- PARKER SONNET STAINLESS STEEL GT - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

PARKER SONNET STAINLESS STEEL GT

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

PARKER SONNET STAINLESS STEEL GT

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 23 pro 2012 09:23

Ahoj všem,
Již pár let jsem majitelem rolleru, ale již zítra přijde ježíšek a roller bude mít společnost v podobě plnícího pera a lahvičky inkoustu Parker. Plnící pero bylo původně osazeno hrotem "M", ale protože mám na rolleru "F" tak jsme nakonec s prodejcem našli i hrot "F" (Prodejci z Aktivacek.cz děkuji za ochotu vyhovět mému přání).
Obrázek

S rollerem mám tak trochu rozporuplné zkušenosti, protože i přes veškerou snahu mám s náplní "F" stále tlusté písmo a například psát v azbuce je takřka nadlidský úkon. Zde na fóru jsem zahlédl informaci, že na Sonnet jsou nářky a protože jsem tohle forum našel až když jsem začal hledat rady jak správně psát aniž bych si zničil hrot tak je jasné že je pozdě na jinou volbu. Přesto vidím řešení, že do své sbírky pořídím další hrot, který bude nést označení "EF"

Přeji všem krásné prožití vánočních svátků a již teď se těším až se budu moci podělit o své dojmy z tohoto kousku.
Karel

PS: A kolegové, kdyby jste někdo věděl, ke sehnat z této edice mikrotužku, která není v provedení SLIM tak tuto informaci rád uvítám (slim je pro mě s dlouhými prsty dosti nešikovné provedení)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: PARKER SONNET STAINLESS STEEL GT

Příspěvekod vlkys » 27 pro 2012 18:31

Jaký je problém s psaním azbuky širší linkou? Já mám u Parkera hrot M a u Montblancu B a azbuku, hebrejštinu i latinku tím píšu naprosto bez problémů... :shock:
My two fingers on a typewriter have never connected with my brain. My hand on a pen does. A fountain pen, of course. Ball-point pens are only good for filling out forms on a plane. -- Graham Greene
vlkys
 
Příspěvky: 7
Registrován: 16 pro 2012 18:57
Bydliště: Praha

Re: PARKER SONNET STAINLESS STEEL GT

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 27 pro 2012 21:10

Teprve se učím takže nemám jistotu v tahu při psaní písmenek... tím se mi nedaří detaily tak jako se mi daří mikrotužkou. Plnící pero i roller odhalí každé mé zaváhání při psaní :)

A nyní ještě drobné konstatování, hrot F u plnícího pera je jemnější než u rolleru. Celkově se mi zatím psaní plnícím perem zamlouvá více než s rollerem :) asi mi vzniká závislost :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: PARKER SONNET STAINLESS STEEL GT

Příspěvekod tomkeb » 27 pro 2012 22:35

Ona, aspoň podle mě, roller náplň Parker není žádný med – rozpíjí se, propíjí… sám jsem její používání vzdal a do Sonnetu (v mém případě Stainless Steel CT) usadil daleko méně pompézní propiskovou náplň s hybridním inkoustem.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: PARKER SONNET STAINLESS STEEL GT

Příspěvekod ypres_bass » 12 úno 2013 03:04

Přiznávám že to není úplně k tomuto tématu (ale nemám rád zakládání nových vláken)

zjistil jsem zajímavou věc:
Dvě pera : Parker Sonnet SS CT (F) / Parker IM Profile (M)
stejný inkoust(jeden konvertor, jenom jsem ho přecvakl z jednoho do druhého) a úplně jiná barva.

Myslíte že na to může mít vliv síla hrotu? Nebo rozdílnost hrotů (Sonnet ho má většího)? Nebo to že IMProfile byl vyčištěný a byly to jeho první metry po papíře?

ten rozdíl je ještě větší, ta sonetka je skoro černá, zatímco IM je hezky zelená (stejná jako má být podle vzorníku)
zajímavostí je, že ta sonnetí stopa je taková zebrovaná, chvíli zelená, chvíli skoro černá
(kdyžtak mi to přesuńte)

Obrázek
KLIKNI
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: PARKER SONNET STAINLESS STEEL GT

Příspěvekod kerad » 12 úno 2013 22:53

Jaky byl inkoust v Sonnetu pred tim? mohi tam byt nejake stare pozustalosti inkoustu.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: PARKER SONNET STAINLESS STEEL GT

Příspěvekod ypres_bass » 12 úno 2013 23:25

to netuším, ale toho sonneta jsem koupil i s plným konvertorem toho zeleného inkoustu a podle hrotu tam teninkoust je už pěkně dlouho. a teď mám skoro dno. takže starý ink musí být už dávno pryč.
spíš bych to šacoval na to, že to IM bylo čerstvě vyčištěné
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: PARKER SONNET STAINLESS STEEL GT

Příspěvekod ChesterBen » 25 kvě 2013 10:51

Jak jsi dopadl? :)
Napadlo mě vyčistit pera, a pak to porovnat. Nebo teoreticky by to asi mohlo být ještě tím, že ten hrot F Ti pouští víc inkoustu, než ten M, tím inkoust ztmavne.
Takhle jsem to kutil s TWSBI, psalo dobře, ale chtěl jsem ho trošku "mokřejší," tak jsem ho předělal, teď píše krásně, ale všechny inkousty trošku ztmavly, tak jestli to není tím :)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků