- Reštaurovanie pera - pomôcky - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Reštaurovanie pera - pomôcky

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Reštaurovanie pera - pomôcky

Příspěvekod tritrek » 15 dub 2016 06:43

Čo používate na obnovu starých pier? Sú dostupné aj v ČR/SR? Pozeral som už veľa tutoriálov, je mi jasné, čo k tomu treba, aj odkiaľ objednať, len som sa najprv chcel spýtať, či náhodou nepoznáte, nepoužívate nejaký Československý alternatívny výrobok.
Zaujímajú ma napríklad brúsne a leštaice pasty. Nie problém ich objednať zo zahraničia, len väčšinou majú cenu 50g za cenu, za ktorú u nás dostanem kilo kvalitnej brúsnej pasty.
Napríklad Simichrome, 50g za +-14€, na prvý pohľad podobné špecifiká má aj Lippert Unipol béžová pasta, ktorá stojí 12€ za kilo. Cenový rozdieľ je 20x.
Alebo ten Renaissance Wax, podľa popisu micro crystaline wax polish, používa ich veľa ľudí. Na toto som vôbec nenašiel alternatívu... ani moc netuším, na čo je, keď už polírujem s pastou...
Micromesh som našiel ceľkom lacno v ČR tu. Ale neviem, koľko je poštovné. Odtiaľto som si objednal celú 9ks sadu za 17€ aj s poštovným. Z ČR síce 11kusová sada ale už aj bez poštovného za 21€.

Takže vidíme, že niektoré produkty sú dostupné aj u nás, ale stále za rádovo vyššiu cenu, než v zahraničí, ale niektoré môžu byť použiteľné aj naše veci, len napr nechcem nakúpiť kilo brúsnej pasty, ktorá mi potom bude nanič :)

Ďakujem za vaše názory a skúsenosti!
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Reštaurovanie pera - pomôcky

Příspěvekod tritrek » 18 dub 2016 19:21

..ešte toľko som chcel dodať, že čo som si v piatok objednal micromesh z Amazonu z UK - dneska prišlo :shock: :o
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků