jsem našel tak jsou Parker, ale na všech je vyryta jejich značka ... a to se mi zda kontraproduktivní vyrábět něco signované cizí značkou.

Takže jak by jste někdo na něco narazili tak si na mne prosím vzpomeňte :D

15. května-
s panem Šimečkem si píšu našel ale stále to není to co hledám, nebudu dělat žádné sériovky a tak by na tom mohly byt aspoň kvalitní hroty
asi by jsi taky nedal X tisic za pero dejme tomu ze slonoviny s hrotem z pera za 400 s nápisem IRIDIUM POIT :lol:

a vlastní výroba? to si nedovedu představit, hrot? inkoustovou membránu? :o
A)funkční
B)vypadající špičkově

Tady mam fotky parkera co se mi valí doma, vyjmenuji úskalí
Iridiova špička dražka na inkoust. . . . . . . . . . . . . . . Drážky v membráně (0,1mm) do půlky . . podélná drážka(0,1mm)
ObrázekObrázekObrázek

Mimochodem tenhle hrot je bez popisu... :lol: :evil:
Naposledy upravil Josse dne 17 kvě 2011 11:56, celkově upraveno 1
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Výroba plnícího pera, prupisky...

Příspěvekod jirka0426 » 16 kvě 2011 21:21

To jsem rád, že nejsem jediný postižený myšlenkou výroby plnicího pera :D
Jednotlivé díly už mám po kupě, už jen troška toho času. Hrot jsem řešil dlouho, protože na nápis IRIDIUM POINT GERMANY začínám být alergický. Nakonec to vyhrál jeden 14 ct nebo druhý ze slitiny stříbra a palladia. Oba ze šuplíkových zásob. Záleží jak který bude sedět při psaní. Úchopovou část už mám vytočenou z průhledné pryskyřice, akorát feed mám pouze černý. Nějak se nedaří sehnat transparentní. Plnění bude pístové - použito z Pelikan 100 a nově přetěsněno. Tělo pera a vičko bude odlité opět z transparentní pryskyřice, ve které budou zasazeny mosazné plátky. Formu už mám, tak už opravdu jen ten čas. Pokusim se sem hodit fotky jednotlivých částí.
jirka0426
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 led 2011 01:47

Re: Výroba plnícího pera, prupisky...

Příspěvekod Josse » 16 kvě 2011 22:41

Tak ti ukažu jeden ráj tady;)
musím akorát najít někoho kdo by mi přeložil mejla pro ně a jak by se tvářili na dodávku hrotu bez popisu
A proč postiženi já na tom míním založit živnost:D
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod maxowu » 18 čer 2011 19:45

U plnicího pera mi, ale dělá největší problém inkoustová spára na hrotu. Laser i ruční ryti ji udělá moc širokou.


Našel jsem na youtube video o výrobě plnícího pera-je tam vidět jak drážku řežou-frézují takovým tenkým kotoučkem...
http://www.youtube.com/watch?v=YuSqIbxQTjI&feature=related
V domácích podmínkách ale netuším jak na to...
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod Josse » 18 čer 2011 20:16

tohle bych zvládl , ale neříkej mi že je ta spára tak hrubá s tím musí potom ještě něco dělat nějak to přimáčknout k sobě...
zajímavější a poučnější pro mě byla výroba membrány ... oni ji měli jinou než co jsem viděl do posud a ano ta by šla frézovat...
ale stále si nedovedu představit kolik práce a úsilí by trvalo zvládnout výrobu mechanismu na úrovni kde se chci pohybovat...

Ale jinak moc děkuji za video moc zajímavé kouknout jak to dělají jinde.
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod maxowu » 19 čer 2011 09:34

Nepochybně ji ještě přimačkávají k sobě, i když to na videu vidět není.Ta membrána(snad myslíme to samé) je na videu z ebonitu.Ale škoda, že není vidět jak řežou tu iridiovou kuličku.
Je to samý specializovaný stroj a jinak to asi nejde pokud plánuješ sériovku na úrovni ... ale snad je způsob jak sesmolit doma funkční a slušný hrot.Pro mě je největší záhada ta iridiová kulička a její rozříznutí, na videu ji bodují(ne pájí), ale pájení by myslím šlo taky-nejlépe pájkou se stříbrem... jen to rozříznutí... iridium je myslím proklatě tvrdé.
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod Josse » 19 čer 2011 10:23

kdo ví jak to mají vyřešené protože řezat to už nebudou protože proč dělat dvakrát tu samou operaci...
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod Kenda » 07 črc 2011 00:36

Ahoj jsem tu nový. A taky si začínám pohrávat z myšlenkou vyroby vlastního pera. Proto tu jsem :D
Při pročítání vlákna mě napadlo jestli by nešla použít vyjiskřovačka (EDM). tohle http://www.youtube.com/watch?v=pBueWfzb7P0
Kenda
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 črc 2011 00:12

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod Josse » 16 črc 2011 13:13

vím co myslíš máme to v podniku ale i tak se mi to pořád zda moc široke...
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod kerad » 16 zář 2012 20:36

Ahoj, jak ta vyroba pera se povedla? Muzete se pochlubyt? :D
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Další

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků