- Typy plnění? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Typy plnění?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Typy plnění?

Příspěvekod laKatos » 05 zář 2012 20:20

Zdravím.
Bylo mi nabídnuto pero s packovy mechanismem. O tomto systému plnění inkoustu jsem se skoro nikde nedočetl. A proto je tento systém plnění a vůbec jsou tyto pera kvalitní.
Díky
laKatos
 
Příspěvky: 3
Registrován: 04 zář 2012 19:34

Re: Typy plnění?

Příspěvekod jirka0426 » 05 zář 2012 23:25

Ahoj, tento systém plnění samozřejmě existuje, nebo spíše existoval a hojně se používal. Jde vlastně o klasické nasátí inkoustu do gumového zásobníku, kde pro stlačení zásobníku a vytvoření podtlaku pro nasátí inkoustu byla použita páčka umístění na těle pera. Tyto zásobníky měly nevýhodu v použitém materiálu, který když se pero léta nepoužilo ztvrdnul a zničil se. Sám jsem těchto per pár renovoval a musel jsem použít zásobník ze silikonu.
Co se týče kvality, tak záleží na peru. Mám s tímto systémem pera jak obyčejná nevalné kvality, tak i velice kvalitní značkové kousky.
jirka0426
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 led 2011 01:47

Re: Typy plnění?

Příspěvekod Golfista » 31 pro 2012 10:30

Píšu sem, protože se asi jedná taky o různé typy plnění. Koupil jsem si tyto bombičky: http://www.ebay.com/itm/380440818253?ss ... 1497.l2649
A ony nesedí. Do všech per co mám, jdou s průměrem 2,6mm a tyto mají 4,8mm.
Netušil jsem, že je jich víc rozměrů. Může mi to někdo nějak objasnit? Ty co mám doma jsou nepoužité, přesně z té aukce z odkazu. Pokud by se někomu hodili...
Děkuji za pomoc.
Martin.
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Typy plnění?

Příspěvekod vyrbl » 03 led 2013 10:31

Typů je několik - jednak je potřeba koukat na průměr v místě kde se nasazuje bombička, ale také na délku bombičky (a u některých per je potřeba i speciální tvar)

Pokud se nepletu - pokud se pletu, tak následující prosím někdo opravte ;-)

Většina per používá standardní velikost (běžná čínská pera, Waterman) - to co běžně koupíš v papírnictví.

Výjimky, o kterých vím, že mají vlastní formát bombiček:

Parker, Pilot
Sailor - usuzuji z uvedené zkušenosti, protože bombičky jsou Sailor
Cross - to si nejsem jist - myslím, že některá jsou standardní, ale některá pera cross používají speciální tvar bombičky

... a samozřejmě když člověk kupuje konvertor, musí stejně tak dávat pozor, aby šel nasadit a vešel se do zavřeného pera ...
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20

Re: Typy plnění?

Příspěvekod Golfista » 07 led 2013 08:03

Je nějaká náplň, která se podobá té co jsem koupil na e-bay-i špatně a bude mi pasovat do mých per? Chci něco trvanlivého-pigmentového...
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Typy plnění?

Příspěvekod vyrbl » 07 led 2013 16:17

záleží, jaké máš pero ...
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků