- Pilot Prera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pilot Prera

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Pilot Prera

Příspěvekod tomkeb » 04 led 2013 16:34

Rozhodl jsem se nadělit si pozdní dárek k Vánocům… plnicí pera mě odjakživa lákala, ale do té doby jsem nezkusil žádná pořádná, můj poslední pokus o konvertování k nim bylo objednání si Lamy Safari s EF hrotem za maturitu, EF hrot mi však nepřipadal jako EF, ale jako, s prominutím, nechutně tlustý špalek. Trochu jsem zapátral po internetu a na blogu The Pen Addict si přečetl chválu na pero Pilot Prera, kteréžto mě okamžitě zaujalo. Vzhledem, přiměřenou cenou a hlavně tím, že disponuje hrotem japonské velikosti F.

Obrázek

Hned jak jsem balíček rozbalil, oplýval jsem nadšením. Ten vzhled, ta poctivá konstrukce (mimochodem není to plast, je to nějaká pryskyřice, takže pero je i těžší než se může z obrázků zdát), ten ladný zvuk klapnutí víčka… naplnil jsem ho obyčejným inkoustem a zkusil si psát – mé nadšení ještě vzrostlo. Konečně pero, které píše krásně, hladce a opravdu tence!

Ve zkratce – myslím, že je to pero se skvělým poměrem cena/výkon a asi už nebudu psát ničím jiným. Nemá sice zlatý hrot a doplňky z platiny, ale já dávám přednost bezchybnému psaní, které bezpochyby nabízí…
Naposledy upravil tomkeb dne 05 lis 2013 16:01, celkově upraveno 1
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot Prera

Příspěvekod jnm » 27 led 2013 12:06

Zní i vypadá to moc dobře :) Mohl bys kdyžtak nafotit linku, jakou to dělá, jak to tedy píše?
jnm
 
Příspěvky: 27
Registrován: 08 říj 2012 14:17

Re: Pilot Prera

Příspěvekod tomkeb » 27 led 2013 12:58

Milerád pošlu ukázku!
Obrázek
Je to na běžném (hodně) levném papíře do tiskárny, inkoust Diamine Mediterranean Blue. A dvoukoruna je skenovaná zvlášť (proto ten okraj), ale je ve správném poměru.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot Prera

Příspěvekod roxtime » 25 črc 2013 16:11

doma mám šesť týchto miláčikov a maximálna spokojnosť :) vrelo odporúčam.
roxtime
 
Příspěvky: 6
Registrován: 25 črc 2013 15:28

Re: Pilot Prera

Příspěvekod kym » 23 lis 2013 22:47

nemohl bys udělat srovnání linek u Pilotu a zmíněného Lamy Safari EF?
chtěl bych vidět na kolik je ten rozdíl zásadní / s hrotem EF od Lamy mám osobní zkušenosti a hledám ještě cosi o úroveň níž co to tloušťky stopy..

+ http://www.fountainpennetwork.com/forum ... -prera-ef/ a co EF na Preru, neví kdokoli kde by se to případně dalo sehnat?
kym
 
Příspěvky: 2
Registrován: 19 lis 2013 23:24

Re: Pilot Prera

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 23 lis 2013 23:49

kym píše:s hrotem EF od Lamy mám osobní zkušenosti a hledám ještě cosi o úroveň níž co to tloušťky stopy..


Pořídil jsem si EF od Pilotu ... Kdo zná Pilot 78G s F hrotem ví co to umí za tenkou linku.... no a pilot s EF? já jsem spokojený stopa jak z mikrotužky :)

srovnání
https://www.dropbox.com/s/1j5jl6ddppedmdi/20131123_235254.jpg
Naposledy upravil Stenatko_Kokrspanela dne 23 lis 2013 23:56, celkově upraveno 1
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Pilot Prera

Příspěvekod tomkeb » 23 lis 2013 23:52

Obrázek

Žiletka je samozřejmě jen pro měřítko, zrovna jsem ji měl po ruce. <EF> hrot od Pilotu je např. v peru Penmanship (má tuším i jiné názvy, ale takhle se prodává v Asii nejlevněji), např. tady na ebay.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot Prera

Příspěvekod kym » 24 lis 2013 17:10

skvělý! / díky za obrázky
a ty hroty jsou plně kompatibilní s jakýmkoli perem značky Pilot?
a samostatně jsou samozřejmě neprodejné... což je věc, která mi přijde trochu nevychytaná
při představě, že chci dva nebo tři funkční EF Piloty...
je to jako koupit si auto, protože z něj potřebuju volant ,(
kym
 
Příspěvky: 2
Registrován: 19 lis 2013 23:24

Re: Pilot Prera

Příspěvekod tomkeb » 24 lis 2013 20:25

Samostatně dostat nejdou, no. A jdou navzájem vyměňovat jen v těch "levnějších" – Prera, MR/Metropolitan, 78G, Penmanship/Plumix… a možná ještě nějaká, o kterých nevím.

Edit (29. 1.): Celkem nově přišlo na trh školácké plastové pero Kakuno, kde je hrot taky kompatibilní s dalšími zmíněnými. Prodává se s hroty <F> a <M>.
Naposledy upravil tomkeb dne 29 led 2014 18:09, celkově upraveno 1
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot Prera

Příspěvekod editor » 29 led 2014 11:20

kde se zmíněné pero koupit?
editor
 
Příspěvky: 6
Registrován: 21 led 2014 13:53

Další

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků